Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250346/bmid_elita-5ug-250346.png 4 4425 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Elite , 2013

Karciina
25.06.2022 4 z 5

Počet dívek se nám smrsknul na 6, a vztahy jsou tu už trochu napjatější. Amerika se navíc musí rozhodnout, komu bude patřit její srdce.
Pokračování Selekce nezklame.
Elita je stejně čtivá jako první díl, možná méně akční, ale nikoli výplňová.
Amerika sice tápe ve svých citech, ale nijak extrémně mě neštvala, myslím, že spousta holek by se na jejím místě chovala podobně. Musí vyzdvihnout hlavně její přátelství s Marlee, a její chování s jedné zásadní scéně je naprosto pochopitelné. V průběhu dílu se postupně dozvídáme i více o celém království, rebelie se stupňuje, stejně jako intriky v paláci. Elitu navíc čeká spousta úkolů, které je mají připravit na roli budoucí královny. I Maxon má svá tajemství, kterým postupně přicházíme na kloub před finálovým dílem. A jeho špičkování s Amerikou taky nechybí.
A dokonce tu padne návrh na zrušení kast. Co na to král a jak to dopadne?
Oddechové a příjemné čtení, a 4* k tomu.
Jste tým Maxon nebo Aspen?

Trigger warning alkohol, smrt, válka, chudoba

Dean_Sami
01.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Knížka do které jsme šla s čistým nadšením a přečetla jí s tím, že jsem si každé slovo užila. Moc povedený příběh, v tomto díle poznáváme jak hlavní postavy tak ty vedlejší více do hloubky, nejen velkou krutost a přetvářku krále jak k Maxonovi, jeho ženě tak ke všem ostatním. Milostný trojúhelník našich hlavních postav je zde více popsán a někdy až moc, ale je pochopitelné, že i dávná láska, vám v srdci zůstane dost dlouho a také vás dlouho může mást, kor když jí máte hned za dveřmi. Ale všichni dobře víme, že krásný blonďák musí vyhrát už nejen pro jeho úžasný vzhled, ale i proto jaký doopravdy je.

Arlienen
18.05.2022 3 z 5

Elita se mi líbila maličko více než první díl. Hodnotím ji 3,5 *.
***
Ve druhém díle se projevuje krutost krále a jeho chování vůči svému synovi a Americe.
***
Pořád se řeší milostný trojúhelník America - Maxon - Aspen. To mi občas dost lezlo na nervy.

MollyCornelia
16.05.2022 4 z 5

4*/5*
Elita byla docela zklamáním. Ano, byla zábavná, oddechová a čtivá, ale ryze vycpávkový díl. Vztah Americy a Aspena se nikam neposunul, s Maxonem je to taky v podstatě stejné. Král Clarkson, Celesta a někdy i sama America byli kolikrát na zabití, a překladatel odvedl mizernou práci, protože jméno jedné ze soutěžících překládal někdy jako "Elisa" a někdy jako "Elise".
Pro čtenáře cca od 12-ti let.

Kristy.Seb
05.05.2022 4 z 5

Druhý díl se mi velmi líbil v tom, jak se především točil kolem vysvětlení monarchie a toho, jak to v zemi chodí.

kopeceli
01.05.2022 3 z 5

Na začátku nadšení hlavní hrdinky, které se hned zhoupne do ublížeností, nejistot a hloupostí. Rozhodně těžko uvěřit, že tohle by mohla být jakákoliv královna. To ostatní je v pořádku a počínání rebelů mě zajímá.

AnDyB
30.04.2022 3 z 5

Pro mne teda fakt slabší díl. Hodně mi vadilo jak jiní zde již zmínili, nerozhodnost hlavní hrdinky ale hlavně se to mění co stránka!! Na jedné stránce je to Maxon na druhé hned Aspen a takhle pořád dokola. Jinak se to čte stále dobře ale doufám že třetí díl bude zase o dost silnější i dějově.

Luigi1
10.04.2022 5 z 5

Vyřazování kandidátek na maželku prince Maxona pokračuje.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Další díl této příjemné pohádky, opět odpočinkové čtení, líbila se mi.

Nikidree
23.03.2022 2 z 5

Za mě je druhý díl celkem zklamání. Ačkoliv se to stále dobře čte a pořád to působí milým dojmem, váhavost hl. hrdinky mezi 2 kluky na mě byla příliš. Ačkoliv to chápu, neustále se ohání tím, že chce čas a přitom to vlastně vůbec neřeší.
Rebelové tu už byli víc, ale upřímně mi stále přijdou dost zvláštní. Vážně doufám, že to má autorka nějak smysluplně vymyšlené. No a nato, že se jedna z holek má stát budoucí královnou, mi tak poněkud chyběl popis jejich vzdělávání pro ten post. Neříkám, že to má být nějak podrobně, ale sem tam něco zmínit by bylo fajn.

Doufám, že další díl bude lepší a začne se v něm něco pořádného dít.

aquaver
19.03.2022 3 z 5

Nemám ráda milostný trojúhelníky. A tenhle je jeden asi z nejhorších. America mi v tomhle díle lezla dost na nervy. Co stránka to jiné rozhodnutí. Chápu, že člověk může být někdy zmatený, ale tohle bylo už přehnaný. Takže proto jen 3 hvězdy. Američina nerozhodnost to hodně kazila. Jinak to ale bylo fajn.

Fidibus
09.03.2022 5 z 5

(SPOILER) "Dovolila jsem, aby můj strach z koruny zastínil moje city k tobě..."... "S nikým jiným se za ucho netahej."
America váha mezi Maxonem a Aspenem a chce čas. Do toho se objevují rebelové a ona se snaží postavit za běžné lidi. Důležitá postava Lucy. "Maxon si musí vybrat vás. Vy jste jediná, s kým máme nějakou naději."

Nikcasmej
26.02.2022 4 z 5

Druhý díl Selekce mě příjemně překvapil. Čekala jsem, že kniha bude vyplňovat prostor mezi Selekcí a První a bude tedy o ničem. Někomu se to tak možná může zdát, ale podle mě to tak nebylo. V této knize se stalo mnoho věcí, které byly důležité a díky tomu si autorka připravila pole pro třetí díl.
Ale opravdu se mi nelíbilo a nebavilo mě, jak si America neustále nemohla vybrat mezi Aspenem a Maxonem. Pořád přebíhala sem a tam. Když byla s jedním, tak už to vypadalo, že si konečně vybrala, ale najednou byla s druhým a bylo to zase naopak. Když se vžiju do její situace, tak to na jednu stranu chápu, ale na druhou stranu je to strašně sobecké jak vůči Maxonovi, tak i Aspenovi.
Z mého pohledu mi kniha připadala chvílemi drastická, což mě i příjemně překvapilo, protože jsem se bála, aby nešlo pouze o “slaďárnu”, kde bude vše dokonalé.
Líbila se mi odvaha, kterou America několikrát ukázala a jsem ráda, že si konečně vybrala. Na jednu stranu jsem to i očekávala a to díky názvům každého dílu.
Kniha ode mě dostává 4 hvězdičky a to proto, že se mi líbila, byla čtivá a stalo se tam podle mě dost zásadních věcí. Přesto tam bylo pár drobností, které mě tolik nezaujaly.

_Lucie_97
25.02.2022 5 z 5

Po selekci byla pro mě elita trosku slabší, ale přesto se mi moc líbila. Líbilo se mi přemýšlet, jak bych v situacích reagovala já a následně se dozvědět o konsekvencích, jaké rozhodnutí měly. Rozhodne mi ta knížka pootevřela oči v moji tvrdohlavosti a ač je to knížka určená mladšímu publiku, než jsem já, předala mi velke poselství. Miluju tu sérii a popravdě jsem zvědavá, jak příběh dopadne :)

Artemis886
20.02.2022 4 z 5

Bylo to milé.
Dělo se tam trochu víc než v prvním dílu, navíc se to i rychle četlo. Podle mě to je pěkné oddechové čtení. Doporučuji pro mladší čtenáře.

DejSemTuKnihu
14.02.2022 3 z 5

Nevím, jestli to bylo lepší nebo slabší než první díl, ale určitě to jako první díl strašně rychle utíkalo. Bohužel mě v tomto díle začínala Amerika a Maxon (možná trochu i Aspen) štvát a taky jsem občas nechápala, proč činili, co činili.. Oproti prvnímu dílu si myslím, že se tady toho více dělo. 4* mi přijde moc a 3,5* zase málo.. proto za mě 3,7*.

Ella161
07.02.2022 3 z 5

Ach jo, tady jsem si jasně vzpomněla, proč tak nesnáším milostné trojúhelníky. Bylo to už unavující. (Nejsem si jistá, ale tohle je možná spoiler-) America si v jednu chvíli byla naprosto jistá, že Maxon je pro ní ten pravý a s ním chce být celý svůj život. V další moment si zase uvědomila, že Aspen je láska jejího života a jak ho mohla tak rychle zavrhnout, když on jediný jí rozumí. Já chápu, že byla zmatená, ale dávat naděje oběma a požadovat po nich neustále čas? To mi nepřijde vůbec hezké a spravedlivé. Mně prostě přišlo, že když byla naštvaná na jednoho, tak hledala útěchu u druhého, což je prostě hnusné.

Navíc mi v tomhle díle připadala úplně jiná. Předtím byla vážně sympatická, bojovnice a věděla, co chce. Tady byla extrémně nerozhodná a přišla mi docela i rozmazlená. Jednala unáhleně a nic si většinou nenechávala v klidu vysvětlit. Když někdo udělal chybu, tak o něm nechtěla nějaký čas slyšet nebo se s ním nebavila. Vážně mi občas lezla na nervy. A to jsem si jí v Selekci tak oblíbila a fandila jí. Nejvíc odporné mi bylo, že v jednu chvíli se líbala s Aspenem a hned pět minut poté se vrhla do náruče Maxona. TO JE PROSTĚ HNUS. Musím jí ale nechat, že na ostatní byla stále moc hodná a záleželo jí na nich. Třeba to, co udělala pro svou nejlepší kamarádku? To bylo vážně moc pěkné. Sice s tím nic nezmohla, ale alespoň nějak bojovala a snažila se. V tu chvíli se mi vybavila stará dobrá America a já se na ní nemohla za to ostatní zlobit.

Koho jsem si ale vážně moc oblíbila, byl její táta. Myslím si, že každá holka by chtěla takového tátu. Tak laskavého. Hlavně chtěl pro svou dceru jen to nejlepší. A také její služebné jsem si velmi oblíbila. Vždycky s nimi byla zábava a navíc byly moc milé.

Netti
02.02.2022 4 z 5

Slabší než první díl... Na Americu jsem měla dost často nervy. Ale tak celkově hezká odpočinková knížka, u které se nemusí moc přemýšlet.

čuřil
25.01.2022 3 z 5

Druhý díl, který navazuje na knihu selekce. Kniha dceru bavila ale spíše byl povedený 1 díl z této série.

Besa
23.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Po veľmi vydarenej Selekcii nasleduje sklamanie, Elita nie je zďaleka taká dobrá. Napadá ma, či si autorka nepomyslela, že keď bol Selekce bestseller, škoda to nenatiahnuť na čo najviac dielov. Selekce bola zaujímavá a dynamická, Elita sa ťahala, stále sa opakovala, raz mala chcela Maxona, potom zas Aspena a potom zase Maxona a zase Aspena... Navyše America bola úplne iný človek v tejto knihe. V Selekcii bola na svoj vek pomerne vyspelá, vyrovnaná a vedela čo chce. V Elite bola rozmaznané decko, ktoré netuší, čo chce. V Selekcii bola odvážna a sympatická, v Selekcii bola krava. Jediný sympatický človek bol jej tatino a tie tri slúžtičky.