Elita

Elita https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250346/bmid_elita-5ug-250346.png 4 4425 716

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Elite , 2013

xmetelkova
25.04.2015 5 z 5

Krásná kniha. Po totálním nadšení z první knihy, jsem měla trochu obavy, že druhý díl bude o ničem, že se Amerika nebude moct rozhodnout (to byla pravda) a že mě to přestane bavit. Ale docela mile překvapila. Už jsem si našla osoby, které naprosto nesnáším, ale taky jsem si udělala lepší obrázek o Maxonovi. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne a strašně se těším na První. Doufám, že nezklame.

Mudblood
25.04.2015 5 z 5

Páni. Čtu si tam ostatní komentáře a říkám si, jestli četli stejnou knížku :D Nemohla jsem se dočkat české verze, tak jsem přečetla anglicky. Nikdy bych nevěřila, že dokážu přečíst knížku anglicky za cca 12 hodin O.o nemohla jsem se od toho odtrhnout. Má úžasný spád a byla jsem více než překvapená tím, co se tam dělo. Jsem moc zvědavá na První.

Alex.Barunka
24.04.2015 5 z 5

Skvěle napsána kniha, která se četla jedním dechem. Vůbec nesouhlasím s názorem typu ze se v knize nic nestalo a byla nudná. Byla skvělá, akční ... I když je pravda ze America mě lehce štvala :)
Ale za mě skvělé počtení a těším se na poslední díl :)

terezasvejdova
24.04.2015 5 z 5

Mně osobně se tento díl líbil, i když musím říct, že byl psychicky vyčerpávající, v jednu chvíli miluju Maxona a Americu v druhé chvíli bych radši aby byla s Aspenem. Upřímně nevím proč tady většina komentujicich (myslím ženského pohlaví) komentuje tuhle knížku typem: Hrozný! America byla tak nerozhodna! Vůbec se mi to nelíbilo. Ja si myslím, že většina holek, být ve stejné situaci by se zachovala podobně. Nicméně jen můj názor. Já knížce dávám 5⭐!

estelina2300
22.04.2015 3 z 5

Tento díl, mi připadal ze všech nejnudnější. Amerika se nemohla rozhodnout a pořád tápala. Potom se mi to zdálo ohrané a přestalo mě to bavit. Čekala jsem víc. Velkém zbytečný díl.

debbie7565
18.04.2015

Krásná kniha :) měla jsem chuť dát facku všem třem - Maxonovi, Aspenovi, i Americe! Úžasné! Podle toho, co jsem četla za recenze u 1 dílu se zdálo, že si všichni mysleli, že to je něco jako Hunger Games. Mně to ani nenapadlo :D

Esk
07.04.2015 4 z 5

Jak jsem psala u prvního dílu - příběh postapokalyptické Popelky mě baví. První díl jsem četla česky, druhý jsem dala anglicky, protože jsem nechtěla čekat na vydání v ČR. I v angličtině jsem dala knihu "jedním dechem" .. smekám Kieře za čtivost!!! Samozřejmě to není nějaká super inteligentní detektivka, ale je to krásné oddechové čtení, ketré příjemně překvapí a zaslouží si 4hvězdičky a mé doporučení všem, kteří si chtějí prostě užít pár pohádkových chvilek a číst o tom jaké by to bylo "stát se z Popelky princeznou" :) PS: na rozdíl od podobných knížek v žánru jsem neumírala touhou zabít hlavní hrdinku za přehršel trapných situací, do kterých se vrhá, nebo za její sebepodceňování či jiné niterní hloubání o jejím (ne)sebevědomí atd. takže s chutí na 3.díl :D

bara2678
20.02.2015

Kniha se mi docela líbila, ale podle mě se tam nic důležitého nestalo.Myslím, že kdybych druhý díl přeskočila a rovnou četla třetí, o nic bych nepřišla.Vlastně ani o ničem nebyl, neměl jasný děj, šlo v podstatě jen o to, a to mě na knize nejvíc štvalo, že America neustále přeskakovala od Aspena k Maxonovi a od Maxona k Aspenovi. Doslova. Prostě je to podle mě zbytečná vsuvka mezi Selekci a První.
Hlavně bych chtěla autorce vytknout pojmenování jednotlivých dílů.Tenhle názor vyjádřila moje kamarádka: je okamžitě možné přemítat, jak série skončí a to jen podle jmen dílů.

123.Iveetka
18.01.2015 4 z 5

Pokračování Selekce nezklamalo. Jsem ráda, že se dozvídáme více o charakteru dalších postav, o tajemstvích, o království..jen America byla až moc nerozhodná, takže si myslím, že k ní autorka nebyla milosrdná oprávněně. :D Jednička byla asi o trochu lepší, ale to vůbec nevadí, vrhám se na další díl. :) Přečteno v originále.

Monisek.B
29.12.2014 4 z 5

Přečteno v originále.
I druhý díl mě úplně pohltil. Četla jsem pořád a všude.
Útoky se stupňují, charaktery postav se prohlubují a celkově se dozvídáme čím dál víc o samotném království. I když se mi kniha moc líbila a nemohla jsem jí odložit dřív, než jsem jí dočetla, musím říct, že jednička byla asi trochu lepší. Už mi totiž Američina nerozhodnost začala lízt pěkně na nervy! :) Zasloužila by pár facek. Hned jsem začala číst další díl, tak jsem napnutá jak kšandy, jak to celé dopadne :)

SmileJane
27.12.2014

Kniha mě opravdu nadchla možná až moc. Prolila jsem i pár slz, už se těším na The One. Opravdu mě tahle série nadchla. Doporučuji.
PS. čteno v originále

anishta
23.11.2014

Čteno v originále, je to trošku slabší než první díl. America je strašně nerozhodná (občas na facku :D), když už něco udělá, tak pak toho lituje. Líbí se mi, že se tady objevuje už více rebelie + palácové intriky. Celkově se to dá. Jinak už víc fandím Aspenovi. :D

La Fiera
14.11.2014 4 z 5

Příjemné počtení, víceméně splnilo očekávání. Jen America mi tu začala trochu víc lézt na nervy svojí váhavostí a nerozhodnostní. Jinak však srovnatelné s prvním dílem. Čtivé a chvílemi vtipné.

todilka
17.10.2014 5 z 5

No děj selekce nám pokračuje a jelikož tu nemíním nijak odhalovat co se bude dít a okrást čtenáře o napětí, napíšu jen, že kniha je stejně dobá, možná i lepší, než kniha první.
Amerika pořád tápe mezi Aspenem a Maxonem, počet dívek se snižuje a příběh graduje. Soutěžící plní nevšední úkoly, útoky rebelů neberou konce a jejich intenzita se vyostřuje, král odhaluje svou temnou stránku a Amerika zjišťuje, že její země vůbec není tak dokonalá, jak se zdá.

Pro mě určitě nevšední dystopie, zajímavý nápad, čtivé zpracování a příjemná oddechová knížka.

P.S: Knihu jsem četla v angličtině, do dubna 2015 se nedalo čekat :-)

JToman
14.09.2014

Takže přečteno,(opět pl.překlad) a musím se opakovat jako při prvním dílu, tři hvězdy...dalo se přečíst a možná, že tady v druhé části se toho víc dělo, dokonce Maxon se postaví svému otci(takže plus pro něj), aby America zůstala ve hře a taky schytá nějakých pár ran bičem...
A America , se dokonce, konečně rozhodne zabojovat o Maxona, takže uvidíme jak to dopadne...

esussi
11.09.2014 4 z 5

Příběh pokračuje a naštěsttí ve stejné kvalitě jako první díl. Konečně se dozvídáme trochu víc o životě prince Maxona.