Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3564 737

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Galánečka
07.04.2018 5 z 5

Nevím, co říct - od začátku do konce prostě dokonalé.

zinon
05.04.2018 5 z 5

Tato knížka nemá chybu. I když je to taková bichle :), tak jsem ji přečetla za 2 dny jako jiné s 200 stránkami...to o něčem vypovídá :)

Abynka
02.04.2018 5 z 5

Druhý díl opět naprosto perfektně nabytý od začátku do konce. V tomto dílu sem si již od začátku oblíbila Rhysanda, protože je neskutešně skvěle vytvořený. A jeho dvůr je rozhodně mnohem zajímavější než Jarní. Feyrina proměna ze začátku knihy se mi taky moc líbí. Moc skvělé pokračování.

MahtielM
30.03.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!

wildXchos
28.03.2018 3 z 5

První polovina knihy mě nebavila. Feyre a Tamlin byli úplně jiní než v první dílu a i Lucien se hodně změnil. Tak od poloviny se konečně začalo něco dít a potom už mě kniha bavila, ale pořád ne tolik jako první díl.

Amitiel76
27.03.2018 5 z 5

No páni, to byla jízda! Tak takovýhle obrat v ději, jsem vážně nečekala....
Do poslední chvíle jsem netušila, jakým směrem se bude děj ubírat. Co přinese další kapitola. Kdo je dobrý, a kdo zlý. Kdo je zrádce a lhář, a kdo je v příběhu ten kladný hrdina. Neustále jsem napjatě čekala, komu že nakonec Feyre věnuje svoji lásku. S kterým zůstane. Kdo získá její srdce a důvěru... Není totiž moc knížek, které nemají lehce předvídatelný děj. A tahle ho opravdu nemá. No, držela mě v napětí po celou dobu. A nutila mě hltat stránku za stránkou.....
A na její konec jsem došla až příliš rychle. A cítila náhlou lítost, že musím tu pohádkovou zemi opustit. Opustit ten krásný příběh z vílího království....
Tento příběh, zůstane v mém srdci ještě hodně dlouhou dobu.
Naštěstí již vyšel třetí díl, a já mám naději, že se ještě můžu na chvíli vrátit :-)

MaléZlo
27.03.2018 5 z 5

Tak nějak se potýkám se silnou nevolí, že tento díl měl jen 600 stran. Hodně dlouho jsem přemýšlela, čím je tato kniha tak výjimečná, než ostatní ya fantasy. A přišla jsem na to: VŠÍM!
Fascinuje mě, co vše se v knize stalo. Vážně. Spousta knih je psaná stylem, prostě budeme o něčem tlachat, ať ta kniha má aspoň těch 400 stran. Jenže v této knize je každá stránka nabitá novými věcmi a událostmi, že se prostě nenudíte.
Dále je kniha perfektně propojena s prvním dílem tak, že věci, na které jsme nekladli důraz se ve dvojce změnili v naprosto nepostradatelné, které přidávají na WOW efektu, kdy člověk křičí: cožeee?!
A co teprve milostná linka? Někomu možná vadily erotické pasáže, ale mě neee a úplně jakoby ve mě ukojily pocit napínaní čtenáře, aby spisovatelka podtrhla lásku těch dvou.
Miluju, že vše má hlavu a patu. Nevzpomenu si snad na jedinou věc, která by mi nedávala smysl, protože autorka vše do detailu vysvětlí a čtenář tak netápe, o co vlastně jde.
No a samozřejmě závěr knihy. Autorka mě nenechala vydechnout, závěr jsem četla již po druhé rychlosti světla a jen křičela neee, jen to neee, až mi pukalo srdce.
A tak to má být.
Zkrátka a dobře. Toto, je nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a tuším, že ještě po dlouhou dobu zůstane.
Osobně a ze srdce tuto knihu doporučuji všem, kteří milují fanstasy a romantické příběhy.

Tak a hurá na třetí díl :)

misak94
25.03.2018 5 z 5

Opět skvělé dílo z pera úchvatné autorky. Skvěle vyvážená akce, romantika, zápletky, zvraty a intriky. Poslední kapitoly opět nejlepší část knihy jak je u autorky dobrým zvykem. Jsem moc zvědavá co přinese válka :)

Nikoll2
23.03.2018 5 z 5

Druhý díl byl pro mě dokonce lepší než díl první.
Okamžitě jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Souboje a usmíření, láska a nenávist, dávná historie propletená s přítomností...to vše ve strhujícím příběhu postav, které si nelze nezamilovat. Posledních padesát stran jsem byla jako na trní a zvrat událostí mě ohromil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Na 100% doporučuji. :)

MišelFly
23.03.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná a těším se na třetí díl! Za mě rozhodně doporučuji!

Lily-fairy
16.03.2018 3 z 5

Kniha není špatná, ale autorka by příště mohla knihu trochu skrátit. Na mě tam bylo až moc ,,vaty". A erotických scén ...

Lorej
13.03.2018 5 z 5

Tuhle sérii zatím naprosto miluji!
Pokračování Dvora trnů a růží je naprosto dokonalé a geniální. Říkám si, jestli autorka zamýšlela příběh vést touto cestou už od začátku, nebo to prostě měnila v průběhu psaní.
Feyre mám moc ráda, jsme si podobné (teda až na to, že já nejsem víla). V této knize je vidět její obrovský vývoj a to mě nesmírně těší. Také se zde seznamujeme s dalšími charaktery, které si nejde jinak než zamilovat.
Konec knihy mi vyrazil dech. A jakmile budu moct, šáhnu po pokračování.

Daysi.Dee
13.03.2018 5 z 5

Ještě se mi nestalo, abych po dočtení druhého dílu série tak neskutečně překopala pohled na události dílu prvního. Jedním slovem... WOW! Druhý díl nakopal tomu prvnímu neskutečně zadek. Děj se ubral směrem, který jsem rozhodně nečekala a neskutečně nabral na obrátkách. Strana temma není tak černo černá a Rhys nám ukáže svůj svět, svoji duši, lásku, strach...to si nemůžete nezamilovat. Nejvíc za mě boduje ten konec. Lest, která je nastražena je hodně velký pohyb po tenkém ledě. Konec mi opravdu vyrazil dech a s nedočkavostí vyhlížím prodej posledního dílu.

Dvafy
12.03.2018 5 z 5

Hned jak se mi tento kousek dostal do rukou jsem nemohla odtrhnout oči od děje plného zvratů, různých překvapení a zábavných rozhovorů Rhysanda a Feyre.
Do této knihy jsem se zamilovala vlastně všech knih od této autorky. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Mark.
05.03.2018 5 z 5

Některé pasáže se táhly, ale o to víc jsem se těšila na to, co se mi líbilo nejvíce. Rhysand se projevil jako "zlatíčko". Kniha je úžasná a hltající. Těším se na další díl a doufám, že si ho náležitě užiji!

Anagythlin
02.03.2018 5 z 5

To jak jste v jednu chvíli nic nevěděli a v druhou vám najednou bylo všechno jasné.. bylo něco neskutečného. Vážně moc jsem si zamilovala Rhysanda s Feyre. Ráda jsem četla rozhovory přes jejich pouto a prožívala jejich vztah, který vyústil v sílu a neústupnost. Jako bych s nimi byla na oslavě Hvězdopádu a viděla jejich očima. Cítila to napětí.
Nové postavy Cassiana, Azriela, Mor a Amren jsem si okamžitě oblíbila, protože i přes to jak byl každý úplně jiný, dohromady tvořili nebezpečnou šestku, která vás vedla celým příběhem. Navzájem by pro sebe udělali cokoliv a vy jste jim to neměli problém uvěřit. Teď bych nejradši skočila do Kotlíku a stala se vílou s nekonečnými schopnostmi, která okusí, jaké to je.. žít v úžasném světě. Ve světě kouzel a magie.

Narissa
21.02.2018 4 z 5

Vážně dobré. Dost dobré. Kdyby jí někdo proškrtal, bylo by to boží! Autorka je prostě trochu ukecanější a občas jsou některé pasáže delší a trochu zbytečné, ale příběh je tak dobrý, že to člověk vydrží, protože hltá stránku za stránkou a musí vědět, jak to bude dál. Některé scény a okamžiky jsou vážně brilantní.
Rozhodně stojí za přečtení.

Pája71
20.02.2018 5 z 5

Dnes jsem dočetla po asi dvou týdnech, kdy jsem knihu přečíst strašně moc chtěla a zároveň jsem doufala, že mi vydrží co nejdéle, aby mě rovnou přivítalo pokračování. Tak se sice nestalo, ale přesto mě kniha - obě knihy z této série - zcela uchvátila. Dokonalé popisy postav i toho, co se děje v jejich nitru. Náhlé zvraty, překvapivá řešení problémů, fantastické, byť pro mě děsivé, finále. Konečně kniha, kde hlavní hrdinkou není vždy úžasná a vždy dokonalá postava, ale zlomená žena, která se chce dostat zpět k životu. Pro mne velká inspirace a úžasně strávený čas.
Vřele doporučuji.

Babsy
18.02.2018 5 z 5

Jsou tu zvraty, akce, napětí, kouzla, láska/nenávist, vývoj hlavních postav, nové postavy si zamilujete hned! A ten konec.. promyšlené a pobuřující, pokud nemáte po ruce další díl.. :-D

Mrzí mě, že autorka nedala víc do popředí události/historii celé války/světa atd. Spousta toho jakoby visí ve větru, ale to je tak vše..
Všeho všudy? Nechtěla jsem se odtrhnout, je to chytře/líbivě napsané a vážně povedené. Je to nenáročný fantasy svět u kterého se zatím bavím na jedničku.

Terr_y
17.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Tuhle sérii mohu jen vřele všem doporučit. Už aby tu byl 3 díl!!

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986