Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4337 4337

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Jacinda
13.09.2016 2 z 5

opět se podivuju, jak málo stačí českým čtenářům. nebo jsou dnešní teenageři nak nesečtělí? Také si lámu hlavu nad touto hádankou....Pokud Dvůr napsala Maas, pak kdo napsal Trůn? A nebo naopak. Pokud Trůn napsala Maas, pak kdo napsal Dvůr? Úroven psaní poklesla na skill slohové práce pokročilého kvintána. Začátek knížky doslova šílený. Kromě nudy bije do očí hlavně vykonstruovanost zápletek. Hlavní hrdinka je tupá, slepá, zabedněná a ke všemu jí chybí charisma Cealene. Nedokážu ani popsat, jak mě nesnesitelně štvalo to neustálé omílání, jak je Tamlin nebezpečná zrůda, když i idiotovi by po chvíli došlo, že jsou víly úplně normální. Nebo jak neustále vyzdvihuje svou rodinu, která je příšerná a většina lidí by radši dobrovolně osiřela. Důvody a jednání postav jsou slaboduché, pochybné a předemvším ne-uvěřitelné. jak již více lidí psalo, zachranuje to konec. Ale pardon, kniha má být dobrá celá, nebo má aspon tvořit dobrý komplex a ne abych se nutila do čtení jen proto, že mi kámoška prozradila, co se bude dít? pokud ovšem nejsem YA, kteří evidentně zkonzumují všechno, kde je vzdorovitost, milostný trojúhelník a špičaté uši. A navíc, jak už někdo dobře napsal v komentu - hrdinka plní úkoly proto, že nedokáže uhodnout hádanku, na kterou všichni okamžitě víme odpověd. Hned po přečtení jsem měla tip. Pak jsem si řekla, že je to moc obvious a v duchu si tipla něco jiného. A po tom všem, to opravdu byla ta nejtrapnější odpověd na tu nejtrapnější hádanku. Fakt jsme si to mohli všechno ušetřit. nezbavím se ani zklamání, že Feyre splnila všechny úkoly prakticky jen díky něčí pomoci. ke knize mě vázala jen má naivní neuspokojená touha po pohádkovém dobrodružství - tamlin a rhys byli popsáni fakt rajcovně. jinak je to bohužel prázdné a slabé

Alex.Barunka
13.09.2016 3 z 5

Ten úvod byl zbytečně dlouhý. Téměř 200 stran čekáme, než se začne konečně něco pořádného dít, což je velká škoda, protože právě tato autorka na to má.
Ale koneckonců jsem spokojená. Hlavně autorčinou představivostí a skvělým balancováním mezi fantasy a přetrvávajícími prvky pohádky. Jsem zvědavá na druhý díl, který je prý mnohem lepší.
Nějakou tu výhradu bych měla i k hlavní hrdince, ale mám za to, že tím jí dává autorka prostor do dalšího pokračování.

Aaron Lewis
13.09.2016 2 z 5

Kdybych věděla, čím je to inspirované, tak to nečtu. Zachránil to konec. Jinak... uááá.

FlakeWhite
12.09.2016 4 z 5

Kouzelné, dokonalé, fantastické. Tohle je naprosto úžasná kniha. Autorka má úžasný styl psaní, který rozhodně stojí za přečtení. vřele doporučuji.
Za mě 5 hvězdiček.

BarkaS
12.09.2016 2 z 5

Ta holka umí psát, ale strašně to fláká. Je potřeba trochu přemýšlet o psychologii postav a děj stavět na logických zvratech, i když je to pohádka. Škoda. A taky škoda, že ta hádanka, kterou jsme všichni uhádli už v půlce knížky, hlavní hrdinku trápila až do konce. Ještě jednou škoda. Jinak to bylo super. Konec hlášení.

mmmisulka.r
11.09.2016 5 z 5

Tyto žánry obvykle nečtu, jaká to chyba! S.J. Maas mě naprosto dostala a hlavně mě dostal tento příběh. Nebylo možné se od této knihy odtrhnout a je mi úplně jedno, jestli to bylo tím, že je pro mě tento žánr nový. Prostě je to skvělá kniha s neuvěřitelným příběhem i vnitřní prostorovou kulisou!

eva4036
11.09.2016 5 z 5

Knížka mě v obchodě tak zaujala, že jsem si jí prostě musela koupit a rovnou jsem se dala do čtení. Je to moje první knížka od této autorky a musím říct, že mě mile překvapila. Kniha se četla skvěle. Můžu to potvrdit, protože jsem ji přečetla za jeden den a to jsem u ní seděla až do noci, jen abych jí dočetla. Jen mě mrzí, že další díl vyjde až příští rok.

ciaram
09.09.2016 3 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem úseky přeskakovala očima. Až na posledních 100 stran to bylo o ničem. Jestli to má být pohádka v novém hávu, tak to u mě nefungovalo - Cinder je daleko lepší. Nebo mi unikl autorčin záměr. Knize by prospěl zásah v podobě seškrtání naprosto zbytečných pasáží a hned by to mělo jinou dynamiku. Škoda - její sérii Skleněný trůn mám ráda. Možná jsem prostě měla až moc velká očekávání.

Micheline
08.09.2016 5 z 5

Nádhera, početla jsem si, poplakala jsem si, mé čtenářské srdéčko se zaradovalo. Jen to vstávání ráno po třech hodinách spánku bylo horší :o))

JanaDor
08.09.2016 5 z 5

Kniha se četla skvěle. Můžu to potvrdit, protože jsem ji přečetla za jeden den a vydržela jsem do tří do rána, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. Líbil se mi propracovaný děj, který byl plný napětí, lásky a pohádkového překvapení. Těším se na další díl. Je škoda, že bude prý až příští rok v květnu. Protože spoustu toho zapomenu a k tomu jsem moc zvědavá, jakým směrem bude příběh pokračovat.

Markouš
07.09.2016 5 z 5

Nemám co dodat ❤

Mataa52
03.09.2016 5 z 5

Tahle knížka mě tak strašně strhla, že se jsem ji nechtěla dát ani z ruky! Úžasná a má ode mě má plný počet hvězdiček aj jednu navíc bych dala kdyby to šlo :) Doporučuji.

Nelly
02.09.2016 5 z 5

Krásná pohádka pro dospělé či náctileté - nádherné obrazy nemalované barvami, ale perem. Nechci filmové zpracování, chci svoji fantazii, kterou autorka dovedla k nádherným výšinám!

Dragita
02.09.2016 5 z 5

Naprosto skvělé! Nemám, co dodat. Gradace hned od začátku, napětí, drsné prostředí a zatrvzelá hrdinka, která už ztratila veškerou naději na lepší život. Co nevěří na lásku, ale zato miluje barvy a přála by si malovat. Co víc si přát, než prožít s ní všechny strasti a slasti. Feyre byla sice nevzdělaná, ale skvělá. Tamlin mě občas štval a nejvíc na mě udělal dojem Rhys a pak Lucien. A ne, podle mě tam není milostný n-úhelník. Hezky dvojice, jak má být. (i když bych se nebránila změně.. :)

Laurel
31.08.2016 5 z 5

Nevím, jak to Sarah dělá, ale ta ženská je fakt neuvěřitelná! Když jsem knížku dostala do ruky, chvilkama jsem si říkala, jestli autorka nedala všechno do Skleněného trůnu a tohle bude... blábol. Jen Kotlík ví, jak šíleně jsem se spletla! :D
Nemám slov. Prostě a jednoduše- kdo to nečetl, mazejte, nebo si pro vás přijdu!

Napůlanděl
31.08.2016 5 z 5

Nádherá....Nemám slov. Těším se na další díly a doufám, že budou stejně velkolepé jako tahle kniha....

i.love.books@
31.08.2016 5 z 5

Dokonalé. První knížka u které když jsem dočetla, řekla jsem si, že si ji prostě musím přečíst znovu a to hned!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shey
30.08.2016 5 z 5

S.J.Maas není spisovatelka, ale kouzelnice. Tak krásně napsané příběhy! Moc se těším na pokračování!

Ebony
30.08.2016 5 z 5

Maasová opět dokázala že dokáže vymýšlet příběhy takové že je nejde prostě odložit dokud je nedočtete a pak marně doufáte že Vás nakladatelství překvapí a vydá téměř okamžitě další díl a když pak zjistíte že je v nedohlednu tak máte na celý týden zkaženou náladu. Tedy tak to u mě vypadalo. Ale teď k samotné knize. Hlavní hrdinka mi naprosto sedla (žádná novinka u Maasové) a byla jsem ráda že je tady konečně nějaká hlavní hrdinka která si vše musí vybojovat a ne že si mávne rukou a ono se jí zázračně vše splní. Tamlin si mě získal ale pořád jsem měla pocit že nemá takovou tu jiskru která Vás nutí si tu postavu okamžitě zamilovat ale za to Rhysand. Ten tu jiskru na 100% měl. Zezačátku jsem si ho nějak výrazně nevšímala ale když pak přišly na řadu ty úkoly a Rhysand se tam ukázal v pravém světle tak ten moment jsem se rozhodla komu začnu fandit :) Samotný příběh a svět který Maasová vymyslela je opět boží a je tak čtivý že Vás přinutí tu knihu prostě nepustit dokud jí nedočtete. Ostatní postavy tam skvěle zapadaly a u Lucienových scénkách jsem se mohla potrhat smíchy. Byla jsem docela překvapená koncem (jelikož Maasová takové konce nepíše) a to že byl téměř uzavřený ale věřím že nás autorka chtěla ušetřit dalších záchvatů které prožíváme u série Skleněný trůn. Ale i přesto že byl téměř konec uzavřený se nemohu dočkat dalšího dílu který je zatím bohužel v nedohlednu a pevně věřím že druhý díl bude ještě čtivější a napínavější jelikož je autorka této série Maasová která si skvěle dokáže pohrát s osudem svých postav. Máme se tedy rozhodně na co těšit :)

milunka21
30.08.2016 5 z 5

Nejlepší....To byla jízda,totálně jsem jí zhltla.