Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1076 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

putpuda
04.01.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, žádný trhák, ale četla se mi dobře. Půjčila jsem si ji hlavně proto, že mám doma třetí a čtvrtý díl (zakoupila jsem někde ve výprodeji;)), tak abych byla v obraze.

Toffee
30.12.2016 3 z 5

Prostě taková normální detektivka. Přečtu ji a za týden už si vybavuji jen zlomek. Četla se dobře, nebylo v ní příliš násilí nebo nějakých zvráceností, vlastně spíš takové klasické pátrání. Nevadí mi, že si za měsíc nevzpomenu, o čem to bylo, tyhle knížky beru jako čtení k odreagování, vyčištění hlavy. Na to je dobrá.

Leniiis
29.12.2016 2 z 5

Tak mě tato autorka vůbec nezaujala. Knížku jsem četla jen, abych už dočetla. Nebylo v ní žádný napětí a nic, co by mě nějak závratně bavilo. Zbytečný pasáže o lásce Eriky a Patrika, ta dějová linka s její sestrou taky bez důvodu. Prostě se mi knížka nelíbila.

Karloska
27.12.2016 3 z 5

Knihu hodnotím tak průměrně. Nijak extra mě nezaujala, spíš mi přišla zbytečně zdlouhavá.

veronie
22.12.2016 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, dokonce jsem se musela bránit tomu, abych předčasně nenahlédla nakonec a nezjistila tak kdo je pachatel a jaké je dlouho skrývané tajemství Alexandry :) Určitě se pustím i do dalších dílů..

mirka71
15.12.2016 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii, čtivé, se švihem, bez hluchých míst s výraznou dějovou linkou. Doporučuji číst knihy jak jdou za sebou. Výborné je také provázání s minulostí, v každém příběhu "vyplave,, něco z "kdysidávna,, , což knížkám rozhodně přidává na atraktivitě.
Za mě skvělé!!!

petrzel
14.12.2016 5 z 5

První kniha od autorky a mě se líbila a přečtu celou serii

harena
13.12.2016 3 z 5

No, to bylo přece jen slabší, hodně romantiky a pak bylo pro mě dost nevěrohodné a hlavně naivní, když se sestry smiřovaly. To už jsem se dívala, kolik stránek mi zbývá do konce. A L E : protože jako první knihu ze série jsem četla Kameníka, který se mi moc líbíl, přečtu si určitě i další knihy z této série a věřím, že budou lepší a lepší. Mám už půjčeného Kazatele a jak vidím, i čtenářům se líbil. Nelámejte na Camillou Läckberg hůl :))), Za mě bohužel ***.

Matylda66
22.11.2016 3 z 5

Začátek vypadal nadějně, ale někde po půlce to začalo být utahaný, přespříliš romantický a až překombinovaný. Celkem dobře se to četlo, za mne 3 hvězdy.

rekon
21.11.2016 5 z 5

Kniha se moc dobře čte, je napínavá až do konce. První od této autorky a určitě ne poslední!

martina.tim
14.09.2016 5 z 5

Naprostá bomba. Za mě musím říct, že jsem se dostala do příběhu hodně hluboko. Tato kniha se mi dostala pod kůži.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Tak se mně do detektivky vůbec nechtělo.....ale byla jsem navýsost překvapená jak byl děj napínavý od začátku až do konce. Prostě paráda....těším se na další díl :-)

michelleczsp
31.08.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, že je Camilla Läckberg moje oblíbená autorka, nevím zda se dá hodnotit objektivně, každopádně tohle je první kniha s Patrikem a Erikou, i to jak se vlastně poznali, do toho je to "jejich" první případ, v minulosti. Když to shrnu děj byl zajímavý, jako vždy jsem si myslela po celou dobu, že vím, kdo je vrah, následně jsem to několikrát změnila a pak když to vyšlo najevo, tak mě to překvapilo i když jsem měla určité podezření. Celkově zaujme a je jedna z lepších.
Na dílech této autorky mám ráda to, že to není jen prach obyčejná detektivka, ale jsou tam zapletené i mezilidské vztahy a ne jedny.

Rolig
21.06.2016 3 z 5

Všetko je postavené na prapodivnej romantickej linke, do ktorej je vsunutý detektívny príbeh. Nemusel to byť až tak chybný krok a je určite mnoho čitateľov, ktorých tento postup vtiahol do deja. V tom romantickom uzlíku plakal asi každý chlap aj žena a keby to bolo o trochu dlhšie, tak možno by sa tam zjavil aj nejaký transexuál, ktorý by tiež neudržal slzy. V detektívnom uzlíku sa však autorka určite nestratila a gradácii deja, či prekvapujúcemu záveru nemôžem nič vytknúť. Kniha však musí byť hodnotená ako celok a tu je jej najväčšia slabina. Ako rozbeh do série je to však viac ako dostačujúce.

minirock
18.06.2016 5 z 5

Moje pátá kniha od Camilly a konečně jsem se dozvěděl jak to všechno začalo. Opět se mi moc líbil styl vyprávění, kdy vyšetřování vraždy, která zpočátku vypadá jako sebevražda, zavádí čtenáře hluboko do minulosti a kriminalisté rozplétají složité vztahy v úzkém okruhu podezřelých. Do toho milostný vztah hlavních hrdinů a jejich rodinné problémy. Prostě pro mě výborná kniha která se čte jedním dechem.

pablii
22.05.2016 5 z 5

Jako první se mi dostal do ruky zatím poslední díl Krotitel. Nevěděla jsem, co očekávat, ale podle anotace a obálky (na tu dám hodně) jsem se do knihy začetla. Po pár stránkách mi byl děj i hlavní postavy velmi sympatické, tak jsem se rozhodla, že začnu číst od prvního dílu. Nakonec mě Fjällbacka tak pohltila, že jsem si později dokoupila celou sérii. Už jsem u sedmého dílu.
Ledová princezna překvapila, dobře se mi čte a jsem ráda, že jsem do knihy investovala a vůbec do celé série knih této nadané spisovatelky. :)

Mikako
20.05.2016 3 z 5

Četlo se to krásně, ale za mě to bylo opravdu hodně předvídatelné. V podstatě jsem odhalila všechny zápletky hodně dopředu, takže mě vůbec nic v ději nepřekvapilo... Ale jinak příjemné čtení, spíš taková oddychovka. :-)

maličkán
22.04.2016 5 z 5

I když jsem četla 1.díl až jako třetí ze série, tak za mě špička, špička,špička. Patrik a Erika si mě získali a všechny 3 knihy, co jsem četla patří mezi nej. Určitě budu shánět další.

Ivetaa
31.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, zajímavé rozuzlení. Chystám se na celou sérii a budu se těšit, co dalšího autorka napíše.

kneslova
13.03.2016 4 z 5

Mě se tato detektivka prostě líbila a nemám žádné vážné výhrady

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974