Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2098 2098

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

sophia22
09.08.2014

Asi jedna z nejlepších knih co jsem četla. Strašné mě bavila. Vtipná a krásná kniha!! Všem doporučuji :-) jo a četla jsem ji dokonce dvakrát:-D

mmmisulka.r
30.07.2014 4 z 5

Výborné zakončení série, i tento díl se mi moc líbil. A zařazení "pro děti a mládež"??? Pche, klidně i pro starší. Já to zhltla jako nic a dávno už náctiletá nejsem :-)

Wolfinéria
22.07.2014 5 z 5

tenhle díl byl asi stejně dobrý jako předchozí , to znamená bombastický!!! Slzám jsem se sice ubránila ale to jenom proto že brečet u kadeřnice mi přišlo blbé :D ovšem zácvatům smíchu jsem se neubránila , ať už jsem se snažila sebevíc ;)

dubakm
10.07.2014 4 z 5

Krásne zakončení krásné série. A jsem ráda, že jsem veveráka odhalila správně :-)

Laduka
06.07.2014 5 z 5

Tak tenhle díl byl určitě nejlepší. Byla jsem hodně překvapená, co vylezlo z ,,Veverky" :D To bych vážně nikdy neřekla. Já jsem s touto sérií spokojená a je jedna z mích nejoblíbenějších. Možná, že až nebudu mít, co zase číst, tak se na ní vrhnu znova :D

alwaysbelieve
30.06.2014 5 z 5

Celou sérii jsem si strašně oblíbila a od posledního dílu jsem se nemohla odtrhnout. Díl byl asi opravdu nejlepší, všechno se vyřešilo, ale ten konec je trochu zkrácený a otevřený. Možná je to ale dobře, aspoň si teď vysním, jak to mohlo pokračovat :D Prostě úžasné trilogie, rozhodně patří do mých nejoblíbenějších. :) Gwenny a Gideon ♥

Kat9
30.06.2014 5 z 5

Absolutně úžasná knížka!Přečetla jsem ji za necelé 2 dny,prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout,nemohla jsem se jí dočkat už od přečtení Modré jako safír.Samozřejmě,že má nějaké chyby,třeba to s tím duchem Jamesem,ale to je vlastně jedno.Mně tahle poslední knížka přišla asi nejlepší z celé série.Většinou bývá nejlepší 1. díl a pak se to postupně zhoršuje,ale u téhle série je to u mě naopak.Je to prostě úžasná knížka,která rozhodně stojí za přečtení!I když,musím uznat,že ten konec mohl být trochu víc rozepsaný,přece jen jsem zvědavá,jestli Gideon a Gwendolyn budou napořád nesmrtelní,nebo ne.

mirrab
29.06.2014 5 z 5

Na finálejsem se hrozně dlouho těšila. Nad knížkou jsem brečela, slintala blahem a to všechno najednou... Prostě boží, Boží, BOŽÍ, BOŽÍ!!! Jsem moc ráda jak se to vysvětlí, a že nakonec všechno (SAMOZŘEJMĚ) VŠECHNO DOBŘE DOPADNE. Téhle sérii neumím a ani nemůžu vytknout jedinou chybičku..

sarush
10.06.2014 5 z 5

Vážně skvěle napsaná celá série. Přečetla jsem ji jedním dechem. Určitě patří a bude patřit do mých nejoblibenějších knižních sérií. Konečně jsme se dozvěděla, jak to všechno bylo a co mi v celku vzalo dech, když se dozvěděla, jak to bylo doopravdy, když se narodila. Gwenn i Gideona jsem si zamilovala a tvoří oba pěkný páreček. Nejlepší byl Xemerius, ten to tam vždycky v nejlepších situacích zabil, že jsem musela nachvili odložit knížku a přestat se smát jeho připomínkám.

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Akční oddychovka kterou přečtete jedním dechem - celá série se mi moc líbila a pravděpodobně si jí přečtu v budoucnu ještě alespoň jednou :o)

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Drahokamy miluju, myslím tím samozřejmě knížky :D a kupodivu musím říct, že i filmové zpracování se mi velmi líbilo :D

Canney
03.06.2014 4 z 5

Zelená jako smaragd je krásné ukončení celé série. Vyřešilo se všechno, co se vyřešit mělo. Jen nečekejte žádné převratné informace, jednoduše řečeno je to docela "průhledná" knížka stejně jako její předchůdkyně. Mě to ale ani v nejmenším nevadilo a čtení jsem si úžívala. U čtení si totiž odpočinete a navíc se i pobavíte. Tuhle sérii můžu jenom doporučit.

Barbastelle
03.06.2014 3 z 5

Dobré to bylo. Pořád se to pěkně četlo, postavy byly super, pár překvapení se taky našlo, ale smotné vyústění knihy, to už na mě bylo moc. Je to fajn, ale až takový happy end jsem mít nemusela. Díky za věčně ironického Xemeria!;)

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Nejlepší díl z celé trilogie. Přečteno jedním dechem a zaklapnuto s obdivem a úsměvem na rtech :) :) :)

lucull
05.05.2014 4 z 5

Byl to nejlepší díl z celé trilogie. V určitých pasážích jsem chytala střídavě stavy překvapení, strachu a úlevy. Příjemné oddechové počtení :)

rava
05.05.2014 5 z 5

Kniha byla prostě jedním slovem úžasná. Xemerius byl skvělý, hned jsem si ho oblíbyla a ty jeho hlášky :-D. Dávám pět hvězdiček a všem doporučuji.

ElisR1
03.05.2014 5 z 5

Opět jsem knihu přečetla jedním dechem. Tahle série mě opravdu uchvátila a určitě se k ní někdy vrátím. Je to perfektně promyšlená série, kterou budu ještě dlouho vychvalovat známým. Určitě doporučuji, protože stojí za to si to přečíst.

BettyLiss
14.04.2014 5 z 5

Poslední díl je nejlepší. Konečně jsem zjistila, jak to je a knihu přečetla málem za den. Nepovedlo se. Přečetla jsem ji asi za tři :D
S nadšením jsem sledovala, jak to do sebe vše zapadá.

Desire_Lydon
23.03.2014 4 z 5

Tento díl se mi asi líbil nejvíce. Četla jsem ho sice nejdéle, ale to nemá nic společného s příběhem nebo knihou samotnou. Skvěle se četla, stránky ubíhaly jedna za druhou :) Napínavé, akční a zábavné čtení... Gideona jsem si v tomto díle oblíbila o něco víc a Gwenny a Gideonovi jsem jako páru fandila. Ne že by mě konec zklamal, ale čekala jsem něco... epičtějšího. Zkrátka jsem čekala, že po 3 dílech nabitých akcí to skončí prostě jinak. Ale i tak jsem spokojená :) Originální oddechovka pro dlouhé večery.

angelbooks
04.03.2014 5 z 5

Pár slov které podle mě vystihujou tuhle knihu: Bomba, Xemerius má nej hlášky a nechápu Gideona :D.
Opravdu tohle je BOMBA je to daleko lepší než se mi zdál 2 díl. Je to opravdu skvělé uzavření této série :). Xemerius má opravdu dobré hlášky xDDDD vynikající díky němu jsem se každou chvíli smála. A ted proč jsem napsala nechápu Gideona... Protože jsem ho jednu chvíli opravdu nechápala :D, jinak ale bylo všechno v nejlepším pořádku. Klidně bych si ji přečetla znova je to opravdu moc moc moc pěkné :). Nejvíc mě tedy překvapila pravda o Gwendolyne a jejich rodičích...
Doporučuji moc pekná kniha a celá série taky... Navíc jsem ráda, že zde můžu opět dát 5* :))).