Mořská panna

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděla a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137096/erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4.4394

Erika Falcková & Patrik Hedström (6.)

Sjöjungfrun (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Kniha Mořská panna

Dobby888

Mořskou pannu jsem četla jedním dechem, ačkoliv jsem se do děje nemohla zpočátku začíst. Opět se v díle vyskytuje více postav, které ale nijak nerušili. Děj mi přišel opět zajímavý a pro mě do posledních kapitol nepředvídatelný, což mě nutilo číst dále. Kniha má však otevřený konec co se Patrika a Eriky týče, což mě nutí sehnat co nejdříve další díl a hned se opět začíst.

moudivlacek

Nádherný, ale moc smutný příběh, který má počátek v minulosti malého človíčka, který zažije své, vše se bohužel odrazí v jeho dospělosti. Nikdo mu nemůže pomoci a on nakonec dospěje k smutnému konci. Nedokážu si představit tu krutost, kterou zažil a přežil. Proto jej neodsuzuji, jen je mi ho moc líto. A netrpěl tím jen on, ale i jeho blízcí.
Na druhé straně trojka mladíků, kteří provedou něco zlého, zapomenou na to, a pak se za mnoho let lidí, že je vše dostihlo.
Je tu Patrik, který je tak vyčerpaný, že i on je na tom zle.
Jsem zvědavá na další díl, jak to vše bude pokračovat.

Klára90

Kniha má trochu pomalejší rozjezd, ale to vůbec nevadí, protože děj je napínavý. Konec se mi podařil odhadnout, ale to vůbec nevadí, líbil se mi a mělo to hlavu a patu. Pro mě to byl s knihou příjemně strávený čas.

pepa4081

Eričino čmuchání přispívá k řešení případů, ale věčné stížnosti na osobní problémy (nejprve její sestry, posléze těhotenství, pak rodičovství a nyní opět těhotenství) mi už lezou na nervy. Zbytek týmu jsem si oblíbil (dokonce i Mellberg se občas ukáže v lepším světle) a na epizody z jejich života se těším, protože jsou zmiňovány s rozumnou mírou. Bohužel jde již o třetí autorku (Sue Grafton, Lisa Jackson), u které mám pocit, že přílišné soustředění na soukromí život jejích hrdinů kazí dobrý příběh a jde jen o natahování počtu stránek. Podkapitoly psané kurzívou mi také přišly dost nudné. Pozadí příběhu by šlo vylíčit stručněji. Celkem zajímavá, i když dost krkolomná zápletka a předvídatelný závěr jsou líčeny tak utahaným stylem, že jsem se k dočtení musel nutit. Úplný konec mne pak připravuje na to, že další kniha bude hlavně o problémech Eriky a Patrika a nějaký ten zločin už se tam prostě přidá. Nemám velkou chuť se do dalšího dílu pouštět.

Guenevra

Jako wow efekt proběhl, to bez diskuse, ale možná jsem čekala něco více s ohledem to temné dávné tajemství. Nicméně autorce dávám palec nahoru za neotřelé nápady a schopnost vystavět příběh na obyčejných lidských slabostech a chybách.

Majulle
29.11.2018

Znovu mnoho postav ve kterých se člověk ztrácí ale to je nejspíše styl autorky. Napínavé, jen konec byl opravdu přitažený za vlasy..

asam
24.11.2018

Opět napínavé, neobvyklé téma. Pro spisovatelku je typické rychlé střídání dějových linií. Na to si musíte zvyknout. Když už se rýsuje, že něco policie vyřeší - skok a jste někde jinde, kde vyšetřují co s příběhem sice souvisí, ale z jiného pohledu. Tento styl psaní přispívá k tomu, že jste napnuti, jak to pokračuje dál a čtete a nemůžete se od knihy odtrhnout. Najednou je konec, ale zůstává opět něco nedořešeného a nezbývá než sehnat další díl v sérii, kde se dozvíte pokračování. A tak musím sehnat díl 7 - Strážce majáku, abych se dozvěděla co a jak bylo dál.
To má autorka pěkně vymyšlené.

Ivulik7
20.11.2018

Mořka pana nepatří mezi nejlepší autorčiny knihy. Zpočátku jsem se nemohla zacist. Co kapitola to dvě nové postavit. Tak do poloviny jsem nechápala a to hlavně důsledkem mnoho postav. Po pulce to ovšem začalo dávat smysl a klubko propletenosti postav se rozmotavalo. Závěrem zajímavé rozuzleni. Ano byla to napínava kniha ale misty jsem se nutila k pokračování. Za me 4 hvězdy za první pulku knihy.