Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 961 202

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

ArwenAragorn
14.03.2017 5 z 5

Příběh začíná hodně tajemně. V roce 1974 zmizí z ostrova poblíž Fjällbacky z domu celá rodina kromě batolete Ebby. Ta se po letech vrací do stejného domu se svým manželem. Začnou se dít podivné věci a příběh zmizelých je znovu otevřen a také vyřešen (ano, jednalo se o zločin) k mé spokojenosti. Děj knihy se rozjíždí pozvolna, ale ke konci už je napětí hmatatelné.Opět si zaslouží nejvyšší hodnocení.

Olga.S
10.03.2017 5 z 5

Ač se jedná o osmý případ, byla to moje první kniha od Lackberg. Kniha mě pohltila a nadchla, Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

Renatecka
26.02.2017 3 z 5

Ze začátku jsem knížku chtěla odložit. Mnoho postav, zmatené, několik načatých příběhů, které k sobě zdánlivě nepatřily, ale protože nerada knížky nedočítám, tak jsem vydržela. Po půlce už to bylo zajímavější. Dialogy a styl vyprávění mi občas přišel trochu zmatený, ale dočetla jsem do konce ze zvědavosti jenom kvůli tomu, abych se rozuzlení záhady dopátrala.

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Jediné, co mě na této knize mrzí je, že jsem ji četla jako první ze série o Erice a Patrikovi a tím pádem vím, jak to s nimi dopadne, když budu číst předchozí díly. Jinak ale byla kniha skvělá.

estrellka
12.02.2017 5 z 5

Tato knížka mi přišla z celé série zatím asi nejlepší. Velmi dobře se četla a příběh byl opravdu zajímavý a napínavý.

Petra153
02.02.2017 5 z 5

Přiznám se, autorku jsem objevila teprve nedávno. Přečetla jsem zatím první a nyní osmý díl. Kniha mě pohltila hned od začátku. Čtenář je stále překvapován vývojem děje. Už mám další díl, tak se těším.

Iva B.
18.01.2017 5 z 5

já to píšu téměř u každé knihy spisovatelky, ale hrozně se mi líbí propojení minulosti s dějem a tentokrát to bylo hodně zajímavé :-).

MarieH
12.01.2017 4 z 5

Případy Eriky Falckové a Patrika Hedströma jsem dočetla, nečetla jsem postupně, občas jsem si musala odpočinout od Maji a spol. Některé díly jsou slabší, ale i tak je celá série čtivá . Podle mého názoru je Andělíčkářka jedna z těch čtivých dílů. Dávám 4 hvězdičky !

TracyB
09.12.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Začátek byl lehce rozpačitý, spousta jmen atd., ale jakmile jsem se trochu zorientovala, musela jsem číst, číst a číst. Výborná severská krimi, ve které nechybí ani hlubší seznámení se s osobním životem vyšetřovatelů, což já osobně hodnotím velmi kladně.

Mr.Pajek
06.12.2016 4 z 5

Další ze série Eriky a Patrika. Řekla bych, že neurazí, ale ani nijak zvlášť nepřekvapí. Knihy mi přijdou trochu na jedno brdo. Dám si zase voraz od této dvojce ;)

michalka S.
01.11.2016 5 z 5

Kniha byla super - moje prvni kniha od teto autorky , ale urcite ne posledni .Kniha mela dej a spád ikdyz tam bylo hodne postav tak se to nakonec dalo dohromady a davalo to smysl .Proto za me 5* ☺☺

LucieAlexandra
13.10.2016 5 z 5

Tyhle knihy obvykle nečtu, ale tahle lehce "tajuplná" detektivka mne nadchla a určitě si přečtu i autorčiny předchozí. Skvěle napsané

oskarka
01.10.2016 5 z 5

Velice čtivá knížka od začátku do konce. Nejdřív jsem se obtížně orientovala ve spoustě postav, ale pak pochopila, že to samozřejmě svůj smysl má. Napínavá jak kšandy. Určitě se ke knížkám autorky vrátím.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce. Dopručuji :-)

fina3210
19.08.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, mnoho příběhů (ve kterých jsem se zpočátku ztrácela), které se nakonec propojí. A titulní příběh každé kapitoly hezky zapadne do příběhu jako zadek na hrnec :-) Doporučuji. Byla to má první kniha od této autorky, ijstě se pustím do dalších.

Space.Junkienka
02.08.2016 4 z 5

Camilla se pokaždé tasí s něčím úplně novým a neotřelým. I když extrazvědavá Erika a její velmi tolerantní manžel Patrik už mi lezli na konci trošku na nervy. Ale příběh byl zajímavý, propletení postav, závěreční odhalení, ale i zcela neobjasněné úmrtí Vincenta je originální, a tak nezbývá nic jiného než velmi kladně hodnotit.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Pěkný čtení.

tinka1974
15.07.2016 5 z 5

bylo super čtení. Asi bych se měla pusti t do série od začátku

hancass
10.07.2016

Výtečně jsem se bavila, minulost se logicky proplétá s přítomností a udržuje čtenáře neustále v napětí. Autorka výtečně a psychologicky propracovala vztahy jednoho rodu, kterého se celá krimi dotýká. Trochu mi vadilo zamíchání do děje nacistického pohlavára Hermanna Göringa, historické postavy. Není mi známo, že by měl ve Švédsku dceru a nehlásil se k ní. Příště se v další knize objeví Hitlerův tajný syn a vše bude na hranici uvěřitelnosti. Myslím si, že vsunování skutečných osob do zápletky a rozkrývaní osudů jejich neexistujících potomků není dobré řešení pro autorku světových bestselerů. Přesto děj za 5 hvězdiček.

sachista
16.06.2016 5 z 5

Mám pocit, že Andělíčkářka je nejlepším dílem Camilliny série s Erikou a Patrikem. Napětím jsem nedýchal až do opravdu posledních stránek a pro mě bylo konečné rozuzlení přímo děsivé a šokující. A asi je to rovněž poprvé, kdy je mnohem důležitější ta druhá dějová linie v minulosti. Mám jen slova chvály a obdivu a okamžitě se vrhám na Krotitele.