Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1074 228

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

perpe2a
06.01.2021 4 z 5

První díl švédské krimi série. Hlavní postavy Erica- spisovatelka a Patrik- policista, jejichž osudy se prolnou. Život v poklidném městečku, kde se stane vražda a probíhá vyšetřování. Nečekejte žádné násilí, ani brutalitu. Je to velice hezky napsaná detektivka. Těším se na další díly.

čef
02.12.2020 5 z 5

Rodinná tajemství a mnohé další zádrhele, to je ta pravá parketa paní spisovatelky. Vraždy a sebevraždy to je už jen taková třešnička na dortu, velké pátrání si tedy moc neužijete, spíše se dozvíte, kdo koho miloval, miluje, bije a nenávidí. Nic proti tomu samozřejmě. A alespoň jsem se dozvěděl, po dřívějším přečtení následných dílů, jak to všechno začalo. Pobavily mne také charaktery policajtů, zejména šéf je opravdu pěkně směšný. Nestěžuji si tedy vůbec.

VerčaFF
09.11.2020 3 z 5

Příjemná detektivka, čtivá a hlavní hrdinka není tak nesnesitelná, jak někdy bývají. Na druhou stranu ve mně z knihy moc nezůstalo, je příliš podobná jiným.

Bebe2004
30.10.2020 4 z 5

Já jsem spokojená. Občas jsem se musela trochu víc soustředit, ale psané to bylo velmi dobře. Možná by bylo fajn, kdyby se ze začátku každého pohledu napsalo jméno o koho jde. První jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale to se rychle spravilo. Měla jsem několik typů, ale žádný se nepotvrdil.

munka
13.10.2020 5 z 5

Náhoda zapracovala a dostala sa mi do rúk táto severská krimi. Sympatický pár hlavných hrdinov, spisovateľka a policajt. Napínavý príbeh až do konca. Tip na vraha mi nevyšiel, ale nevadí, hádam v ďalšom dieli. Teším sa na 2. diel.

Vevericka.eva
30.09.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Autorka se (opět) na pozadí příběhu věnuje problematice domácího násilí. Vraha jsem uhodla až před koncem, velmi dobře zakamuflované. Hlavní hrdinové příjemní, určitě si nenechám ujít další díl.

lencin
28.09.2020 4 z 5

Příběh spisovatelky Eriky a jejího maloměsta.
(2015)

Fazolecek
20.09.2020 5 z 5

Perfektní, moc se mi líbila, napínavá od začátku do konce. Super krimi a nechyběla ani romantika. Jen mám problém, nemůžu sehnat druhý díl =(

Didi15
02.09.2020 5 z 5

Aaa, tak jsem zase narazila na sérii, která mě bude určitě bavit. Takže se ihned vrhám na další díl. Postavy mi jsou sympatické a neodhadla jsem vraha, takže velké plus :-)

Kami33
02.09.2020 5 z 5

Nevím, co psát jiného než je v předchozích komentářích. Hezká, čtivá detektivka bez hluchých míst.

ninano
23.08.2020 4 z 5

Klasická severská detektivka.

Ava365
21.08.2020 4 z 5

Slušná severská detektivka.

likaf
11.08.2020 5 z 5

Super kriminálka. Do poslední stránky jsem měla několik kandidátů na vraha...Moc milá hlavní postava, spisovatelka. Rozhodně doporučuji a hned jdu na 2. díl

Lenka318
03.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha jako každá této autorky. Děj napínavý až do konce, doporučuji přečíst

princesse
26.07.2020 5 z 5

Druhá kniha od autorky a těším se na další. Jdu mrknout co a jak a nejspíš koupím další díly. Moc dobře se četla, žádný problém se začíst, přehledné a děj měl spad. Rozhodně jsem si to užila.

Janík61
02.06.2020 4 z 5

Skvělá knížka, četla se sama. Autorka opět nezklamala.

Arcis2
26.04.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha. Takový román s detektivní zápletkou. Žádné potoky krve.

Booky84
19.04.2020 5 z 5

Pohodová a čtivá detektivka - žádné potoky krve, jak někdy bývá u severských autorů. Jsem zvědavá na další díly.

Meggie7
29.02.2020

První díl úžasné 10 ti dílné série. Líbí se mi přesouvání děje z minulosti do přítomnosti a rozuzlení na konci.. Doporučuji všech deset dílů.

m.valova
04.01.2020 4 z 5

Určitě jsem zase objevila dvojici,kterou budu sledovat..příběh byl docela zajímavý a určitou jeho část jsem si tak nějak myslela delší dobu.Na konci po odhalení vraha mě jako dodatečné rozuzlení něco překvapilo i když ne co se týče samotného příběhu..ale spíš,že by opravdu toto někdo udělal i v reálném životě a v podstatě bez trestu...i když co je vlastně trest?nosit v sobě křivdy a muset se celý život v podstatě bát pravdy je možná daleko horší.