Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4326 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Ainyska
09.08.2019 4 z 5

Docela mi to připomíná kombinaci Harryho Pottera a Darrena Shana. Některé pasáže byli dost podobné. I tak je to hezký příběh. Sice je opravdu psaný spíše pro mladší čtenáře, ale i mě se líbila a dokázala mě vtáhnout. Uvidíme jak ostatní díly, snad nebudu zklamaná, jak to u podobných sérií mívám.

Jinak co se týče hádanky, kterou hlavní hrdinka měla rozlousknout, odpověď na ní jsem měla hned. Co jí do pytle tak dlouho na tom trvalo? Jo jasně, je to vlastně pohádka. :)

Kačka_h
06.08.2019 4 z 5

Fantasy svět plný magie, nadpřirozených bytostí a nemilosrdných stvůr. O lásku a napětí je postaráno :)
Můžu jedině doporučit, protože i když se to možná nezdá, kniha Vás opravdu mile překvapí.

První půlka knihy je zkrátka o ničem. Ze začátku je tak jediný zvrat akorát ten, kdy zvíře unese Feyre.
Ale pozor! I když je to do poloviny děsná nuda, nenechte se odradit! Protože zhruba ve ¾ knihy se všechno úplně zvrtne a Vám zůstane pusa dokořán z toho, jak je to všechno báječně promyšlené.

Marthas
24.07.2019 2 z 5

Celkem pěkný sloh, ucházející překlad s některými zvláštními výrazy. Spousta nudy a sexu. Myslím, že to ale splnilo svůj účel, nějak zabít čas. Jen trochu nechápu, to všeobecné nadšení.

Catwoman292
22.07.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale nepřišlo mi, že by to bylo něco velkého... Oblíbila jsem si Luciena a Rhysanda, kvůli jejich humoru a ?uličnictví? ;)... Zato Tamlin mi připadal nemastný neslaný a ani bych si nevšimla, kdyby v knize nebyl.... Feyre byla klasickou YA hrdinkou..
Ale ten konec?! Nic trapnějšího autorka nevymyslela??! Protože vážně jinak nevím, jak si to vysvětlit..

4129
16.07.2019 4 z 5

Kniha byla díky svému pomalému začátku odpočinková a přesně to jsem po všech těch akčních knížkách potřebovala. Jinak bych z ní byla asi zklamaná. Navíc, hlavní hrdinka měla dost negativní pohled na svět. Což mě trochu rozladilo. Ovšem knihu jsem si zamilovala. Jen co se hlavní hrdinka dostala do Prythianu (Teď jsem to určitě napsala špatně) kniha mě vytáhla do děje. Konec jsem četla se zatajeným dechem. Vílý obcházení slibů mě ale neskutečně rozčilovalo. (Hlavně kvůli tomu, že já to přenesla do reálu) Oblíbené postavy? Suriel, Feyra, Tamlin a Rhysand (Vím že nepatří mezi úplně kladné postavy a často všechny rozčiluje ale na konci toho udělal více než Tamlin) Z knihou jsem spokojená, ovšem když jsem se ji pokusila přečíst znovu, již mě nevtáhla.

Sopfie
16.07.2019 4 z 5

Doporučuji. Po začátku jsem se sice nemohla začíst ale po nějakých 70-ti stránkách přečteno jedním dechem.

Havraspárka
16.07.2019 1 z 5

Stále nějak nechápu, proč je kolem téhle série takový humbuk. Nejedná se o nic svetoborneho, naopak bych to označila jako lehce podprůměrnou fantasy. Kdyby se celá kniha zkrátila a byla napsaná ve stylu posledních kapitol, fajn, bylo by to docela dobré, ale takhle?

Morisius
12.07.2019 3 z 5

Až překvapivě čtivé.

Coucouha
11.07.2019 5 z 5

Fantasy vůbec nečtu a už vůbec mě nelákalo něco, co má být retelling na Krásku a zvíře...ale až moc booktuberek ji doporučovalo a tak nějak jsem se nechala strhnout. Říkala jsem si, že lidi, kteří mají na knihy podobný vkus jako já, by přeci nemohli tak moc doporučovat něco, co by nestálo za to. A tak jsem si první díl půjčila v knihovně a na jeden zátah přečetla cca 120 stran. Opravdu se mi to moc líbilo a byla jsem naprosto pohlecná dějem. Hned na druhý den jsem si všechny díly musela koupit - protože tuto sérii prostě musím mít doma :) Knihu jsem tedy přečetla na 3x ...nedalo se od ní odejít.

Sabulep
11.07.2019 3 z 5

V této sérii už silně cítím ten styl young adult... Série skleněný trůn je pro mě lepší

SimonaR06
10.07.2019 4 z 5

Pěkná knížka, hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala, ale dosti mě zklamal konec a celé to rozuzlení. Dlouho jsem přemýšlela, zda budu ve čtení pokračovat, avšak miluji autorčinu druhou sérii (Skleněný trůn) tak jsem tomu dala ještě šanci a vcelku se to vyplatilo.

angel.megy
04.07.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní. Měla jsem dojem, jako bych četla dva příběhy - jeden pomalý, v klidu se rozvíjející a najednou skok do velké akce, magie a nebezpečí. Hlavní hrdinka mě místy štvala, hlavně svojí hranou hrdostí, pocity méněcennosti a dětskou hloupostí. Až když dokázala otevřít svoje srdce lásce a prohlédnout, tak mi začala být blízká. Za to Tamlin si svou povahou dobyl i moje srdce. Překvapilo mne, kolik času Feyre zabralo vyluštit hádanku, jejíž odpověď jsem měla na jazyku ihned po přečtení. Konec knihy plný násilí, bolesti a viny mne zastihl nepřipravenou a po přečtení ve mně zůstala především bolest z draze zaplaceného vykoupení...
Přesto se mi kniha vryla do srdce a pár dní po přečtení jsem byla omámená z hloubky příběhu a vztahu ústředních postav...

Arsinoe_06
27.06.2019 3 z 5

Tak jiste pasaze byly opravdu nedobre napsane, respektive porad se opakujici veci, uvahy, nevim, trochu souhlasim s Mishak, ze hlavni postava mi prisla misty opravdu hloupa a rozcilovalo me to...Na druhou stranu posledni cast me do deje pomerne vtahla a byla zajimava, proto tomu dam sanci i dal a uvidime :)

Mishak
26.06.2019 2 z 5

(SPOILER) Mám za sebou druhé přečtení téhle knihy, protože chci přečíst i další díly.

Možná budu ukamenována, ale nějak nechápu všechno to nadšení kolem ní. Za mě byla velmi podprůměrná. Usínala jsem u ní, obracela oči v sloup a měla jsem pocit, že tohle utrpení snad nikdy neskončí. Hlavní postava velmi hloupá s chováním mimo svůj věk. Většina hlavních hrdinů mi bylo naprosto ukradených. Jediný, kdo mi sedl, byl Lucien a emoce ve mně vyvolal pouze Rhysand. Kniha mě nedokázala pořádně vtáhnout do děje a má velmi mnoho stran "o ničem". Škoda, že autorka nenapsala celou knihu stylem posledních několika stránek... I když její vyústění (Feyre je najednou vznešenou vílou? :D Proč?!) bylo dost klišovité a Amarantha jako nesesaditelná vládkyně? Asi to tak horký s ní nebude, když dává tak stupidní hádanky. :D Samozřejmě čekám milostný trojúhelník, protože ty přece nemůžou chybět, že? (Omyl! Můžou a není to na škodu!) A jestli tam najdu ještě x-krát nějakou další absolutně trapnou narážku na sex, tak se neznám.

Druhý díl je prý nejlepší, tak snad si u mě vylepší reputaci alespoň on, protože pokud jsem si kupovala celou sérii zbytečně, tak budu naštvaná. Ostatně uvidíme…

Za mě stručně a jasně: "Mnoho povyku pro nic."

DreamerX9
23.06.2019 4 z 5

Kniha byla fantastická, napínavá a pohlcujici! Pokud budou příští díly stejné pak si knihy koupím a ráda přečtu sérii znova.

maanba
23.06.2019 4 z 5

Tenhle komentář píšu už když mám přečtené i ostatní díly, a proto za mě je toto ten nejslabší díl. Ale hlavní body, které u prvních dílů sériích vyžaduji tato kniha splňuje. Autorka mě dokonale připoutala k ději knížky, konec mě dokázal přinutit, abych si přečetla i ostatní díly a hlavní hrdinka mi hned od začátku přirostla k srdci. Takže rozhodně doporučuji. :)

anetka.repova
22.06.2019 5 z 5

Knihu jsem si musela přečíst na skvělé doporučení mé kolegyně.

Z prvu se mi do knihy nechtělo, odrazovala mě její tloušťka. Nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Ten příběh mě uchvátil už od první stránky, hltala jsem stránku za stránkou a neskutečně moc jsem se bavila.

Ten svět, který autorka vytvořila byl dokonalý, postavy, které se v příběhu vyskytly byly boží, zaporaky jsem nesnášela a hlavní hrdinku jsem si zamilovala.

Zpracování Krásky a zvířete bylo tak krásné. Příběh se mi natolik zalíbil, že jsem v to ani nedoufala.

Ještě teď jsem unesena z celého příběhu a těším se na pokračování.

Aničko, děkuju. ????

Bublinka.
13.06.2019 3 z 5

Jsem už na YA možná fakt trochu stará :D, ale úplně špatné to nebylo. Ze stylu jakým je kniha napsaná jsem vyloženě odvázaná nebyla, ale nemůžu si stěžovat, že by chybělo napětí. I když někdy (často) postavy reagovaly poměrně uhozeně a člověk od začátku zhruba tušil, jakým směrem děj míří a jak by to pravděpodobně mělo skončit. V podstatě kráska a zvíře okořeněná dávkou brutality a s trochou ne moc zajímavýho sexu.

bartule
13.06.2019 4 z 5

Tak i já jsem se konečně pustila do opěvované série této autorky (moje prvotina od ní) a určitě nelituji :-) . Knížka je svižná,čtivá,děj opravdu dobře plyne, příjemné popisky postav i prostředí. Jen Feyre mi byla až do konce knihy spíš nesympatická a chvílemi mi přišla fakt natvrdlá - viz ta hádanka - to jako fakt nad tím tři měsíce usilovně přemýšlela a nic ji nenapadlo? :-D no Rhys je nakonec docela sympaťák a vypadá to ,že tam ještě sehraje svoji roli. Shrnuto až na pár drobností kniha velmi dobrá :-) teď mezi to lupnu zas nějaký thriller a půjdu na další díl :-)

Safrika
11.06.2019 3 z 5

Kniha fajna,misty zdlouhava,jindy hodne zajimava,libila se mi,uvidime co prinesou dalsi 3 dily :).