Duchové rodiny Folcroftů

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/big_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 3.6531

Strašidelné domy 3.

Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts, 2017

Kniha Duchové rodiny Folcroftů

veverrka11

Pro mě je to první knížka od autorky, kterou jsem dočetla. Chytila a pohltila mě hned na prvních stránkách a já se od ní nemohla odtrhnout. Děj ubíhá rychle, samotný příběh se neodehrává ani týden. Jedná se o horor, ačkoli mě úplně strašidelná nepřišla (teda až na pár míst) Kyle i Tara byli moc sympatičtí, i když mi Kyle přišel na svůj věk až moc chytrý.

Pitbullka

Nemám nic proti krátkým knihám, naopak, ale musí být dobře napsané. A tohle bohužel dobře napsané nebylo. Autorka na začátku vybudovala dobrou atmosféru, ale pak absolutně nevěděla,jak s ní naložit a jak to celé uzavřít, takže byl konec zmatený, uspěchaný a zbytečný. S hororem tato kniha má opravdu pramálo společného.

Alex.rrr

Další skvělý duchařský kousek. Kniha se četla velice rychle, za jeden den máte hotovo, ale příběh je čtivý a hlavně je každý díl trochu jiný. Takže se nemůžes stát, že budou příběhy podobné. Zatím mě tato série moc baví.

Kekik

Jednohubka, která nebyla tak strašidelná jako Tajemství sídla Craven Manor. Já, coby nezkušená se žánrem horory, jsem se vážně u Craven Manor bála. Pro někoho jsou knihy Darcy Coates spíše pohádkou, ale já jsem strašpytel. Mně stačí málo. Tady jsem se ale nebála. Možná to bude i tím, že jsem knihu četla za denního světla. Tenkrát jsem Craven Manor četla v noci.

Kniha je vážně jen takovou jednohubkou. Má jen 194 stran, ale bohatě to stačilo. Krásné zhotovení knihy. Určitě si přečtu další autorčiny knihy. Doma mám již Kořist, což je sice neduchařina, ale čtenáři si ji chválí.

TerezaMondeková

Další skvělý díl. Opět... kniha psaná neuvěřitelně poutavě. Odtrhnout se prostě nešlo! O napětí, co bude dál nebylo nouze. O překvapení a šok z toho, co se všechno stalo a stane taky ne. Nechyběly ani takové menší záhady. Celou knihu mi hlavou běželo spoust otázek. Jen mě mrzelo, že je kniha tak krátká, kdyby autorka prodloužila konec, tak by potom nepůsobil tak useknutě a nepůsobil by dojmem, že to autorka chtěla rychle ukončit. Na mě to tak působilo.
A co se mi v knize opravdu líbilo, jak spolu sourozenci drželi. Starali se jeden o druhého, nedali na sebe dopustit... to jsem opravdu ocenila. Teď se těším na další díl.

Ája373

Hned na začátku mě zarazilo, že je kniha tak krátká, ale ono to asi ve finále stačilo. Kdybych to četla jako dítě, tak asi pecka, ale jako dospělou mě to až tak nezaujalo. Mám duchařiny moc ráda, ale tohle bylo takové sušší a okoukané, napětí se stupňovalo jen pomalu. Nějak mě to zkrátka nedokázalo vtáhnout. Celkově jsem si všimla, že autorka staví své příběhy na notoricky zažitém klišé.

kazatell

k tomuto titulu jsme se dostal jako ke třetímu z knih o strašidelných domech (ostatní jsem měl v podobě audioknihy) a zatím mi přišel nejslabší, ale tím nesnižuji jeho kvalitu.
Kniha je čtivá a děj se příjemně vtírá do mysli, takže večerní četba je strašidelná a s trochou představivosti se i váš pokoj promění ve Folcroftovo sídlo.
Doporučuji číst za deště až bouřky v pozdních hodinách

Niu

Autorka píše velmi čtivě. Líbí se mi popisy prostředí, vykreslování daného místa, představa, jak hlavní postavy přijedou a prozkoumávají tajemný dům a okolí. Takový nenásilný příběh, oddechovka na letní dny, když se chcete trochu bát a ucítit mráz na zádech. Viděla jsem dost podobnost s filmem The Visit.

Patrik02

Velkým plusem u Darcy je čtivost. Jednoduchost s jakou svá díla píše, Vám dovolí proplout příběhem bez přemlouvání. A přesto, že třetí Strašidelný dům je za mne nejslabší, jako duchařská jednohubka s povinným klišé zafungoval.

iveta3689

Autorčin styl je dost jednoduchý až naivní. Kniha je pro nenáročné čtenáře, děti by se u ní bát mohly. Není ale špatná. Čte se lehko, nemusí se u ní nijak přemýšlet a jako odpočinková jednohubka je naprosto ideální.

kamibe

Přečteno jen kvůli čtenářské výzvě a opakovaně zjištěno, že tento druh už nemusím. Ale uznávám, že v nějakých -nácti bych to asi zhltla s jiným vnitřním nastavením. Uznávám, že autorka docela umí udržet napětí a příběh dobře postavit. Vybrala jsem si ji hlavně proto, že měla málo stran. No jo, i takhle se někdy plní ČV!

Martiiiik

Hezká duchařina, ale tentokrát na můj vkus moc jednoduchá a krátká :-) ale jako jednohubka to ušlo :-D zajímavá byla historie celé rodiny a trocha šílenství.. :-) Darcy má prostě stále svůj standart :-)

Kee

Slabší čtyři hvězdy, přesto se mi tento díl líbil více než dům Marwicků, možná díky pečlivě budované atmosféře.

Při čtení jsem se nemohla ubránit neustálým myšlenkám na hororový film The Visit (2015), jelikož zápletky jsou v hlavní pointě dost podobné... Zajímalo by mě, zda se autorka tímto filmem nechala silně inspirovat. Dětští hrdinové jsou sympatickými průvodci příběhem a celkově se opět jedná o oddechové čtení, které však velmi svižně uteče.

Co se týče duchů, nevadilo mi, že knížka téměř zcela postrádá okaté demonstrace jejich přítomnosti v domě, protože jsem si při čtení daleko více připadala, že mě "sledují ze stěn". :)

RadimB.

Moje třetí řada knihy od Darsy Coates. Nebyla až tak napínavá jak dvě předchozí, ale stále si udržovala vysoký standart. Je čtivá měl jsem ji za dva dny přečtenou. Napínavých momentů tam bylo trošku mín, ale stále můžu s klidným srdcem doporučit.

jancapen

Tohle bylo moje čtvrté setkání se strašidelnými domy a musím říct, že u tohoto dílu jsem se nebála skoro vůbec. Knihu bych ani neřadila do hororu, spíš do psycho thrilleru. Opět to bylo ale velmi čtivé dílko a oproti jiným dílům zde byl poměrně uvěřitelný konec.

dominika8192

(+ SPOILER) No, byla to taková nenáročná oddechovka, v níž nebylo ani zbla děsivého. Spíš takový nepovedený duchařský románek pro 7leté děti, ale ani ty by se toho nelekly. Spousta klišé s obrovským domem, kterým v noci procházejí duchové, rádoby milou hostitelkou, která celou dobu kontroluje, zda jí někdo nebude odmlouvat a jakékoli podezřelé skutečnosti svede na "vrzající potrubí", "staré parkety", "děravou střechu, kterou profukuje", případně na "nevyspalost děcek, kterým se určitě něco zdálo". Konec předvídatelný a lehce nezvládnutý. Už Tajemství sídla Craven Manor bylo na pováženou, tohle bylo spíš úsměvné. Hvězdy dávám za nenáročnou zábavu.

Reader-Hel

Po všech knihách tohle byla taková oddechovka. Příběh mě zaujal, bavil, ale hodnotím knihu jako nejslabší ze série. I přesto, jsem ji přečetla ze všech nejrychleji, zajímavé
Duchové tu tentokrát nejsou tak významní, ale přesto byl příběh chvílemi napínavý. Konec mi však připadal nelogický a useknutý. I když dědečka na jednu stranu chápu, asi bych nedokázala odejít jenom tak. A co vůbec nechápu je to, jak se prarodiče zachovali k dceři.

Elenče

První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Začala jsem s ní, i přes slabší hodnocení, protože odpovídá jednomu z úkolů letošní čtenářské výzvy. A asi to nebyla nejšťastnější volba. Těšila jsem se na duchařinu, které se mi nedostalo, duchové se v příběhu téměř nevyskytují a když už, tak vlastně atmosféru ani nijak zvlášť neutvářejí. Narážíme na celou řadu klišé - vrzavé zvuky, přemístěný nábytek, zírající bezedné oči, nepřinášející žádný větší nápad. Konec je uspěchaný. Celkově bych knihu spíš v knihovně zařadila někam do sekce pro čtenáře od 12 let a to sama rozhodně nevyhledávám horory plné lekaček, po kterých se bojím jít v noci na záchod. Zkusím ještě některou z jejich lépe hodnocených knih, třeba si spravím chuť. A prosba na další uživatele, když podle komentářů člověk vybírá knihu, opravdu nechce číst spojlery a těch neoznačených je právě u této knihy hodně, což asi taky ovlivnilo to, že jsem nebyla u čtení tak napnutá, jak bych mohla být.

LussyP

4,5/5

Je to moje třetí duchařská kniha od autorky, líbila se mi více, než duch domu Ashbournů, ovšem méně než Tajemství sídla Craven Manor. Nebyla to typická duchařina, bohužel se rozjížděla docela dlouho, ale pak už jsem jen zírala, kam se to začalo ubírat. Autorka píše velmi čtivě, ovšem postavy se chovají občas nelogicky a nereálně.

daniela7398

Mně se její styl psaní prostě líbí. Přečtu to sice za pár hodin, ale je to můj šálek kávy. Tentokrát to opravdu nebylo moc děsivé, ale tím, že hlavními hrdiny byli děti, tak to mělo zajímavé momenty a já stále čekala na to "ale", které neustále viselo ve vzduchu.

anibeni

Tento díl byl o dost lepší než minulý, nicméně i tak se jednalo o spíše oddychovou četbu na jedno letní odpoledne než o hororovou duchařinu.. Co tedy opět musím vyzdvihnout, je přebal knihy.. Obálky této série se fakt povedly..

Magrata15

Třetí díl série "Strašidelné domy".
Tady moc duchové nefigurovali, nicméně i tak byl děj pochmurný, napínavý a strašidelný.
Prázdniny u takových prarodičů bych určitě vynechala.
Za mě opět super čtení.
PS: můj osobní postřeh - hrdinové Darcy Coates bývají velmi dehydratovaní! Dost často, v každé z knih, si někdo z "hrdinů" olízne rty . Ne že bych se na to zaměřila, ale tak nějak mě to vždy upoutalo :) Tak jsem to prostě musela okomentovat (každý autor má prostě svůj styl a nějaké své libůstky ve vyjadřování).

lily_maleckova

Moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že jsem si čtení užila ️ knihu jsem raději četla jen přes den, večer před spaním jsem si netroufla :D kniha však nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala. Líbil se mi dej knihy, škoda toho konce.
Do dalších autorčiných knih se určitě pustím! :)

dalia1769

Napínavý příběh s duchařskou tematikou, nepříliš rozsáhlá, čtivá a příjemná oddechovka. Bavilo mne více než Přízraky domu Carrowů, kde byl příběh sice komplikovanější a temnější, ale ke konci dost přitažený za vlasy. I ten happy end tu působil přirozeněji.

Morisius

Tak jako předchozí díly, mohu hodnotit za sebe, jako podařené bubákovské pohodové čtení.