Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

anishta
02.03.2015 5 z 5

Opět to jinak nejde vyjádřit. Kouzelné zakončení celé série. Sice občas předvídatelné situace, ale vše se odpouští, protože celá trilogie je skvělá.

Marthas
01.03.2015 4 z 5

Možná jsem si od završení této série příliš slibovala a tak mne zklamala, ale dá si říci, že mne nakonec nezklamala tolik, jak to na začátku vypadalo...

Více osvětlím v recenzi, kterou plánuji napsat.)

Julia_pt
19.02.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když jsem čekala trochu jiný konec :) moc pěkná serie

vikimi
11.01.2015 5 z 5

Zajímavě pojaté :) konec se mi líbil, u knížky jsem si odpočinula, zasmála - hlavně Xemerius měl nejlepší hlášky. Opravdu pěkné čtení, i když zřejmě pro mladší generaci, než už jsem já. Pro mě to totiž bylo v některých pasážích moc jednoduché a nedovysvětlené.
A k páru Gwendolyn a Gideon snad není co dodat, ty dva jsem si moc oblíbila :*

Liana
03.01.2015 5 z 5

Táto trilógia bola neskutočná. Krásna, rozprávková, svieža, romantická, napínava a vtipná. Patrí k mojim najmilším knihám. Všetkým odpoŕúčam.

vercama
31.12.2014

dobrá kniha, pobavila

jana5962
09.12.2014 5 z 5

V éře smutných a dramatických konců tenhle konec oceňuji. Hezky se všechno rozlousklo a jednoduše řečeno, dobře dopadlo. Někdy bych si chtěla přečíst jen samostatný příběh Gweniných rodičů, ale to se mi asi nepoštěstí. Po dočtení jsem rozhodně věděla, že si tuhle sérii přečtu znovu.

sisi koblizc!
29.11.2014 5 z 5

Skvělé zakončení celé série jsme nadšená :)

hrubik
14.11.2014 5 z 5

Pro mě byla celá série naprosto úžasná. Strašně dobře se četla, nechybělo napětí, láska, překvapivé (no zas tak moc překvapivé nebylo, ale aspoň mně to vůbec nevadilo) rozuzlení a téma cestování časem bylo velmi zajímavé. Gwendolyn jako hlavní hrdinka byla úžasná, Gideon byl sladký. skvělá byla i Leslie a Xemerius byl prostě boží. Velmi mě vzal za srdce osud Lucy a Paula. A překvápko nakonec bylo dokonalé. Budou mi chybět, všichni. Určitě se k téhle krásné "pohádce" někdy vrátím.

kutikk
13.11.2014 4 z 5

Celá série moc pěkná, dobře se četla. Přijde mi to jako zajímavý námět. Líbil se mi popis šatů každé doby, kam hlavní hrdinové cestovali. Nejoblíbenější "postavou" pro měl byl jednoznačně Xemerius, u jeho hlášek jsem se opravdu bavila :) Mezi hlavními hrdiny mi nějak ta chemie nešla přes srdce, nechápala jsem, proč jsou do sebe zamilovaní, nějak mi k sobě nešli. To víc mě zaujali Paul a Lucy a říkala jsem si, že je škoda, že nemají v knihách víc prostoru. U jejich prvním polibku mi úplně tepalo srdce :) Doporučuji k přečtení, taková oddychovka :)

Jolilinka
29.10.2014 5 z 5

Skvělé zakončení téhle úžasné knižní série, před autorkou smekám.

cie
29.10.2014 4 z 5

Celou sérii hodnotím jako trochu naivní pohádku pro náctileté, ale proč ne!? :-)

CrazyDuck15
27.10.2014 5 z 5

Báječná knížka. Není nouze o dramatiku, romantiku, akci ani klasické vtípky hlavní hrdinky. Konec mě velmi překvapil, ale nezklamal. Je to báječné ukončení úžasné série knih!

sarka1244
20.10.2014 4 z 5

Knížky mne nadchly a konec překvapil.

tereza-mari6218
25.09.2014 5 z 5

Čekala jsem od té série hodně zvratů. Čekala jsem, jak se vyvine milostný vztah, protože jak by se mohl nevyvíjet tím směrem, jakým se vyvíjí ten můj, když jsou si hlavní hrdinové s námi tak podobní
Čekala jsem zvraty i jiných vztahů. Ale nečekala jsem je takové.
Je to emotivní a i když to celou dobu tušíte, autorka vás donutí si myslet, že ne a překvapí vás to jako rána zezadu-jakoby do mne Kerstin Gier zabodla nůž plný radosti a štěstí na jedné straně, a bolesti a smutku na druhé.

Dlouho jsem nečetla tak skvělou sérii, kde bych ani na moment netušila, co se stane příště. Dlouho jsem nečetla sérii, kde byli hlavní hrdinové jen lidé a měli charakterové vlastnosti, které ve světě skutečně najdete. Dlouho jsem nečetla knihu s tak skvělými jmény, tak akorát popisy míst a oblečení, po technické stránce naprosto úžasnou. A také jsem nečetla tak skvělý překlad z hlediska pravopisu, gramatiky, stavby...
Dlouho jsem nečetla něco tak emotivního, krásného, něco co mě chytilo a nepustilo a přitom mi to rozdrtilo duši, zaplavilo mozek spousty myšlenkami, nemohu si rozmyslet, kterou emoci prožívat dřív. Než vstřebám hluboké myšlenky, které autorka podává i pro reálný život, než vstřebám tu podobnost mezi mnou a Gwendolyn...
Ještě pořád jsou dobří spisovatelé i pro můj vkus.

elyonka9643
16.09.2014 5 z 5

Konec dobrý, všechno dobré. Bavilo mě to stejně jako předchozí dva díly. Jednu z hlavních zápletek jsem sice tušila už od prvního dílu, ale i tak to bylo napínavé, zajímavé a čtivé. Takže můžu všem celou sérii jen doporučit.:)

kvapsv
25.08.2014 5 z 5

Jako u spousty jiných knih (popřípadě sérií) jsem měla pocit, že je tato kniha (zbytečně) moc rozvleklá. Měla jsem pocit, že kdyby tam nebyly některé scény, vůbec nic by to nezměnilo na smyslu celé série. Nicméně 99% takovým rozvleklým knihám to jen ubližuje. Autor se do toho zbytečně zamotá a plácá a plácá a knize to ubere strašně moc z konečného dojmu. Tahle kniha patří však do toho 1%, kdy autor sice něco protahuje, ale dává to dokonalý smysl, krásně se to čte a člověka to nepustí. :)

Úžasný závěrečný díl série!

PS: Už se nemůžu dočkat pokračování filmového zpracování. :)

BlueIvy
23.08.2014 5 z 5

Celú sériu som prečítala za pár dní počas ťažkého skúškového - myslela som si, že si občas večer prečítam pár strán na odreagovanie. No kniha ma tak chytila, že nebolo možné ju odložiť a potom ani druhú a tretiu časť.. proste prudko návykové a výborné. A to som na tento typ literatúry niekedy až extrémne kritická :)
Ďalšou vecou je, že nemám rada keď musím rok-dva-tri čakať na ďalšiu časť (ale to sa nedá vydržať), takže ich radšej ani nečítam kým sériu kompletne nevydajú a pri väčšine amerických autorov sú série nekonečné, čo sa (takmer) vždy odrazí aj na kvalite kníh, ktorá má potom tendenciu prudko klesať (ehm, Anita). Tu sú knihy iba tri (zatiaľ?) ale pokojne by som privítala aj viac.

FreckledCathy
18.08.2014 4 z 5

Vzhledem k tomu, jak se předešlé díly tak strašně patlaly s maličkostmi, mi přišel ten konec takový odfláknutý. Posledních padesát stránek jsem si přišla, jako by autorka nabrala dvakrát takovou rychlost, jen už aby byl konec, aby bylo dopsáno. Někdy už jsem se musela vysloveně smát, když jsem viděla k jakému konci se schyluje, pro mě trošku přehnanej happy end. Od závěru jsem prostě čekala asi víc..ale zase pořád se tam našlo nějaké to malé překvapení, např. v podobě pana Bernharda. Ještě 4* díky krásným přebalům. :)

Kyta
18.08.2014 5 z 5

Úžasné zakončení celé trilogie. Musím říct, že tenhle díl se mi líbil asi nejvíc, protože byl nejlépe napsaný - tady bylo krásně vidět, že se Kerstin Gier každým dílem zlepšovala. Nemohla jsem se od něj prakticky odtrhnout. Třetí díl vynikal nezapomenutelným humorem, vyvolaný hlavně Xemeriusem, který tady získal mnoho prostoru. Díky němu jsem se docela často smála nahlas.

Konečně jsem se dočkala odpovědí na mé otázky vyslovené už při čtení prvního dílu. Tady bylo opravdu poznat, že autorka celou sérii krásně promyslela, protože všelijaké události do sebe hezky zapadaly, i když někdy mi to připadalo trochu zamotané (např. záchrana Jamese; ještě teď tomu tak docela nerozumím). Úplný konec mě malinko zklamal, jelikož byl dost otevřený, a přestože jsem si ho trochu domyslela, bohužel už se nedozvím, jak to mělo být myšleno doopravdy. Možná mi to nedošlo nebo to snad mělo být záměrně, aby tady čtenář získal prostor pro svou vlastní fantazii, ale já bych stejně byla radši, kdyby to tam bylo doslova. Samozřejmě tohle mi nebrání dát 5*, protože si je opravdu zaslouží!

Trilogie Drahokamy byla vážně skvělá a moc mě bavila. Ani v nejmenším nelituji jejího přečtení, je to vážně ÚŽASNÉ!!