Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4371 4371

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Njangu
22.10.2021 5 z 5

Úžasný, napínavý příběh, úžasná pohádka - motiv Krásky a zvířete se mně taky moc líbil. Hned začínám číst další díl. Po dlouhé době jsem nadšená z příběhu. Výborná volba a tentokrát šťastná ruka po sérii zklamání.

alishek
08.10.2021 4 z 5

Oddechové čtení na motiv Krásky a zvířete zasazené do prostředí víl. Velmi čtivé a poutavé, sice člověk ví, jak to dopadne, ale to vůbec zápletce na atraktivnosti neubírá.

moonula
06.10.2021 5 z 5

Nádhera

Karolin77
05.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělý romantický fantasy příběh.
Od autorka jsem četla pár jejích předešlých knih a co se jí musím nechat je to, že píše neuvěřitelně čtivě. Od knížky jsem se opravdu nemohla odtrhnout.
Hlavní hrdinka mi nevadila a měla jsem jí ráda. Byla odvážná a svá.
Mezi mojí nejoblíbenější vedlejší postavu patří Lucien. Ten byl úžasný ! Miluju jeho humor a vždycky když se v knize objevil jsem měla velkou radost.
Tamlin nebyl špatný,ale Lucien to nebyl. I tak jsem ho měla ráda a přišel mi sympatický.Na Feyre byl milý a netlačil na ni. Koho jsem ale neměla moc v lásce a spousta čtenářek má je Rhysland. Ten mi opravdu nesehl. Nelíbilo se mi jeho namyšlené chování a to jak Feyre vvydíral.A ano taky jí pomáhal.Upřímně celkové tenhle tip postav nemám moc ráda. No holt mám mnohem radši niceboye než badboye. A bohužel už vím s kým Feyre nakonec skončí a moc nadšená nejsem. No třeba se to změní.
Příběh mě opravdu moc bavil od začátku až do konce a jak už jsem psala, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a pořád jsem chtěla číst dál.
Prostředí mi nepřišlo nikterak moc originální,ale co v dnešní době je že ? Nevadilo mi to ani v nejmenším a moc se mi líbil námět Krásky a zvířete.
Knížku mohu s klidným srdcem doporučit a jsem z ní opravdu nadšená. Moc se mi líbila a už se těším, až se pustím do dalších dílů, které mají prý být ještě lepší.
4,9/5*

EasyReads
02.10.2021 5 z 5

Audiokniha v angličtině:
Celý příběh je taková romantická pohádka. Z anotace jsem byla trochu nesvá, protože představa převyprávění Krásky a zvířete mě zrovna nelákala, ale kniha se začne postupně ubírat jiným směrem a ke konci už má se svou inspirací pramálo společného. Kniha se mi natolik líbila, že není mnoho věcí, které bych jí vytkla. Maas často opakuje a používá stejné obraty a výrazy dokola, což mi trochu lezlo na nervy, ale jsem ochotná jí to odpustit (minimálně v 1. díle).

Maličko mě zmátl celý koncept 'za trest tě vezmu pryč od tvé příšerné rodiny, která tě jen šikanuje a dám ti ubytování v luxusním sídle s all inclusive a dvěma fešnými týpky'. Nebylo mi úplně jasné, jestli Tamlin chápe význam slova trest. Příběh je ale vyprávěný velmi poutavě a zápletka mě bavila obrovsky. Skoro se stydím, jak moc jsem si tuto knihu užila a lituji, že jsem ji neobjevila dřív.

sissque
02.10.2021 4 z 5

Poslední dobou hodně často vystupuji ze své komfortní zóny.
Jediné fantasy, které jsem četla před touto knihou, byl Harry Potter a Twilight sága.
Tak si nejsem úplně jistá, zda bude mé hodnocení podnětné pro fanoušky fantasy, kteří jsou v tomhle žánru více sečtělí.
Ale tohle je můj pohled a mé pocity z knihy.

Fantasy není asi úplně můj šálek čaje z důvodu, že vždy v tom hledám i trochu toho reálného a to ne vždy tento žánr splňuje.
Tohle na mě spíše více, než jako fantasy, působilo jako pohádka na motivy Krásky a zvířete a romantické drama, samozřejmě s prvky erotiky. :-)
Ale právě díky tomu pohádkovému nádechu se mi to moc líbilo.

Nejvíce jsem si oblíbila postavu Luciena, líbil se mi také Tamlin a hlavní hrdinka Feyre, nevím, prozatím mám k ní takový neurčitý postoj, ale spíše kladný.
Uvidím, jak se vyvine v dalších dílech.

Momentálně se to má tak, že jsem se dostala do poloviny druhého dílu a tam "stojím" už tři měsíce.
Mezitím jsem přečetla několik dalších knih a nějak ne a ne číst dál, ale rozhodně mě zajímá, jak to bude pokračovat.
Ale tady už je právě vidět ten obrovský skok z pohádky do fantasy.
Každopádně chci ale sérii dočíst a vytvořit si takový ucelený názor.
Natolik špatné, abych věděla, že se k tomu nevrátím, to nebylo. Jen už se to trochu táhne.

Ivka14
18.09.2021 5 z 5

Tahle kniha byla skvělá! Nemůžu se dočkat, co nabídnou další knihy téhle série.
Feyre jsem si zamilovala od začátku a Tamlin zní, jako pohádkový chlap, ale zaplétá se do toho Rhysland, tak jsem zvědavá, jak to bude všechno pokračovat.
Líbí se mi, jak autorka píše. Hned mě vtáhla do děje a doufám, že mě nezklame, jako mě zklamala u série Skleněný trůn.

kayu
11.09.2021 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, protože série Skleněný trůn od této autorky patří k mým oblíbeným. Bohužel jsem po dočtení trochu zklamaná, musím se přiznat, že jsem od příběhu čekala víc. Hlavní hrdinka mi příliš nepřirostla k srdci a často jsem se pozastavovala nad jejím nelogickým chováním. Závěrečné kapitoly, které se odehrávají pod Horou, se mi moc nelíbily, jediný, kdo to alespoň trochu zachraňoval, byl Rhysand. Navíc hádanka, kterou Feyre dostala, se mi zdála až směšně jednoduchá.
Jinak se ale kniha četla velice rychle, autorčin styl psaní se mi líbí, i když tam na mě bylo až moc "vrčení".

LadyCotton
07.09.2021 4 z 5

Pěkné čtení a to i přes to, že prvních cca 50 stránek se mi nečetlo zrovna snadno. Poté se ale příběh rozjel a už se nešlo odtrhnout. Čtivá, romantická fantasy se sympatickými hlavními hrdiny.
Velice oceňuji fakt, že tuto knihu můžete číst samostatně : tzn. že pokud se vám nebudou chtít číst další dvě bichle, nic se nestane - prostě příběh skončí klasickým "žili šťastně až do smrti".

klarka009
07.09.2021 5 z 5

Moje první knížka od Maasové a naprosto chápu, že jsou její knížky tak oblíbené. Četlo se to úplně samo. Ta knížka mě totálně pohltila a já nemohla přestat číst, četla jsem každou volnou chvilku a myšlenkami jsem byla stále na Jarním dvoře. Hlavní hrdinku Feyre jsem si hned oblíbila, byla silná, citlivá a odvážná. Tamlin s Lucienem si mě také okamžitě získali. Lucien možná o trošičku víc, díky jeho humoru :) Rhysand vypadá jako postava velmi slibně :) Začátek se rozjížděl trochu pomaleji, ale vůbec mi to nevadilo. V té první polovině se člověk seznamuje s postavami, novým světem a rozjížděla se romantická linka, takže já jsem se nenudila a užívala jsem si každou stránku :) No a od té doby co se ocitli pod Horou to byla jízda. Tam už se víc objevoval Rhysand a byl prostě skvělý, bad boy jak vyšitý a pro ty jsem měla vždy slabost :D Celý Prythian jsem si zamilovala a těším se co přinesou další díly :)

jancapen
01.09.2021 5 z 5

Říkala jsem si, co pořád všichni na téhle autorce a sérii vidí a už to vidím taky! Hned od začátku se mi líbil styl psaní autorky a hned jsem se začetla. První část knihy mi ale přišla trochu slabší, některé věci se mi zdály nelogické, v druhé půlce se to ale pěkně rozjelo a hodně záležitostí se vysvětlilo. Tato kniha určitě potěší romantické duše, popisy víláků mě dostaly.. Už se těším na další díly, ale jsou to teda pěkný bichle.

Heri76
26.08.2021 5 z 5

Hm motiv Krásky a zvířete prolnutý Princem a Večernicí, od všeho trochu a ještě hodně navrch. Na začátku jak s červené knihovny, ale druhá půlka pěkný kousek temna. Rozvinutý příběh, který mne nenudil od začátku do konce. A že byl konec hodně napínavý.
Jak se mi Tamlin a jeho způsob dvoření se Feyre v první půlce knihy líbil, pak v závěrečné fázi na mě působil tak nějak narušeně a zbaběle. Jakoby vše dostal zadarmo a bez větší námahy, jeho boj za něj vybojoval někdo jiný – Feyre. I když k němu asi nejsem nezaujatá, protože už vlastně předtím dokázal, že mu na Feyre záleží víc než na sobě samém.
Lucien je takový svatoušek a zdá se, že je takový opravdu a věřím, že bude Feyre opravdovým přítelem, i když jí asi nikdy nedá přednost před Tamlinem.
Postava Rhysanda, jeho chování a nastíněný charakter mě zároveň baví, dráždí a budí ve mně otázky, jestli je opravdu takový, jak se chová.
A dohoda, kterou s ním Feyre uzavřela, nechává tušit, že v dalších dílech se s tímhle okouzlujícím parchantem ještě setkám a že ne vše bude tak, jak se prvoplánově zdálo a moc se na to těším.

Medasek
24.08.2021 4 z 5

Když jsem knihu četla poprvé,tak jsem z ní byla naprosto nadšená. Považovala jsem jí za jednu z nejlepších knih, co jsem četla.
Dnes už to tak ale není. Rereading jsem si dala v originále a nevím jestli to bylo tím nebo něčím jiným, ale už se mi to tolik nelíbilo.
Vzhledem k tomu, že vím jak už to dopadne, tak mě některé části už vůbec nebavili.
Kniha se četla, ale pořád dobře, i když už to nebylo úplně ono.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Když jsem Dvůr trnů a růží četla před dvěma lety poprvé, byla jsem z toho absolutně nadšená, ale že bych z toho byla tak unešená i teď, to se říct úplně nedá. Jako jo, ona je to opravdu dobrá a kvalitní fantasy a autorka navíc píše tak nádherným jazykem, že mi občas i bylo jedno, co se v té knížce děje a jenom jsem se zaměřovala na ten její krásný styl psaní. Navíc opravdu obdivuji, jak dokázala vymyslet celý ten dopodrobna propracovaný fantasy svět a hrozně mě bavilo objevovat, jak vlastně funguje. Největší problém jsem však měla s hlavní hrdinkou, Feyre. Když jsem Dvory četla poprvé, považovala jsem Feyre za nejlepší hrdinku, co se young adult knížek týče, což teď absolutně nedokážu pochopit. Většinu knížky se chovala naprosto nelogicky, a jednala tak, že se to příčilo tomu, co právě řekla. K tomu si ještě většinu času akorát stěžovala a to, jak se vyvíjel její vztah s Tamlinem mi občas přišlo opravdu zvláštní. Bohužel se v tomto díle ještě tolik neobjevuje Rhysand, což je škoda, protože ty části s ním mě bavily skoro úplně nejvíc z celé knihy. Taky mě celkem překvapilo to, jak je tenhle díl drsný, co se násilí týče a u některých scén mi bylo pomalu i špatně od žaludku. Takže i když je tento první díl z celé série (pokud nepočítám povídkový díl) nejslabší, určitě se toho nebojte, protože Dvory si podle mě zamilujete.

4⭐/5⭐ Tato série má rozhodně co nabídnout a pokud máte rádi fantasy, které se převážné zaměřuje na romantickou linku, tak si myslím, že je tohle přesně něco pro vás.

baji42
09.08.2021 4 z 5

Hezký příběh, autorka píše poutavě, ale tento druh literatury pro mě není tím pravým ořechovým. Jistě si ale kniha své čtenáře najde.

Knihoholka.
01.08.2021 5 z 5

Dlouho mě odrazovala věta "na motivy krásky a zvířete", myslela jsem si, že to bude hloupost a místo ní jsem dostala skvěle vyprávněný, spletitý příběh se skvělými postavami. Knihy Maasové mě vždy zvláštně chytnou za srdce a postavy mi přijdou jako staří kamarádi.

LittleAvocado
31.07.2021 5 z 5

Tak tohle? Já se asi zamilovala... Do knihy, do postav, do příběhu... Do všeho :D
Ne, ale teď vážně. Tak geniálně napsanou knihu jsem ještě nečetla. Zatím nejlepší fantasy, na které jsem narazila.

nicole1990
26.07.2021 5 z 5

Musím říct,že knížka se mi moc líbila . Těším se na další díly . Opravdu Super a určitě doporučuji..

espesita
17.07.2021 5 z 5

Vypravěčský talent se Maasové rozhodně nedá upřít, zdá se, že si vytvořila jasnou představu toho, co chce a napsala to vážně skvěle! Jsem ráda, že se mi podařilo natrefit na fantasy sérii, která za to opravdu stojí.
Je to jedna z mála knížek, u níž jsem si dokázala barvitě představit prostředí, ve kterém se odehrává. Ač mě většinou popisy prostředí rozptylují, tady byly podány vcelku nenásilně. Co se popisu postav týče, byly vykresleny myslím vcelku dobře, co se týče charakterů i vzhledu, jen zhruba od poloviny knížky jsem musela protáčet oči při každé zmínce o svalech, najednou mi přišlo, že na mužích kromě nich asi není nic jiného k vidění :-D
Pohádka Kráska a zvíře je má nejoblíbenější, takže s nadšením hltám každé převyprávění, a tohle bylo opravdu velmi povedené. Jen mě trochu překvapilo, že se mnohem víc podobá „naší“ podobě Krásky a zvířete, než té obecně známé ze západního světa – myslím tím především ty dvě rozmazlené sestry, otec obchodník, kterému ztroskotala loď s nákladem... Myslím, že to jsem v jiných verzích pohádky neviděla. Také mě potěšilo, že Feyre nebyla klišé milovnicí knih, ale dostala jiný talent, který se mnohem víc hodil k prostředí, ve kterém se ocitla.
S vykreslením hlavní hrdinky jsem byla spokojená a považovala jsem ji za soběstačnou, chytrou dívku, která postupně a přirozeně přecházela od nenávisti k lásce, a to až do okamžiku hádanky. Nevím, jestli to tak jednoduše vyznělo jen v českém překladu, každopádně odpověď na ni byla jasná už po prvních dvou verších. Brala bych, že Feyre byla v první chvíli rozklepaná, ve stresu atd., že nedokázala jasně uvažovat, ale poté co nad ní přemýšlela další měsíc a napadaly ji jen samé nesmysly, v mých očích nepatrně klesla.
Také musím bohužel poznamenat, že po technické stránce, bylo v knize dost překlepů. Ne sice gramatických chyb, ale často tam vypadávala písmena ve slovech, a to nejen v mužských/ženských koncovkách sloves, ale někdy i na začátku slov.
Teď to sice vypadá, že s knížkou nejsem moc spokojená, ale tak to rozhodně není. Jsou to jen drobnosti, to všechno ostatní se dá jednoduše shrnout slovem: skvělé!

Tyn_a
12.07.2021 5 z 5

Trvalo dlouho, než jsem se ke knižní sérii dostala. Čekala jsem nekonečnou lásku, kdy všechno dopadne happyendem, fantasy prostředí a vymyšlené postavy s nadpřirozenými schopnostmi.

To, co se mi dostalo do rukou je ale naprostá bomba!

Je to propletený příběh plný krásné lásky (ta nesmí chybět), tak dokonale propracovaného fantasy prostředí a ty postavy. Nemám opravdu co dodat a ani vytknout.
Člověk by si řekl, že Kráska a Zvíře je ohraný příběh, jenže pak přišla Sarah a všem jim vytřela zrak svým retellingem...
(Někteří lidé se mohou pyšnit tím, že mají doopravdické Krásky i ve svém životě. Jsem neskonale ráda, že můžu být jedním z nich.)

"Jarní dvůr byl krajem zvlněných zelených kopců, bujných lesů a čistých bezedných jezer. Nejen že tu magie sídlila na kopcích a i v údolích, ale přímo tu vyrůstala."
Aaaah, jo, jako milovnice přírody jsem byla v "ráji".

Příběh mě pohltil a už po pár kapitolách jsem věděla, že chci číst dál a dozvídat se dál...a...vědět, jak nakonec všechno dopadne (i když Krásku a zvíře znám nazpaměť) a...dočíst se, že ty dvě hrdličky spolu nakonec budou a...že bude všechno zalitý sluncem až příběh skončí. Jenže omyl...
Kniha skončila s otevřeným koncem a já jsem ráda, že další dva díly mám doma a můžu se hned pustit do dalšího.

Navíc autorka píše tak poutavě!!

Díky, díky a samozřejmě...doporučuji všemi deseti. Jsem z knihy nadšená a doufám, že další díly nebudou zklamáním, ale naopak moje nadšení prohloubí. :))