Dunwichská hrůza

Dunwichská hrůza https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3881/mid_dunwichska-hruza-7Vn-3881.jpg 4 322 54

Přeloženo ze španělského překladu (El Horror de Dunwich) anglického originálu. "Nikdo, dokonce ani ti, kdo znají pravdu o nedávných hrůzách, nedokáže říci, co to vlastně s tím Dunwichem je. Staré pověsti vyprávějí o hříšných rituálech a konkláve, během nichž indiáni vyvolávali z okolních homolovitých kopců zakázané stíny a na jejich divoké orgiastické modlitby odpovídalo hlasité praskání a dunění v podzemí." Wilbur Whateley, předčasně vyvinutý, obludný syn jedné z osamělých dunwichských rodin uchovává část úděsného tajemství zakázané knihy Nekronomikonu. Tajemství, jež bezpochyby nesmí být vyjeveno lidem: armády zla přežívají a mohou být přivolány na zem. Jakmile by byly jednou vypuštěny, na světě vezdejším by vypukla apokalypsa. Dunwichská hrůza se počítá mezi nejděsivější díla hororové literatury a ilustrace Santiaga Carusa patří mezi nejlepší grafická díla zpodobňující svět H. P. Lovecrafta.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , B4U Publishing

The Dunwich Horror

piratmartin
25.04.2014 4 z 5

První půlka knihy dobrá, dobrá atmosféra, ale když se tam od půlky objevil Yog-Sothoth,tak už to tak atmosferický nebylo, ani moc napětí. Dal bych 3 hvězdy, ale za nádherné ilustrace sem musel prostě dát ještě jednu hvězdu navíc.

Contemptible
01.04.2014 5 z 5

Příběh je skvělý, napínavý, mrazívý a společně s ilustracemi Santiaga Carusa je četba této knihy opravdu dokonalím zížitkem. Lovecravtovi příbehy jsou všechny zajímavé ale tato kniha je pro každého milovníka sci-fi hororů prostě nutností.

Standa Šebek
06.09.2013 2 z 5

Od Lovecrafta jsem zatím četl jen pár povídek, ale oslavovaná Dunwichská hrůza se mi rozhodně líbila nejméně. Každopádně pokud jste příznivci tohoto příběhu, vězte, že toto vydání je nádherná kniha přímo narvaná působivými ilustracemi.

akrij
25.03.2013 5 z 5

Jediná škoda je, že to má člověk přečtené za chvíli. Na druhou stranu se tato "hrůza" skvěle čte a ve spojení s prostě dokonalými kresbami jde opravdu o velký čtenářský zážitek.

Dandulka
22.03.2013 5 z 5

Hezké čtení, zvlášť, když si člověk uvědomí, kdy tuhle knihu autor psal..... Příjemné mrazení v zádech, doporučuji! Nudit se nebudete!

Lulu13
13.03.2013 5 z 5

Moje prvé a zatiaľ bohužial aj posledné stretnutie s Lovecraftom, ktoré však dopadlo nad očakávania. Jeho rozprávačský štýl je dnes už niečím nevídaným. Vynikajúce a detailné popisy čiernočiernej temnoty ma úplne pohltili a miestami som mala pri čítaní naozaj nepríjemný pocit (myslené v najlepšom slova zmysle). Strhujúcu atmosféru ešte umocnili vynikajúce ilustrácie. Toto vydanie je skutočne klenot, ktorý sa oplatí vlastniť v súkromnej knižnici.

lazarus
09.03.2013 5 z 5

Jedno ze stěžejních děl hororového žánru. Naprostá klasika ze které bezostyšně čerpá a kopíruje King, Barker a podobní chrliči bestselerů dnešní doby.Tímto nehodlám snižovat kvalitu jejich příběhů, jenom prostě nebyli první.
Lovecraft je jen jeden a nejlepší. Škoda jen filmových zpracování.Nestojí totiž za nic, snad až na La Herencia Valdemar. Tahle dvoudílná lovecraftovina se mě líbila velice. Vynikající hudební složka obou filmů parádně podtrhuje atmosféru šíleného mýtu Cthulhu.
Málem bych zapomněl na pekelně atmosférické obrázky od Santiaga. Dělají z knížky po řemeslné stránce opravdový skvost.

Issis
19.02.2013 4 z 5

Přiznám se, že více než samotný děj knihy, mě zaujala grafika a název knihy, atmosféra, která z knihy vyzařuje. Příběh jako takový je trochu bez chuti a bez zápachu, místy připomína některé ,,Kingovky", přesto dávám celkově této knize pozitivní hodnocení.

Teii-hime
22.09.2012 4 z 5

O Lovecraftovi jakožto klasikovi hororové literatury už jsem slyšela a vždycky jsem si říkala, že by nebylo od věci si od něj něco přečíst. A tahle knížka mě svým zpracováním nadchla na první pohled. Trvalo mi, než jsem si zvykla na formu, jakou je napsaná. Údajně je to povídka zpracovaná podle knížky, možná že je to i tím.. Ale zkrátka to bylo dost popisné, málo epické. Nicméně ty popisy stvůr, děsivé krajiny nebo pocitů hrůzy a tak.. po určité stránce mi to zkrátka přišlo mnohem sugestivnější než mnohé moderní horory. Opravdu jsem se bála, a to je co říct!

Ikkju
29.01.2012

Nemůžu si pomoct, ale mám pocit že Lovecraftovi fantazie mají stejnou pitoreskní směs sytých a temných barev jako http://www.databazeknih.cz/autori/thomas-de-quincey-4037

Štěchýto
20.11.2011 4 z 5

Při čtení poznáváte Kingův vzor. Dokonalá ilustrace.

JP
02.05.2011 4 z 5

Dunwichská hrůza coby povídka je sama o sobě jedním z všeobecně uznávaných vrcholů Lovecraftových děl - příběh dává vyniknout Carusovým ilustracím, které gradují souběžně s textem, napětí stoupá a děsivých výjevů přibývá a musím uznat, že Caruso kouzlí, jeho závěrečný výjev monstra na kopci je jedna z nejděsivějších ilustrací, jakou jsem kdy viděl. Vydat takhle Volání Cthulhu, asi bych slintal blahem. A nebo neslintal? Není právě Lovecraftovo mistrovství v tom, že jeho výjevům nedokážeme dát jasnou definici nebo tvar? Ne, nemyslím si... tohle je vážně třešnička pro každého Lovecraftova fanouška a kdyby Caruso ilustroval i další práce, především tedy Volání Cthulhu, rozhodně bych s koupí neváhal.

evickakyticka
17.03.2011 5 z 5

Povídka z knihy V horách šílenství doplněná o parádní obrázky. Komu se nechce číst celá kniha, může ochutnat tuto povídku s působivým dokreslením.

horys
30.11.-0001 5 z 5

Velice krásná knížka, jak obsahem, tak zpracováním. Parádní ilustrace Santiaga Carusa. Opravdový skvost pro věrné fanoušky hororu...................včetně ceny.