Zelená jako smaragd

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263474/drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 4.61474
Série:

Drahokamy (3.)

Orig. název:

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten (2010)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (20)

Diskutovat
lucinka2780
10. února

SPOILER!
Knížka se mi strašně moc líbila. Strašně jsem se nasmála, hlavně Xemeriusovi poznámkám, ale je tu velice nejasností. Při čtení knížek jsem musela pořád přemíšlet, kdy se to stalo, co se to stalo atd., ale nakonec jsem stejně přemíšlela tak moc že jsem něco vymyslela. James se zamiloval a vzal si nějakou dívku se kterou se třeba odstěhoval, nebo se po smrti nerozhodl stát se duchem a nebo prostě v tu chvíli nebyl ve svém výklenku a prostě si odskočil:-D. Lucy a Paul se samozřejmě vzali a přejmenovali se na Bernardovi, protože si uvědomili že je pan Bernard asi nejich vnuk. Saint Germain - no buď to byly ty jejich říkanky o tý smrti Gwen jakože "pravda", teda do tý doby než Gideon a Gwen nezměnili budoucnost nebo tak. Nebo Gideon šel do minulosti za St. Germain a dal mu tu druhou lahvičku s tím přáškem nesmrtelnosti a tu první vypil a tadaa je nesmrtelnej. Ale nevím jestli když Gideon vypil tu lahvičku tak jestli je Gwendolyn pořád nesmrtelná, ale asi jo takže můžou spolu žít až do té doby dokud se láskou nezabijou ^o^

viktorka_
21.06.2016

Trilogie byla naprosto úžasná. Při čtení jsem umírala smíchy, běhal mi mráz po zádech a často mi bylo i do breku. A také jsem byla několikrát k vidění s odloženou knihou, bloumajíc po pokoji a s mumláním ve stylu: "Čím mohl sakra hrabě vyhrožovat Lucy a Paulovi, aby si nechali do chronografu načíst krev?" Pak mi to došlo :D.
Ale byli bohužel některé věci, které buďto nebyli úplně domyšlené nebo na ně prostě můj mozek nestačil.
Například to "zachránění" Jamese jsem úplně nepochopila. Když mu dala v minulosti tu vakcínu a ona teda zabrala, znamenalo to, že James se nikdy nestal duchem. Tak jaktože ho poznala jako ducha a pamatovala si ho? Nebo snad změnila budoucnost? To mi přijde dost nepravděpodobné,..(kdyžtak samozřejmě vyvracejte moji teorii :D)
A protože kniha skončila opravdu končí dost otevřeně, troufám si tedy vám ten "happyend" trošku zničit. Protože co ty proroctví? Ty jako lžou, když říkají, že si havran vezme samotou život sám nebo co,..
SPOILERY
Přišlo mi to logické, ale po tom co se Gideon stal nesmrtelným, proč by se chtěla vraždit? Tam to trošku ztrácí smysl..

To byly ale moje jediné výtky k celé trilogii a ráda bych připomenula, jak strašně strašně moc se mi líbila,..

Arya26
12.04.2016

Pozor obsahuje spoilery:Třetí díl byl podle mě ze všech nejlepší. Xemerius měl naprosto geniální komentáře :D . To že Gwendolyne je adoptovaná mě nepřekvapilo tušila jsem to už v prvním díle. Jak se ukázalo St. Germain měl něco za lubem. Po této knížce si musím dávat pozor na našeho dějepisáře, protože je to taky taková Whitmanka :D ! A konec byl nádherný Gwendolyne a Gideon forever - co víc si přát. Mrzí mě, že se celý příběh uchýlil ke konci, ale skončilo to nádherně. PS: Gwen je vážně teta pana Bernharda :D ?!!!

Roselunda 1928
04.05.2015

Samozřejmě! Chci nějaký spin-off :/ Je to hrozně málo :(
A taky nechápu, jak může být jen 94. nejlépe hodnocená -_- :D

asanita
13.02.2015

Pěkný závěr trilogie! Líbilo se mi, jak to celé dopadlo a také to, že Gwendolyn konečně spolupracovala s Gideonem, což se doteď vidělo jen zřídka.

stevie Rae
12.02.2015

Ale ahoj,
dočetla jsem tuhle trilogii a velice se mi líbila..... Ale říkala jsem si, že když si na konci vzal Gideon ten lék ze stroje času, tak to znamená že Hrabě zemřel, takže by to znamenalo že Whitman tam vůbec nemohl být, protože umřel. Ale jinak se mi kniha velmi líbila.

natalie2171
27.12.2014

Podle mě nejlepší díl ze všech. U tohodle bylo všechno, napětí, smutek, radost, láska i rozuzlení. Všechno jak se říká dobře dopadlo, Gwendolyn a Gideon spolu budou žít šťastně až na věky. A to doslova. Už jsem si myslela, že mě v tomto příběhu nemůže nic překvapil, ale zmýlila jsem se ohledně Gwendolininých rodičů. :O

Lussy01
22.12.2014

Škoda že tím to končí série :( hrozně moc bych si přála aby autorka v týhle sérii pokračovala dál s nějakou zápletkou a tak.. :) co na to říkáte vy ? :)

muchomurka
01.08.2014

Skvělé zakončení trilogie! Kupodivu byly všechny tři díly vyvážené a stejně dobré!
Je pravda, že jednu chvíli jsem se bála, že tím zrádcem je Gideon, zvlášť, když pořád utínal a odsekával Gwenn, ale pak se vše vysvětlilo :-)
A co bylo naprosto nejlepší na celé sérii, je skvělý smysl pro humor autorky - Gwenn měla skvělé hlášky a přirovnání a naprosto boží byl Xemerius, jsem ráda, že dostal tolik prostoru.
Jediné co, tak ten konec mohl být podán s trochu většími detaily. Je sice pravda, že některé detaily a zásahy budoucích já v minulosti byly dost výrazné, neměly v budoucnu nějaký dopad. Např. když zachránili Jamese před neštovicemi... Ale proč ne? Stejně to bylo celé takové zamotané :-D
A škoda, že nesetřela Charlotte a tetu Glendu, jsem pořád nějak doufala, že jednoho dne jim sklapne...
Celkově však super, napínavé, romantické, od všeho kapka. :-)

TheB
30.07.2014

Prostě super :) Akorát jsem se už pak často ztrácela a přemejšlela nad tim - kdy se to teda všechno stalo, jakej to musí mít dopad na budoucnost, atd. Spoustu věcí už jsem ani nechápala :D No, ale na konci se to tak nějak docela hezky vysvětlilo.

*SPOILER*
Moc jsem ale nepochopila to s tim Jamesem. Tim, že mu pomohla, tak by to znamenalo, že změnila milost a vlastně by ho nikdy nepotkala ne? No, takhle jsem nechápala víc věcí, ale to asi nemá cenu řešit :D

bookshelf
25.06.2014

Nepředvídatelně předvídatelné zakončení série skýtá i některá velká překvapení. Trochu mě mrzelo, že jsem na konci druhé knihy nenechala být ten kód a obsah truhly pro mě byl očekávaný.

SPOILER!!
1. Docela mě udivila odvěká naivita strážců, když na pravý záměr hraběte Saint Germaina přišly i děti jako Lucy a Paul.
2. Spisovatelka zcela popírá pravidla cestování v čase, když nenechá zemřít Jamese A. P. Pimplebottoma. Kdyby ho Gwen doopravdy zachránila, neznali by se ani předtím. Jenže to by se ho pak nevydávala zachraňovat.
3. Na největší překvapení (alespoň pro mě) celé knihy jsem málem nepřišla. Nejprve mi totiž nedošlo spojení pana Bernharda a nového příjmení Lucy a Paula, totiž Bernhardovi.

Denaille
14.03.2014

Opět jsem knihu zblajzla za jeden den. I poslední díl byl stejně tak napínavý, jako jeho dva předchůdci, ovšem se závěrem přišlo malé zklamání, které mě donutila nedat nakonec plný počet bodů. Ne, že by se mi závěr nelíbil, byl perfektně promyšlený, ani jsem ho takový nečekala. Ale nejspíš to moje zklamání bude vyvěrat z toho, že vlastně všechny tři knihy si udržují stejné tempo, stejné napětí a celkem se od sebe nijak neliší. Když má ale přijít závěr, čeká člověk velké vyvrcholení a v tomto případě to vyvrcholení nebylo tak úplně rozeznatelné od zbytku knihy. A taky mi na závěr chyběla ještě jedna celá kapitola, jak to vlastně nakonec s Gwendolyn a Gideonem šťastně skončí a jestli budou Raphael a Leslie spolu. Ten konec je vlastně docela otevřený a to mě překvapivě štve. Normálně mám otevřené konce ráda.
Celkově mě mrzí ještě obálky. Jsou sice velmi originální a líbí se mi, svým dětským vzezřením mě hodně dlouho spíš odrazovaly. Ale jak se říká: "Nesuď knihu podle obalu..."
Nehledě na to, že se mi po těchle knihách nějak chce používat slova jako "vzezření" nebo "vyvěrat"...

Nemesis Moriko
10.02.2014

Kniha je stejně jako ostatní díly naprosto dokonalá. Pravda, závěr je kapičku useknutý, ale ani to mi nevadí. Xemerius je naprosto dokonalý a ta scéna s plesem.. Rákóczi závislák.. dokonalý!:DD

~.Lucy.~
15.12.2013

Nemůžu si pomoct, ale podle mě to byl jeden ze slabších dílů ..

Gwenny je strašně roztomilá, i když jsem samu sebe někdy přistihla, že mi leze krkem její fňukání, ale to se stává :D :) SPOILERY. Zamilovala jsem si část na plese, Ráckózi a závislý na drogách? Skvostné! :D

Daniela19
22.10.2013

O tom, že Lucy a Paul jsou rodiče Gwendolyn jsem věděla už od jejich prvního setkání. Ale příběh opět strhující a až do konce napínavý :)

Nelin
14.10.2013

Diamanty jsou skvěla trilogie.
Zde mě zklamala jedna věc. Konec. Všechno bylo tak pěkně rozepsané a konec knihy byl strašně zrychlený. To mě docela naštvalo.
Kdybych měla vypsat všechno, co se mi líbilo tak to bude sáhodlouhý seznam. Ne, já to zkrátím. Jednoduše se mi líbilo všechno až na ten konec.
Mimochodem, nikdy nezapomenu na Xemeriusovu poslední otázku: "Můžu ho sežrat?" :D u toho jsem se smála a brečela zároveň. :D

Njzy
13.10.2013

všechny díly jsou naprosto skvělé a navždy zůstanou v mém srdci až na to jak se pořád choval Gideon to bylo strašné například jak si ji sám uvalil baterkou a pak si myslel že mu to udělala Gweny to mě vážně dostalo

Lily96
18.08.2013

Tak tuhle knížku jsem sfoukla za jeden večer. Když se do ní začtete, prostě nejde přestat! Skvělé zakončení celé série.

Třetí díl se mi líbil asi více než první, ale méně než druhý díl. Bylo to tím, že jsem se na konci už zase začala trochu ztrácet. Byla jsem úplně zmatená, někdy jsem vůbec nevěděla, co se už stalo a co ještě ne, které události v minulosti ovlivňují ty které v budoucnosti a naopak - co z budoucnosti ovlivňuje minulost (dokonce i když to píšu, tak jsem z toho zmatená), navíc z pohledu každé postavy se všechno odehrávalo v jiný čas, takže mě to trochu mátlo... Ten konec už mi přišel trošičku překombinovaný a (možná je to jenom tím, že jsem moc nechápavá) taky málo vysvětlený. Potřebovala bych tam nějakou závěrečnou "rekapitulaci", takhle jsem se musela dost často vracet, abych to aspoň trochu pochopila.

Vtipu už tam bylo taky trochu méně než ve druhém díle,i když Xemeriovy poznámky a komentáře byly fantastické, u toho se prostě nejde nerozesmát!

Hrozně se mi líbilo, jak Gwendolyn přijala ten vztah mezi ní, Lucy a Paulem - nebylo to jak ze špatného dívčího románu, ale tak nějak uvěřitelné a rozumné. Ke Gwendolyn se to přesně hodilo. Hrozně mě potěšilo, že z toho nedělala žádné drama a prostě to přijala tak, jak to je. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že jsem ten jejich vztah odhalila vlastně už v prvním díle... Nekonalo se tedy žádné velké překvapení.

No, můžu s jistotou říct, že v tomto díle si mě konečně získal i Gideon. Tentokrát byl v celém díle prakticky kladný, i když ten začátek byl takový rozpačitý. :-D Líbilo se mi, že romantiky bylo v tomto díle tak akorát - abychom byli spokojení, ale aby z toho nebyl žádný přeslazený románek.

Strašně se mi líbí, jak Gwendolyn její příbuzní a kamarádi oslovují "Gwenny". Je to takové milé, něžné, přívětivé. :-)

A to nejlepší na tomto dílu? No přece závěrečný happyend! Miluju knížky s dobrým koncem! :-D

Takže závěrečné zhodnocení celé série? Nejlepší byl podle mě druhý díl - děj měl spád, nekonala se žádná spousta vysvětlování, hora vtipu a až na ten poněkud uspěchaný konec prostě bezchybný díl!
V celé sérii se mi hrozně líbí obálky knížek. Nejvíce asi ta růžová, u Rubínu. Líbí se mi, že spolu všechny vzájemně ladí, i když jsou už na první poled úplně jiné. Stejně tak názvy - po přečtení Rubínu jsem se bála, že názvy Safíru a Smaragdu už nebudou mít s dějem nic společného a půjde jen o to, nazvat knížnu nějak podobně, ale naštěstí ne. Každý ten název perfektně vystihuje celý děj knížky.
Ovšem co se mi na celé sérii vůbec nelíbí, jsou ty anotace na zadní straně. Ty jsou úplně vedle a vůbec nám neříkají, co se v knížce bude dít. Například u Smaragdu - jaký "dechberoucí úprk do minulosti"? Nic takového tam přece nebylo, nebo snad ano?

Nakonec jsem ale velmi ráda, že jsem si tuhle sérii přečetla a můžu ji jen doporučit. Garantuji, že se vůbec nebudete nudit a rozhodně nebudete zklamaní, že jste se do této série pustili. :-)

MagdalenaHalow
14.05.2013

Komentář obsahuje spoilery!
Napadá mě jediné slovo. Epické. Nejlepší zakončení, jaké mohlo být. Plné překvapení a šokujících momentů. Ale přitom je to i tak vtipná knížka! Já prostě Xemeriuse miluju. Zvlášť tu jeho poslední větu: "Můžu ho prosím sežrat?" No není on taky k sežrání? Mimochodem já prostě věděla, že Gideon není bastard! A navíc, že s Gwen budou celou věčnost? Možná trochu moc happyend, ale kdo by to tak nechtěl? Jenom jsem teda trochu zmatená s tou nesmrtelností. Nevím, jestli jsem pochopila správně, že se jejich stárnutí zastaví řekněme v 80 letech, a pak budou vypadat pořád stejně? To se mi zdálo trochu nedomyšlené - nebo jsem to možná špatně pochopila. Jinak téhle knížce nemám co vytknout!
P.S. Ta obálka je prostě dokonalá! Hrozně moc se mi líbí ten odstín zelené, zvlášť na vnitřní straně desek.

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Na tuto knihu se rozhodně moc těším, oba předchozí díly byly výborné, a Kerstin Gier je zaručeně mojí milovanou autorkou. Je to kniha jak o lásce, tak i o dobrodružství a zábavě. Palec nahoru...