Strážce majáku

Strážce majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152866/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4 617 107

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Fyrvaktaren , 2009

Kizuizi
05.09.2019 5 z 5

Opět skvělá práce Camilly. Sice je možné mnoho věcí odhadnout, ale určitě to příběhu neubírá.
A jen tak mimochodem: budu muset zkusit upéct ty jejich skořicové šneky - vždycky na ně dostanu chuť :)))

Dada077
01.08.2019 5 z 5

pamätám si, ako som pred rokmi začala čítať Läckbergovú práve týmto príbehom, a ako som potom urputne pátrala po ostatných jej knihách. páči sa mi, ako autorka skĺbi vyšetrovanie nejakej novej, či staršej smrti so súkromným životom, dej je potom taký uveriteľnejší

Pauvka
11.07.2019 3 z 5

Dalsi dobry dil od autorky :) vraha jsem odhadovala na nekoho jineho a ty stare dejove linky dodavaly pribehu tajemno :)

NADEI
24.04.2019 5 z 5

Knihy paní Camilly se mi moc líbí a tato byla skvělá. Dějové linie dodávají knize tu správnou atmosféru, trochu tajemna, duchovna a překvapivě hrozivý závěr.

ptoček
13.04.2019 5 z 5

Další knížka ze série Patrik a Erika - nezklamala. Konec pro mě překvapivý, nepředvídatelný, moc mě baví autorčiny dvě dějové linie z minulosti a současnosti.

Dobby888
09.04.2019 3 z 5

Po předchozím dílu byl děj o trochu slabší. Čekala jsem až do konce na rozuzlení zápletky ale žádné wow nenastalo.

pepa4081
31.03.2019 2 z 5

Naštěstí jsem se už u paní Läckberg naučil přeskakovat pro mne zbytečně dlouhé pasáže z osobního života Eriky a její sestry, takže mne kniha nenudila. Líbí se mi, když téměř od začátku vím, kdo, co a proč, a na konci udělá autor takový zvrat, že se nestačím divit, jak jsem se mýlil, a že všechno bylo jinak. I zde jsem u všech dějových linií tušil, jak skončí. Závěrečné překvapení se ale nekonalo, takže pro mne velké zklamání.

Klára90
18.03.2019 4 z 5

Až na linii se Samem jsem do poslední chvíle netušila, jak se děj vyvrbí a nakonec skončí. Děj mi přišel trochu překombinovaný, ale to nic nemění na tom, že byl napínavý a jako vždy čtivý. A překombinovanost aspoň nutí čtenáře zůstat stále ve střehu :)

mata57
10.03.2019 4 z 5

Multižánrové dílko, pro mne první, kde příslušníci LGBT komunity nevystupují jako žádní "hrdí duhoví andílci".

Edlik
09.03.2019 4 z 5

Tento příběh je trochu moc.... řekněme překombinovaný. Ale stále dobrý

Toffee
23.01.2019 3 z 5

Po delší pauze jsem se vrátila k této sérii a opět jsem byla spokojená. Hlavně v první půlce to skoro ani jako detektivka nepůsobí a asi i proto se to tak dobře čte. Člověk sleduje osobní traumata, každodenní život a až vedle toho vlastní zločin. Napadá mě jediná výhrada - prakticky každá postava má nějaké tajemství nebo něco předstírá. Celkově jsem ale spokojená.

Devil-Ivet
03.12.2018 4 z 5

Dobré, temné, děsivé. Bolestné a smutné. Napínavé a tajemné. Četlo se velmi dobře, stránky rychle utíkaly.

petunkav
07.11.2018 5 z 5

Opět spokojenost. Čtu postupně celou sérii postupně každý díl, jak na sebe navazují. Stále pěkná napínavá linie děje, příjemné napínavé čtení.

TeaPeter
29.10.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale už mě k smrti unavuje impulsivní a iracionální chování hlavní hrdinky. Před dalším dílem si budu muset nechat delší pauzu.

LisaEla
29.09.2018 4 z 5

Knížka je opět čtivá, nicméně mi připadala méně napínavá než předešlé - co se stalo se dalo odhadnout již na začátku.

myshmother
21.09.2018 4 z 5

Lepší, než Mořská panna, o trochu méně skořicových šneků, zápletku se Samem jsem odhalila velice brzy, vraha též. Vynechala bych linii s Vivianne a Andersem Berkelinovými. Dějová linka z minulosti mě bavila, i když tam se také dost dobře dalo odhadnout, o co jde. Ale jinak fajn. :-)

SilvieSisinka
18.09.2018 5 z 5

Skvělé a ještě jednou skvělé. Příběh dobře poskladany. Všechno výborně propletene. Tuhle autorku já můžu :-)

Klarinecka
02.09.2018 3 z 5

Nějak uz jsem Camilly asi přesycená, ale tahle kniha se mi teda moc nelíbila. Už mi to přišlo dost ujeté.

rekon
01.08.2018 5 z 5

Opět nemám co vytknout, super detektivka.

Kerberos
29.07.2018 4 z 5

Nejdřív se mi zdálo,že je děj rozptýlen do hodně dějových linek,ale postupně se všechno propojí .Dobrý příběh,určitěsipřečtu i další díl.