Ľadová princezná

Ľadová princezná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406635/bmid_ladova-princezna-j7R-406635.jpg 4 1074 228

Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Isprinsessan , 2003

jprst
27.12.2021 2 z 5

Podle poměrně vysokého hodnocení jsem čekal dobrý detektivní příběh, ale místo toho jsem četl melanž kriminální zápletky se slušnou dávkou romantiky. Děj se táhl jako nudle, napětí bylo poskrovnu, k tomu dlouhé a zbytečné pasáže jen vzdáleně související s příběhem, či dokonce s ním nesouvisející. Tohle prostě ode mne nebyla dobrá volba a další příběh z autorčiny tvorby si asi odpustím.

hannina
13.12.2021 4 z 5

Přesně takové detektivky mám ráda. Prosté akčních scén, honiček, střelby, bouraček a potoků krve, i když trochu té krve tam přece jen teklo. Jde spíše o tragický psychologický příběh vyprávěný formou detektivního románu, který rozkrývá nadějný empatický policajt a úspěšná spisovatelka.

zazvorka
07.12.2021 5 z 5

Opět jedna severská série, kde jsou vyšetřovatelé prezentováni včetně rodinných vztahů. A kde jsou často i soukromě spojeni se zápletkou. Méně akční, více románové pojetí. To mi vyhovuje a jsem spokojená!

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Tak jsem narazil na novou sérii :-) Severské krimi mám rád, takže se vrhnu i na ostatní díly. Za mě super. Doporučuji.

Roman07
29.11.2021 3 z 5

K tejto prvej knihe zo série Erika Falcková & Patrik Hedström som sa dostal až po prečítaní ďalších kníh zo série. Väčšinou prvé knihy bývajú tie horšie a postupne sa to zlepšuje, ale mne sa zdala práve táto kniha lepšia, pretože to, čo mi v ďalších knihách tejto série vadil, tu ešte nebolo až také časté. Ale už v tejto knihe začalo to čiernobiele videnie sveta, kde sú postavy buď dobré alebo zlé. Neuveriteľne hlúpy šéf policajnej stanice Mellberg a ďalší jeho lenivý podriadený a na opačnej strane sen všetkých svokier a najlepší vyšetrovateľ Patrick a úžasná Annika.

milkara
31.10.2021 5 z 5

První díl povedené severské série, kterou s přestávkami čtu od začátku. Zatím jsem u 6.dílu s názvem Strážce majáku a těším se na další osudy Eriky a Patrika. Vzhledem k velkému počtu postav, které procházejí jednotlivýma knihama doporučuji číst od tohoto počátečního dílu. Na rozdíl od Pavla...(viz níže) se mi líbí, že postavy řeší mimo kriminální zápletky také své osobní životy a vztahy.

Ran
08.10.2021 4 z 5

Příběh se mi hodně líbil a byl velmi dobře vypointovaný. Styl psaní a vyprávění se mi moc líbil. Byl hodně čtivý a ubíhal svižným tempem. Nicméně musím říct, že některé linie příběhu nebyly podle mě pořádně zakončené.

Pavel...
27.09.2021 2 z 5

Moc mě to nepřesvědčilo...
Ve velké části knihy se autorka věnuje případu jen hodně okrajově a řeší se vše možné okolo. Spousta věcí je prozrazena dopředu nebo se dá dobře odhadnout a něco se zdá jen málo pravděpodobné. Konec uspěchaný.

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct,že se mi kniha líbila. Určitě si seženu další.

adulik23
31.07.2021 4 z 5

Celkom zaujímavá detektívka, som zvedavá na ďalšie knižky od tejto autorky

Nelly
08.07.2021 3 z 5

Průměrná detektivka založená spíše na psychologii postav. Oceňuji, že ačkoliv je tzv. severská, netečou zde hektolitry krve a vrah není brutalista. Nicméně zápletka zajímavá, ale stránek bylo až moc.

kubyrd
28.06.2021 4 z 5

Myslím si, že je to zdařilá prvotina. Detektivka za 4*. Ale i tak doufám v tradičně slabší první knihu v sérii a že další budou lepší.

Trina1
19.06.2021 3 z 5

Vůbec nevím, jestli mám v sérii pokračovat. Příběh tohoto prvního dílu byl takový poklidný až místy zdlouhavý, ale to by mi ani tak nevadilo, jako spíš to, že jsem se strašně dlouho ztrácela v postavách a celkově to bylo napsáno tak nějak rozházeně, neučesaně.

Janynka
11.06.2021 5 z 5

Každou knížku této spisovatelky vezmete a prostě neodložíte! Super! Děj plyne, žádná hluchá místa a zbytečné protahování. Od Camilly moje třetí kniha a potřebuji ji číst dál!

kopeceli
27.05.2021 5 z 5

Příjemné čtení bez nerváků, jako stvořené pro studený květen a únavu ze zaměstnání. Příběh plyne, neustále si udržuje zájem čtenáře, ale nebere mu spánek. Připomíná mi chvíle, kdy nám maminka vyprávěla příběhy rodin z rodné vesnice. Dobrý překlad přidává další hvězdu a já jdu na další díl.

Cuprinka
02.05.2021 5 z 5

Zpočátku mi dělalo problém zorientovat se v postavách. Knížka se ale četla velice dobře, zaujala mě od prvních stran. Hned jdu na další díl!

baji42
01.05.2021 4 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla. Bylo to čtivé, napínavé, ale u severských detektivek mám obecně minimálně v začátcích problém s orientací ve jménech postav.

Lucieouje
06.04.2021 5 z 5

Velmi dobrá kniha, kterou jsem si přečetla několikrát. Je sice vidět, že je to autorčina první kniha ze série s Erikou a Patrikem a není tak propracovaná, jako ostatní díly, ale i tak se k ní velmi ráda vracím. Moc se mi líbí vykreslení charakteru postav a zejména jsem si oblíbila velmi sympatickou dvojici, kterou tvoří Erika s Patrikem. Knihy však doporučuji číst postupně, jak byly vydávány, jinak byste mohli být ztraceni ve vývoji soukromého života hlavních postav.

MatoPalkes
17.03.2021 5 z 5

Veľmi sympatický pár hrdinov, zaujímavé charaktery. Ľahké čítanie som fakt zvedavý ako sa to vyvinie v ďalších dieloch. Malomesto ma po mestách ako Londýn alebo Los Angeles bavilo.

orinka3
21.02.2021 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, určená především čtenářkám. Sice tam jde o zločin, ale jen na začátku. Pak jde spíš o psychologii vztahů mezi lidmi a osudné události před dávnými lety, které ovlivnily současnost. Sice se mi občas zdálo, že je to až moc zkombinované, ale ať. Pobavilo, nevyděsilo, účel splnilo.