Poslední hřebík

Poslední hřebík https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488183/bmid_posledni-hrebik-OB7-488183.jpg 4 363 91

Fabian Risk série

Finále bestsellerové severské krimi série s Fabianem Riskem! Vydírá. Zneužívá. Mučí. Znásilňuje. Dopouští se nejodpornějších věcí, aby dosáhl nejvyšších pozic. Jmenuje se Kim Sleizner a vede kodaňské policejní oddělení. Jeho bývalá podřízená Dunja Hougaardová shromažďuje v utajení důkazy o Sleiznerových zločinech. Nález mrtvol vysoce postaveného muže dánské rozvědky a neznámé ženy na dně jezera nedaleko Kodaně konečně umožní Dunje a jejímu týmu nastražit na Sleiznera past. A pak v Helsingborgu na opačné straně průlivu obdrží švédský detektiv Fabian Risk zprávu, která změní naprosto vše…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Den sista spiken , 2021

JustWomen
05.02.2023 4 z 5

Začátek nic moc, Risk a Hesk se pomalu rozkoukávají a spoustu času řeší problémy se svými ženami, které se chovají jako fúrie. Pak to ale byla jízda .... až na tu poslední scénu, Dunja alias armáda spásy, bez té bych se obešla.

gad
28.01.2023 5 z 5

Pěkné, aneb na každou svini se vaří voda. Arogance moci předních státních představitelů, kteří si myslí, že za prachy mohou vše. Tak doufám, že to úvodní pořekadlo se naplní i v současném reálném světě.

Kaja1
26.01.2023 5 z 5

Přiznám se, když jsem viděla, komu je kniha věnována, nechtělo se mi číst dál. A pak už to byla jízda drsným severským expresem. Musí to být značná frustrace, když chcete potrestat zlo a všichni, kteří by vám měli pomáhat jsou zkorumpovaní. Je mi líto, že už je konec. Fabian i Dunja mi budou chybět, zrůdy jako Kim, však ne.

mirka2558
25.01.2023 5 z 5

Najlepšia... Kniha sa nedá odlozit. Teda vôbec niesom šťastná z toho, že toto bol posledný diel ale Pán autor klobúk dole - nemám co vytknúť

Tynule
23.01.2023 5 z 5

Než se kniha rozjela bylo to takové "nemastné, neslané" no ale pak... WAU a ten konec BOMBA!

Hella
23.01.2023 3 z 5

Věčná škoda, že do vydání dalších dílů u sérií vždy člověk zapomene (tedy alespoň já určitě) většinu děje dílů předchozích. A tady to u mě platí ještě markantněji. Už víckrát mě napadlo, že by bylo fajn, kdyby si nějaký ochotný nadšenec chtěl dát tu práci a sepsat (jistě že ne do komentářů) ke každému dílu pár obsahových spoilerů, aby měl člověk šanci se chytit, když čte 6 dílů během 6 let.

Bambulka78
22.01.2023 5 z 5

Tato knížka trochu vybočuje z celé řady s Fabianem Riskem, ale to jí vůbec neubírá na kvalitě. To finále mi nedalo možnost knížku byť jen na malou chvilku odložit :-)

berila
21.01.2023 5 z 5

Jejej, tohle se opravdu povedlo. Škoda převeliká, źe se jedná o konec této výborné série. Určitě doporučuji, chce to ale vzít hezky od začátku.

Enxinka
21.01.2023 5 z 5

Uchvatne zakonceni serie. Vubec necitim zadne zklamani. Dej byl svizny, napinavy a vskutku musim uznat, ze i originalni. Doporucuji!

AlbionFoxyFox
20.01.2023 4 z 5

Začnu výjimečně od konce. Finále a závěr byly strhující, napínavé, přesně, jak se mi na celé sérii líbilo. Možná je to jen můj pocit, ale naopak začátek byl poměrně vleklý, nebavil mě neustále se opakující vzorec, kdy se na Slizáka nebo jeho vlivné přátele něco najde, on ztoho vybruslí. Fabian byl v pozadí úplně. Od druhé poloviny byla kniha lepší, akčnější a začala mě bavit tak, jak mě bavily předchozí díly.

Theresa.2679
17.01.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, příběh běžel jak měl, dostatečně napínavé, skvěle napsané. Finále jak má být.

Jiparis
16.01.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Tolik zla v osobě, která má navíc nesmírnou moc a známosti na nejvyšších místech. Na opačné straně ti, kteří se snaží zločiny odhalit. Naprosto nevyrovnaný boj, plný zvratů a ztrát.

tulip131
16.01.2023 4 z 5

Příběh, který vás strhne do děje a musíte číst.

ivoiro
13.01.2023 5 z 5

Skvělý to závěr celé série. Opět mě kniha vtáhla nepustila.

m_martina
09.01.2023 5 z 5

Kniha se mi zase dobře četla, byla ale také celkem neveselá. Spisovatel zvolil dost strašné téma, ačkoliv se podobný dějový vývoj tak trochu vzhledem k Sleiznerovi dal očekávat. S Dunjou to občas vypadalo všelijak, ale nakonec to nějak dopadlo. A s Riskem a jeho rodinou jsem si to myslela. Kniha je ale výborně napsaná, proto hodnotím pěti hvězdami.

čef
08.01.2023 5 z 5

Z příběhu napětí přímo stříká, tak proradného, ďábelského velitele a nepřítele jako je Slizák jen tak někdo nemá. Děj kvačí rychle kupředu a všechno se hroutí – jak nervy všech, tak i životy některých. Závěr je opět hodně dynamický, jistě až přehnaně. Dočkáme se i velkých zvratů, kterých se v reálném životě určitě nemůžeme dočkat. Nevadí, rozptýlení veliké, nadání autorovo ještě větší.

SilvieSisinka
31.12.2022 5 z 5

Opět velká spokojenost.Cetlo se to samo.Napinave až až.Posledni díl a poslední hrebik je zatlučen.

derminator
31.12.2022 5 z 5

Poslední hřebík na závěr série je prostě pecka. Norsko má Nesba a Švédsko Ahnhema který svoji literaturou a temným krimi v mnohém předčil Nesba. Poslední hřebík je velmi dobre dílo, a ano dá se tomu věřit i po stránce že toto se ve světě bohužel děje. Autor umí prostě dobře psát a já se těším na jeho další romány ať už v nich bude Fabian či ne budou určitě dobre. K sérii se za čas vrátím abych si potvrdil jak je dobrá. Knihu doporučuji a nemohu hodnotit jinak než 100%.

Lokina
29.12.2022 5 z 5

Severská krimi mě nepřestává bavit. A platí to i o posledním díle s Fabianem Riskem. Vůbec jsem se u knihy nenudila. Děj byl napínavý, čtivý, kratší kapitoly tomu daly větší spád.
Celé rozuzlování příběhu bylo zajímavé, překvapující. I když na konci jsem odhadla, co se stalo s jednou postavou a bylo mi jasné, že to ještě zamíchá s dějem a hlavní aktéři, to nebudou mít lehké. A taky že ne, konec je vážně povedený a dramatický.
Epilog důstojně ukončuje příběh a snad přibude ještě další díl o Dunje.

Martiiiik
20.12.2022 5 z 5

Výborný poslední díl série :-) Po celou dobu čtení byl člověk napjatý, musel pořád číst dál a dál.. Uznávám mínění některých dalších čtenářů, že je to občas trochu přehnané, ale to mi vůbec nevadilo.. :-) Čtenář prožívá velké emoce s postavami, až slza ukápla.. I když samy postavy mají prožívání občas prazvláštní a nezdravé.. :-D Za mě je autor skvělý a všechny knihy čtivé, už se těším na další knihu, i když mi všechny postavy budou chybět.. Fabian a Dunja na straně jedné, slizák Kim či Ingvar na té druhé.. Necháme se překvapit :-)