Dvojčata v průšvihu

Dvojčata v průšvihu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263423/bmid_dvojcata-v-prusvihu-ZQI-263423.jpg 4 362 39

Ahoj, já jsem Ruby! A já Garnet. Ruby je moje sestra. A Garnet moje. Jsme dvojčata. Jednovaječná. A je nám deset. A jsme si strašně podobné. V něčem. A v něčem zase vůbec. Co já nevymyslím... Garnet si nejradši čte. Mě zas baví vymýšlet různé věci. Ale v něčem se shodujeme. Jo, Jezinka není maminka. Nikdo nikdy nebude jako maminka. Jezinku nenávidíme. Maminku jsme měly rády. Jenže umřela. A táta přivedl domů jezinku Jiřinku. Skoro jsme se na smrt pohádaly... Ale to nebylo kvůli ní. To ten seriál... Jo, sháněli dvojčata do televize. Do seriálu. Jenže mně to přišlo pitomý. Chápete to, Garnet nechtěla být v televizi. Přišlo mi to pitomý... A tak mě tedy napadlo, že bych dělala, jako že... Hele, nechceš je nechat, ať si to sami přečtou? Tak jo. Neví se nic o tom, že by britská autorka Jacqueline Wilsonová pocházela z dvojčat, ale dlužno jí přiznat, že povahu svých dvou malých jednovaječných hrdinek vystihla velice dobře. Její příběh je plný dětských her i starostí, lásky i žabomyšího nevražení, humoru a legrace, ale i vážných tónů. Její dětské knihy dnes sklízejí ve Velké Británii uznání nejen kritiky, ale především čtenářské obce, jejíž věkový průměr je velice nízký.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , BB art

Double Act , 1995

Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Úžasný nápad a tím, že se děvčata budou ve psaní svého deníku střídat. Akorát škoda, že si Ruby ostříhala své vlasy ;-)

VioletMokrasova
12.11.2021 3 z 5

Komentář za sestru : Líbilo se jí že si byly nápomocné. A taky měla radši Garnet.

VioletMokrasova
29.10.2021 3 z 5

Tak přemýšlím že většina knížek od paní Wilsonové nemají hlavní hrdinky mámu. Některé jí mají ale ta se o ně nezajímá a nebo umřela. Třeba družička k pronájmu. Tam je máma která o ní zájem moc nejeví. V Katy jim zase máma umřela. Je to docela zajímavé...

Kika28
30.04.2021 3 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda. Zatím jsem od ní četla jen pár knížek, ale chci to postupně dohnat, i když nejsem věková kategorie. Tahle knížka pro mě byla tak trochu zklamání, což mě hrozně moc mrzí, jelikož jsem si ji chtěla přečíst hrozně dlouho a měla jsem velké očekávání. Začátek byl slibný, ala pak se něco zvrtlo a moc mě knížka nebavila, ale konec to trochu spravil. Z dvojčat jsem si víc oblíbila Garnet, protože Ruby mě celkem dost štvala nebo spíš mě štvalo její chování, přišlo mi sobecké.
Za mě je to průměrná knížka.

LillyM.
22.08.2020 5 z 5

A přišla na řadu další kniha, od této skvělé autorky, která píše úžasné knížky. S dvojčaty byla někdy zábava, někdy až těsno.
P.S., určitě se k této knize ještě vrátím...
DOPORUČUJU

inachisio
18.08.2020 4 z 5

Velice hezké a dojemné. Originalita Wilsonové se nezapře.

Knihomolka506
28.07.2020 5 z 5

Další super kniha od Wilsonové. Autorka prostě psala jako drak! Opět příběh že života - dvojčata nemají vlastní mamku, ale machechu, ze kterou vycházejí ne zrovna nejlíp..

ovsemzectu
07.01.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jako první od Jacqueline Wilsonové. Bylo to kvůli čtenářskému deníku. Kniha se mi líbila a tak jsem si v knihovně půjčila další knihu od téže autorky. Její styl psaní a její knihy mě upoutaly natolik, že jsem jich přečetla už 45 a na dalších asi 12 se chystám.
Tuto autorku rozhodně doporučuji!

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

MOC se mi knížka líbila.

Tesinka_Laufey
13.09.2018 5 z 5

Celou dobu jsem víc tíhla ke Garnet. Ruby mě často dost rozčilovala a její chování mi připadalo nepochopitelně sobecké. Jinak jako každá knížka od Jacqueline umí pobavit, rozesmutnit a hlavně potěšit.

medlovice
23.08.2018 5 z 5

Veselé, hravé čtení , svěží, rychle se čte, protože dobrodružství Ruby a Garnet jsou velmi nečekané. Teda hlavne to zlobivé dvojče Ruby dělá knížku čtivou, být psaná jen o Garnet tak je to klidné čtení . Spousta ilustrací a graficky zajímavě řešená kniha.

Liliana2006
21.08.2018 4 z 5

no, tahle kniha byla poměrně slabá tak bych asi volila 3,5 hvězdičky...

Anetka24
19.05.2018 4 z 5

Je to velice dobrá knížka, tak jako všechny knihy od Jacqueline :). Sympatická mi byla spíše Garnet :D

DancerJaneBooks
14.04.2018 5 z 5

Tento příběh o dvojčatech se mi moc líbil. Hned na začátku se mi zalíbila a pobavila ta ilustrace, kde je napsané: Ruby nakreslil Nick Sharratt a Garnet nakreslila Sue Heapová. O trochu víc se mi líbí ilustrace od Nicka Sharratta. Líbilo se mi, že to někdy bylo vyprávěné z pohledu Garnet a někdy z pohledu Ruby. Garnet je mi sympatičtější, protože je mi taky i více podobná než Ruby. Byla jsem smutná z toho, jak se Ruby rozhodla rozdělit se s Garnet. Bylo hrozné, jak se Ruby ostříhala. Někdy mi i v mnoha ohledech (hlavně kvůli jejího chování) strašně připomínala Tracy Beakerovou. Ale na konci se potom naštěstí ukázalo, že bez sebe nemůžou být a že se mají rády. Opět sice pro trochu mladší čtenářky než jsem já, ale i tak se mi líbila.

jaja4
31.03.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia kniha od J. Wilsonovej.

JančaDoll
24.11.2017 5 z 5

Moc super knížka, styl čtení Jacqueline miluji. Nejlepší je, že se dvojčata objevují i v další její knize - kdopak ví v jaké :)?

knihomolkačenka
18.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě doopravdy dokázala rozbrečet. :( Ale jinak je to úžasná,i když mi přišla Ruby
hrozně protivná.Ale to je asi tím,že je to z velké části vyprávěné z pohledu Garnet.

Kačkaknihomol
29.03.2017 4 z 5

Garnet je mi hrozně sympatická. Ruby je moc živá. Jejich příběh se mi, ale moc líbil.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sympatičtější mi byla bezpochyby Garnet, asi i protože jsem sama spíš jako ona.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Jezinka :D

Jacqueline Wilson
britská, 1945
2010  93%Vzdušné zámky
2005  81%Holka z popelnice
2002  77%První láska
2004  84%Půlnoc
2005  80%Nejlepší kamarádky

Kniha Dvojčata v průšvihu je v