Motiv X

Motiv X https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418472/bmid_motiv-x-uvN-418472.jpg 4 699 171

Fabian Risk série

Jak chytit sériového vraha, který nikdy nezaútočí stejným způsobem dvakrát? Brutální vražda jedenáctiletého syrského uprchlíka postaví před helsingborskou policii případ s možným rasistickým podtextem. Zdánlivě náhodných vražd přibývá a tým kriminalistů se záhy ocitá pod příliš velkým tlakem. Situace donutí Fabiana Riska, aby se vrátil do práce, ačkoli by raději dál bděl u lůžka své postřelené dcery, která je v kómatu a Fabian si to dává za vinu. Vrací se i šéfka oddělení Astrid Tuvessonová, která přerušila protialkoholní léčbu. Je tu však ještě něco – informace, jež po sobě zanechal Fabianův mrtvý kolega Hugo Elvin a jež mohou dosud soudržný tým vyšetřovatelů navždy změnit. A v sázce je i Fabianův život... Motiv X je úvodní část diptychu v rámci bestsellerové série krimipříběhů Fabiana Riska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Motiv X , 2018

Peťulka3
20.12.2019 5 z 5

Já chci další!

Zrzavá_Tereza
20.12.2019 5 z 5

Tak jako jsem kdysi hltala Keplera, tak teď hltám Stefana. Tohle je už čtvrtý díl s Fabianem Riskem a jednoznačně nejlepší. Byla jsem napnutá, nevnímala jsem, co se děje kolem, bylo mi všechno jedno, jen jsem potřebovala číst a číst. Tentokrát je to drsný a je tu tolik aktuálních témat - rasismus, mezilidské vztahy, přistěhovalectví... Je to tak strašně dobře vymyšlený. Pokud chcete opravdu dobrou detektivní knižní sérii, tohle si přečtěte. A pozor - na pračku se už nikdy nebudete dívat stejnýma očima.

Nickyheat
20.12.2019

Stefan Ahnehm plodí knihy jak na běžícím pásu...a nikdy nezklame...je to super čtení

Morsie
19.12.2019 5 z 5

Tak zase tak zůstávám s vytřeštěným výrazem a čelist hledám někde pod stolem. A jsem sakra napnutá, protože chci odpovědi!
No jo, otevřený konec - ten vždycky vyvolá emoce. Každopádně knize to na ničem neubírá. Možná spíš naopak.

A to jsem myslela, že Osmnáct pod nulou je totální strop. Inu, Ahnhem roste a tříbí svůj styl a není se čemu divit, že je série s Fabianem Riskem tak oblíbená.
Já díky tomu zapomněla na veškerý předvánoční shon a teď se mi tu válí nezabalené dárky. Ale to nevadí, kniha za to rozhodně stála.

Víc takových příběhů a takových neuchopitelných psychopatů.

Medovnice
13.12.2019 5 z 5

Perfektní. Od začátku do konce napínavé, posledních skoro sto stran naprosto excelentních. Rozehrává se tu víc detektivních linek, a ačkoliv na uzavření některých z nich si budeme muset počkat, kniha je skvělá i tak. Už aby vyšel další díl :)

Makaveli
12.12.2019 5 z 5

Opět geniální kniha, nemůžu se dočkat pokračování.

martin3554
11.12.2019 5 z 5

Po Obětí bez tváře nejlepší díl série. Je to opravdu zážitek. Pedofilie, sériový vrah i swingers párty. Další případ Fabiana Riska, právě jsem dočetl. Jen otevřený konec a čekání čtvrt roku na pokračování X způsobů smrti, je malinkým mínusem.

martinka07
02.12.2019 5 z 5

Ach ty otevřené konce... Kdo má sakra čekat do jara na pokračování?! Už teď se nemůžu dočkat, jak bude probíhat další vyšetřování. Série s Fabianem patří mezi mé oblíbené a tenhle díl byl dle mého nejlepší.

Ajuszka
28.11.2019 5 z 5

Trošku mi vadí ty dlouhé pauzy mezi tím než vyjde další díl. Při mém množství přečtených knih mi vždycky chvíli trvá, než se rozpomenu na děj předchozích dílů.
U tohohle jsem se chvíli nemohla začíst, ale pak už kniha nabrala spád a bylo to opět skvělé čtení. Jako matce malé holčičky mi ale dost vadily popsané situace o znásilňování malých holčiček a pedofilii,myslím že dobrá kniha se dá napsat i bez toho.
Každopádně konec nám zůstal otevřený tak nám nezbývá než čekat na jaro na pokračování.

Babouš
21.11.2019 5 z 5

Podle mě od autora zatím nejlepší a nemůžu se dočkat následujícího dílu, protože takhle skončit? To snad ne! :D Obdivuju Stefanovu morbidní fantazii, protože využít jako vražedný nástroj, to chce hodně silný žaludek! No počkejte si sami. Pokud jste ještě neměli čest od autora cokoliv číst, doporučuju číst postupně od Oběti bez tváře, uvidíte, že vás to chytne od prvních stránek!

Dada077
25.07.2019 5 z 5

Práve som dočítala a ešte stále premýšľam a kladiem si otázky typu - čo som prehliadla? aký detail, súvislý s iným detailom mi ušiel? Lebo motív mi ani tak nechýba, o čom ma ubezpečoval popis na prebale, skôr páchateľ (-lia).
Inak je to dobrý gradujúci krimiromán, pri konci ktorého by som bola schopná čítať hádam aj za jazdy na bicykli. Postavy sú už známe, ostáva viac priestoru na hľadanie, pátranie, porovnávanie, napínanie. Toho Ahnhem naložil do knihy vrchovato. Myslím, že veľa konzumentov krimi s jasnými pravidlami bude sklamaných, pokiaľ len nevyjde pokračovanie, ale ak by som ja bola pred voľbou, či čítať, alebo nie, tak bez zaváhania znova ....