V lesích

V lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43594/bmid_v-lesich-GIl-43594.jpeg 4 858 181

Policejní vyšetřovatel v Dublinu Rob Ryan se svou kolegyní Cassií Maddoxovou dostanou na starost případ dvanáctileté holčičky brutálně zavražděné v lese blízko místa, kde si před dvaceti lety hrály o prázdninách tři děti a dvě z nich se už nikdy nevrátily. To třetí, které se vrátilo a které si ale vůbec nic nepamatovalo, je Rob Ryan, jenž si kvůli svému traumatickému zážitku dokonce i změnil jméno. Nový případ, který je čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, otvírá Robovu hluboce skrytou minulost a každá stopa pátrání vede vždycky do lesa. Tana Frenchová je mladá irská autorka, vystudovala herectví a v současné době žije v Dublinu. Její debut z r. 2007 se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

In the Woods , 2007

LP113
19.01.2018

Dobré, trochu zdlouhavé, mrazivé

Wulfgar
15.01.2018 2 z 5

Napad knihy se me zdal zajimavy a docela jsem se na ni tesil. Bohuzel se z ni vyklubalo uplne neco jineho. Kniha byla sice celkem ctiva a prchnich 40% uteklo docela pekne a porad jsem cekal kdy se to rezjede. Dalsich 40% knihy bylo vylozene utrpeni ktere nedokazalo vykompenzovat tech poslednich 20%. Navic me prislo ze autorka ten konec odflakla a proste nedokazala z pekneho napadu o dvou pripadech vytezit co se dalo. Vlastne bych rekl ze dostala zajimavy napad aby kniha v anotaci vypadala zajimave a pak se venovala jen psychologii vztahu dvou vysetrovatelu. Navic se autorka dost casto ztracela v case. Popisovala napirklad jak se vysetrovatel topi tydny v emocionalnich navalech a hned v dalsim odstavci z ni vypadlo ze od smrti obeti ubehl jen tyden. nebylo to ojedinele. Jsemr ad ze jsem dokazal docist do konce protoze nerad knihu odkladam nedoctenou ale s dalsimi dily se trapit uz nebudu.

Luccciiicek
15.01.2018

Tahle kniha mě vůbec nebavila, ale nakonec jsem ji dočetla..

Skatty
30.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, moc mě bavila! Akorát mě mrzí,že jsem se nedozvěděla co se stalo s Adamovými kamarády. Jsem zvědavá na další knihu. Vřele doporučuji!

veronika5179
05.11.2017 3 z 5

/spoiler/
Autorku mám velice ráda, příběh začínal a pokračoval tak slibně a zajímavě, nebylo naprosto co vytknout...Jenže posledních sto stran se vleklo, vrah se objevil tak nějak sám bez překvapení a gradace, na jakou bych byla u detektivky zvyklá. Detektivovy úvahy byly zajímavé, ale ke konci už mě trochu nudily. Jako největší mínus ale beru fakt, že původní příběh 3 dětí vyšuměl do ztracena a čtenář se vůbec nedověděl, co se s nimi stalo.

Laura99
02.09.2017 5 z 5

Výborná kniha. Krásné vyprávění, moc se mi líbil styl. I když, ke konci bych Adama ráda praštila. Škoda, že není jasné, kde jsou ty dvě děti. To beru jako mínus. Třeba se mýlím a v další knize se dočkám.

DannyBlakely
25.08.2017 4 z 5

Knížka výborná, velmi čtivá, ale asi si dovedete představit, jak jsem i přesto zklamaná..

Icequeen
24.07.2017 4 z 5

Tanu som "objavila" vďaka strýkovi Kingovi a jednému z jeho zoznamov odporúčanej literatúry. Tak som sa rozhodla, že zistím, či nejde len o bohapustú reklamu a zobrala som to pekne od začiatku a siahla po jej prvotine. Musím povedať, že neľutujem. Táto osoba vie ako narábať s jazykovými prostriedkami a ich trefným použitím krásne vystihnúť popisovanú situáciu, emóciu alebo charakter. Humor je tu nenásilný, niekedy až nenápadný. Silné 4*. Osobne by som ešte dodala podnadpis - Chlapi (čítaj štýlom "Jasné, ženská za volantom!").

Veeris
19.06.2017 4 z 5

Docela často se mi stává, že čtu skvělou knížku a tak mám od ní jisté očekávání, ale nakonec mě konec zklame. Tato knížka k nim zrovna patří. Četla jsem a četla, abych už se konečně dozvěděla, jak to bylo (vrah Katy mě překvapil, spolupachatel však vůbec, to jsem měla podezření hned od začátku, jen jsem myslela že bude přímo vrahem). Naštvalo mě však nevyřešení toho dávného zmizení, o kterém se píše skoro v celé knize. To bylo zklamání. Jinak se kniha četla suprově. Postavy byly dost reálně vykresleny, žádní nesmrtelní superhrdinové a konec jak z červené knihovny..

Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Napínavé,strašidelné určitě si přečtu další díly.

Rade
05.04.2017 4 z 5

Detektivka, která se mi dobře četla, propracovaná, nikoliv povrchní, působivá.
Ale... (Dále trochu SPOILER)
Název knihy, působivý prolog o zmizení dětí, vykreslení tajemné a strašidelné atmosféry lesa, která nabyla vrchu při Robově noční návštěvě (až jsem se bála), Robova traumata z dětství… to vše, co se zpočátku jevilo jako úžasné plus a knihu to pro mě velmi ozvláštňovalo, bylo nakonec trochu samoúčelné. Moc jsem nepochopila proč, že by móda otevřených konců? Tady se to ale fakt nehodilo, v detektivce (a tuhle knihu považuji stále za detektivku, byť trochu netradiční) vesměs čekáme, že se dočkáme rozluštění, nebo aspoň naznačení…
Takže konec trochu zklamání... I když za tu atmosféru nakonec za čtyři.

Vierka_kikanika
28.03.2017 5 z 5

Výborná detektívka. Keď autorka takto brilantne dokázala napísať svoju prvotinu, verím, že sa ešte máme na čo tešiť v jej ďalších knihách:)

Toffee
17.03.2017 4 z 5

Zajímavá psychologie postav, prolínání nového a starého případu, ukázkové vykreslení jednání psychopata a neobvyklá postava policisty s tak obrovským traumatem z dětství. I když na dost stránkách, celou dobu je kniha napínavá, rozuzlení není téměř do konce jisté.

IgorGebiza
01.03.2017 3 z 5

oddychovka

PetK
28.02.2017 5 z 5

Výborná detektivka s nádechem thrilleru, moc mě bavil způsob vyprávění - nenapadá mě jiné slovo než inteligentní, lehce sžíravý a místy cynický. Poutavý příběh, dobře vykreslené hlavní postavy. Těším se na další díly.

Janetka711
01.02.2017 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale konec mě naprosto zničil. Abych měla rozhořčení s kým sdílet, předala jsem beze slov knihu k přečtení své mamce a pak jsme si aspoň mohly postěžovat společně:)

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha od autorky, mistryně psychologie. V lese je nalezeno mrtvé děvčátko. Ve stejném lese se před dvaceti lety ztratily dvě ze tří dětí, které si tady hrály. Jeden se vrátil a teď je z něj policejní vyšetřovatel v Dublinu. Svou minulost úzkostlivě tají. Kolem mrtvého děvčátka se rozpoutá spousta domněnek, pachatele se ale dlouho nepodaří zjistit. Bylo nutné, aby děvčátko zemřelo? Nebo bylo jen v nepravou chvíli na nesprávném místě? Závěr knihy spíš nutí k zamyšlení a musím říct, že její obsah (spíš psychologický detektivní román než krvelačný thriller) mně z hlavy hned tak nezmizí. Doporučuji!

studentice
21.12.2016 4 z 5

Knížka byla výborná, četla jsem ji velmi dlouhou dobu, ale stálo to za to. Bylo zde mistrně pracováno s popisem osobních životů hlavních postav, vztahy mezi nimi, napětím. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

lenkaabooks
03.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Postavy propracované, popisy sice zdlouhavější, ale tím lépe a realisticky si to člověk dovede představit a vžít se. Hlavní postava , detektiv Rob , bojuje se svými démony z dětství, kdy přišel o dva nejlepší přátele a nyní vyšetřuje smrt dívky, která se stala v místě jeho dětských her.

Sarkyss
18.09.2016 3 z 5

Kniha je spíš popisná, než akční, autorka zabíhá do těch nejmenších detailů, což nemusí každému vyhovovat. Já osobně jsem byla spokojená, vyžívala jsem se v řadě nezvyklých slov, či slovních spojení, které jsem si ihned zapsala do deníku, abych si obohatila svou slovní zásobu. Sice se děj místy vlekl, některé pasáže byly podle mě zbytečné,na druhou stranu jsem se častokrát přistihla, že knihu nemůžu odložit, dokud nezjistím, kdo za vším stál (i když jsem nebyla zas tak moc překvapená, bilo to do očí hned na začátku vyšetřování). Určitě se s chutí pustím do dalších příběhů.