Útěk

Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141471/bmid_drakie-utek-j81-141471.jpg 4 642 83

Drakie série

Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát? -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Romány Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Vanish , 2011

viky.rella
30.08.2015

Jsem tak ráda za Tamru.

Shira27
27.08.2015 5 z 5

Další napínavá série knih, která mě neskutečně nadchla. I když mám přečtené jen 2 díly, věřím, že třetí díl to teprve rozjede.
Musím se smát tomu, že když si Jacinda něco naplánuje, pokaždé se to prostě pokazí. Od začátku do konce je kniha neskutečně napínavá.
Ty milostné trojúhelníky mě už docela štvou, protože jsem jich za poslední dobu hodně přečetla, ale tuhle sérii zkrátka musím dočíst!
DOPORUČUJI!

little-dream
22.04.2015 5 z 5

To je snad poprvé, co u mě druhý díl nějaké série vede! :D
Cassiana jsem měla ráda, měl to být sice spíš záporák a náfuka, ale já si ho zamilovala. :D
Knížka byla od začátku do konce napínavá, nemohla jsem ji odložit.
Určitě doporučuji! ♥

ElisR1
11.04.2015 4 z 5

Opět povedený díl, jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Tyara
09.02.2015 4 z 5

Z knížky jsem byla opět nadšená, četla se mi úplně sama. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout :) doslova jsem ji hltala. Jen teda občas mám chuť hlavní hrdinku zabít. Nechápu, že není z Cassiana úplně mimo, protože i když v prvním díle mi byl značně nesympatický, v tomhle jsem ho začala mít ráda. Jen mě mrzí, že on Jacindu miluje a ona jeho city vůbec neopětuje. Pořád si říkám: "PROČ?" Mám rozečtený třetí díl a opět, nadšení už od začátku. A hned se mi v hlavě honí tolik otázek, že se nemůžu dočkat další a další kapitoly.

mišule5
26.01.2015 5 z 5

Tento díl byl ohromný :-o. Byl sice o něco smutnější než předchozí, ale i tak se spisovatelce moc vydařil :-) Od knihy se nešlo odtrhnout, jsem ráda, že Jacinda zůstala po boku Willa, i když je mi líto Casiana. Takže pokračuji s dalším dílem ;)

Ivka222
23.01.2015 4 z 5

Tento diel bol trochu slabší ako ten predtým. Napriek tomu, že ma niektoré časti knihy vytáčali a niektoré scény boli predvídateľné, je to celkom pohode knižka. Som zvedavá ako sa nakoniec skončí osud Cassiana. Ale nebola by to knižka, kde by hlavnú hrdinku zase nechceli všetci :) Ale aj tak je pekne vykreslená ta láska medzi Jacindou a Willom.
Ešte dodám, že akurát vyšla pesnička od Ellie Goulding - Love Me Like You Do, ktorá mi neuveriteľne pripomína túto lásku.
You’re the light, you’re the night
You’re the colour of my blood
You’re the cure, you’re the pain
You’re the only thing I want to touch
Never knew that it could mean so much, so much
You’re the fear, I don’t care....

Monisek.B
21.12.2014 4 z 5

Druhý díl je o trošku slabší než jeho předchůdce, ale i tak musím říct, že děj mě úplně pohltil. Občasné konverzace a Jacindiny pocity byly na facku. Chce ho, nechce ho, chce jednoho, možná by chtěla i druhýho... A zvrat mezi Jacindou a Azurkou mi přišel jak hádka mezi dvěma prvačkama na základní škole. I přes tohle všechno se mi to ale kupodivu hodně líbilo a na další díl se těším. Vlastně se do něj pustím hned teď :) Zajímá mě, co všechno ještě Will skrývá. Podezřívám ho, že v něm je něco víc, než jen drakijská krev :D Takže uvídíme!

Lumine
21.12.2014 4 z 5

O moc lepší pokračování Drakie.
Knížka je napínavá a zábavná. :)

julliette
12.11.2014 5 z 5

Překvapilo mě, že při odjezdu z toho města, se Tamra, Jacindina sestra převtělila v mlhotvorku. Všechny je zachránila před lovci, co je napadli. Aspoň že jim vymazala vzpomínky na ně. Cassian se o ni začal zajímat, teda snažil se, ale sám se přiznal Jacindě, že Tamra není ona. Jacinda byla ráda, že mu na ní záleží, což mě přivedlo k pláči. A teprve pak jsem pořádně plakala štěstím, když se nechala od Cassiana políbit, byl totiž to jediné, co jí zbylo. Ale pořád lepší bylo uzavřít s ním drakijský svazek, než si nechat uřezat křídla za své činy, a za to, že kvůli ní lovci zajali Cassianovu sestru Miriam. Cítila se za to odpovědná, takže se jí vůbec nedivím, že nejdřív opustila kmen kvůli záchraně Miriam, Cassian, Tamra a Will se k ní připojili a vymysleli plán na záchranu, ale vyjde to?
I ten konec mě přinutil si půjčit další díl, protože jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne s Cassianem a Jacindou.

Markett
31.10.2014 5 z 5

Druhý díl z téhle série se mi hrozně moc líbil. Překvapila mě Tamra, kterou jsem už od prvního dílu považovala za rozmazlenou dívenku. V tomhle díle se ukázala jako opravdový formát a já jsem ráda, že to tak je. Jacinda na mě působila pořád stejně, Will taky a konečně jsme tady měli možnost poznat Cassiana - a musím uznat, že se mi tenhle draki líbí. :) Co se týče zápletky, bylo to napínavé a zajímavé, četlo se to jedním dechem a jelikož to má dost otevřený konec, už teď se těším, až si přečtu další díl. :)

kleria
18.10.2014 5 z 5

Další díl této série se mi rozhodně líbil, ale jsem z něho i tak trochu zmatená. Četlo se to velmi rychle, bylo to napínavé a akční po celou dobu. Od začátku jsem fandila Willovi, ale najednou bych spíš chtěla aby si vybrala Cassiana, kterého jsem ze začátku vůbec nemusela. Jsem opravdu zvědavá koho si nakonec vybere. Konec byl dost otevřený, takže jsem ráda, že se hned můžu pustit do dalšího dílu. Všem tuhle sérii doporučuji!! :)

kacka29
05.10.2014 5 z 5

Knížka byla skvělá a napínavá, ale také často velice depresivní. Tolik jsem se vcítila do Jacindy, že i mě bolelo, jak byla ostatními odsuzována a odháněna. Na druhou stranu mi bylo strašně líto Cassiana...

Lucka.79
04.10.2014 5 z 5

Druhý díl mě mile překvapil, byl akčnější, více romantický a zkrátka mě bavil víc .... a přiznávám - fandila jsem Casianovi.
Na další díl se těším a jsem zvědavá, jak to bude dál

ellypusik
21.08.2014 5 z 5

První kniha se mi zdála lepší, ale takhle nebyla špatná, musím dát jen palec nahoru

Pedruska01
18.08.2014 5 z 5

Nemůžu tvrdit, že druhý díl Drakie byl stejně dobrý jako první. Dovolím si tvrdit, že o několik procent byl tento lepší! Kniha mě okamžitě vtáhla do svého nitra a jen těžko jsem jí dávala z ruky (např. když jsem musela jít spát - čas a únava jsou neúprosní! :D). Emocema to jenom svištělo. :D Upřímně, Cassiana mi bylo nehorázně líto, prostě jsem mu fandila!, - Jacinda zklamala. :D I když se k ní taky nechoval pěkně ve věci s její sestrou... (Tamra prostě...co? 8-O! :D) Ale zase, měl prostě plusový body, měl jí rád a pomohl jí a tečka! :D Už se mi tolika nelíbil Will, i když měl v knize jen málo prostoru. Vadilo mi, že pořád na něj myslí, sákriš! :D Jop, a Cassianovu ségru, tu byl kopla do hlavy! Hysterka-hérečka! Taky mě zajímá, co se vyvrbí dál ze strany Cassianina bratrance, to jak se dívá a mluví k Jadindě? - rozhodně zajimavé. :) Prostě J+C, jednoznačně! :D (I když je nad slunce jasné, jak to asi všechno dopadne :-/) Na konci to kočkování mezi Cassianem a Willem, taky stálo za to! :D I když bylo až moc krátké. :( Jinak knížka je vážně skvělá, bohužel, rychle se čte a donutí vás se zasmát i uronit slzu. :)

kacaaba
08.07.2014 5 z 5

Napínavé, akční s romantikou. Pohodové čtení. Těším se na další díl.

Teraslík
02.05.2014 5 z 5

Úžasná kniha.Už se těším až si přečtu další díl.

barca8336
30.04.2014 4 z 5

O něco slabší než první díl, ale líbit, se mi to líbilo :-).

Minniesimilci-3
27.02.2014 5 z 5

Knížka byla o něco lepší, než 1. díl - stalo se v ní mnohem víc věcí, které z jsem nečekala :) Willa jsem na začátku nenáviděla - tvrdohlavej nechápavej blbec... Zato Cassian :3 to je zlatíčko :3 Taky jsem si hodně oblíbila Tamru :)

draci láska dobrodružství

Sophie Jordan