Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263474/bmid_drahokamy-zelena-jako-smaragd-twI-263474.jpg 5 2098 2098

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

kuceju
22.02.2014 5 z 5

No, tohle je možná tak.......NAPROSTO ÚŽASNÝ! Celou trilogii jsem zlhtla cobydup a zopakovala jsem si to ještě tak 3x a vůbec jsem nelitovala. Nejvíc jsem si oblíbila Xemeriusovy kecy, ty jsou naprosto luxusní!

Roselunda 1928
22.02.2014 5 z 5

Úžasná trilogie! Přečetla jsem to za dva dny jedním dechem (myslím celou tu trilogii :-))...nemůžu to dostat z hlavy...prostě SUPER!!!

P.S.: Pro všechny, kterým se nelíbil konec: vymyslela jsem svůj a chtěla bych ho někdy sepsat!

Selena2000
18.02.2014 5 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný! Prostě skvělá kniha. Mezi Gwendolyn a Gideonem to bylo taky skvělý. Blbý je jenom to, že je to poslední díl :(

Brambram
08.01.2014 4 z 5

Nakonec se vše vyřešilo, právě včas, neustálé přesuny v čase už šly horko těžko uhlídat :o) Celá série je příjemnou oddechovkou, můžu jí s klidným srdcem doporučit.

lakme
26.12.2013 4 z 5

Jako knížka celá se mi moc líbila, čte se dobře, děj krásně plyne, ale za to zakončení, které mi přišlo absolutně useknuté a nerozvinuté, musím ubrat jednu hvězdičku...

kamise
19.11.2013 4 z 5

Vtipná romantika s nadpřirozenou zápletkou. Napínavé, čtivé a originální, obzvláště Xemeria jsem si velmi oblíbila. Rozhodně doporučuji k přečtení - jako jednu z nejkvalitnějších současných teen romancí - a těším se na další podobné.

alenkaja2000
29.10.2013 5 z 5

Naprosto nejlepší série, kterou jsem kdy četla. Třetí díl nám vyjasní všechny záhady, které v předešlých dvou dílech nebyli odhaleny. No a samozřejmě nečekaný konec, mě úplně dostal a málem jsem se rozbrečela, že už je konec, že další díl už bohužel nebude, ale aspoň si to můžu přečíst kdykoliv znova a prožít báječná dobrodružství s Gwendolyn.

anibeni
20.10.2013 5 z 5

Skvělá knížka, četla se opět jedním dechem, přitom nebylo nouze a nečekaná rozuzlení... Perfektní zakončení trilogie...

Natt S
18.10.2013 5 z 5

Poslední díl mě vůbec nezklamal až na ten konec trochu. Všechno bylo skvěle napsané, ale ke konci se mi to lehce zdálo tak trochu urychlené. Ale jinak to bylo opravdu skvostné (především bály a šaty které byly v knize popisovány). Líbilo se mi, jak do sebe nakonec všechno zapadalo jako např. když se Gwen potřetí přenášela (v první knize) a uviděla sebe s Gideonem jak se líbají. Celé trilogie je super a stojí za to si jí přečíst. :))

Scarletty
04.10.2013 5 z 5

5 hvězdiček... Protože miluju Xemeriuse a jeho hlášky! :D

Knihomolka Rů
17.09.2013 5 z 5

Jak já miluju tuhle sérii! Na konci jsem málem brečela, ale jen proto, že jsem se musel s Gwenny a Gideonem opravdu a naposledy rozloučit. Celou sérii zbožňuju a četla jsem ji několikrát po sobě. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií a až od Kerstin Gier (kterou naprosto obdivuji) vyjde nějaká další knížka, rozhodně si ji koupím.
Tahle kniha byla prostě stejně úžasná jako ty předešlé a je jedna z mých naprosto nejoblíbenějších.

Lucinda566
28.08.2013 4 z 5

Podle mě to bylo opravdu pěkné zakončení celé série. Jenom se mi bude stýskat po Gwendolyn, Gideonovi, Xemeriusovi a dalších postavách..vlastně se mi začíná stýskat už teď :)

Zuzka_m
23.08.2013 5 z 5

Tahle knížka mě dostala (no, ty předchozí díly také).. Série Láska nezná čas patří k mým nejoblíbenějším, nemám k tomu ani co vytknout... Zelená jako smaragd si zaslouží určitě pět hvězdiček :))

Missan
14.08.2013 5 z 5

Úžasný závěr celé trilogie. Ke všem třem knihám se moc ráda vzacím. Opravdu moc doporučuji!!!

sushenka
13.07.2013 5 z 5

Krásný konec úžasné trilogie! ^^
Je vidět, že si autorka dala s psaním tak krásného příběhu opravdu záležet, a dokonce i uzavřela všechny rozeběhnuté zápletky. Moc se mi líbilo, jak ze všeho hezky vybruslila. Jen mě mrzí, že už je konec. Celou sérii jsem přečetla a ni ne za tři dny. Achjo. :D

bookcase
04.06.2013 4 z 5

Závěr docela fajn trilogie. Humor a láska a cestování v čase. Super.

Karloska
01.06.2013 5 z 5

Moc se mi tato knížka líbila!!
Čekala jsem na ni dlouho, protože ji v knihovně neměli, ale teď jsem to nevydržela a musela si ji "běžet" koupit! :D A jsem za to moc ráda! Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to krásné zakončení celé série! :) Budu se k této sérii určitě vracet!
Doporučuji !!! :)

Danda224
12.05.2013 5 z 5

Dokonalé zakončení dokonalé série :-D Vyrazilo mi to dech :-D Kdo by si to pomyslel ... Veverka :-D !!! DOPORUČUJU !!!

Anne Leyyd
04.05.2013 5 z 5

Budu opakovat komentáře pod sebou - tahle kniha je nejlepší z celé série! Super, skvělá, úžasná... prostě "ach, hmmm a ještě"!!! :D Mezi mými oblíbenými knihami, které jsem kdy přečetla vystoupala na nejvyšší příčky.

Rubín byl super, Safír zase o kus lepší a Smaragd je prostě nejlepší ;-)

Kniha nabitá akcí (kterou jsem si dovedla živě představit), humorem a super hláškami (skoro na každé druhé straně jsem lehla smíchy aneb ať žije Xemerius :D), romantikou (která byla tak dobře podaná, že moje srdce buď hlasitě prásklo v hrudi, anebo jsem sebou švihla na zem další salvou smíchu, když tam byl již zmíněný - moudrý a krásný Xemerius, který k tomu podal bezkonkurenční komentář), a naprosto nečekaným rozuzlením!

Zní to zaujatě? - doufám, že ano, protože tuhle knihu (a sérii) nezle jinak než milovat. Stejně jako nelze nemilovat Gideona, Xemeriuse, Gwendolyn, madam Rossini, Lucy, Paula... ach prostě všechny :-)

Určitě si Drahokamy koupím a vím, že po nich budu velmi často sahat, abych se do nich zase začetla ;-)

Meďánek
29.04.2013 5 z 5

Tato kniha je nejlepší ze série..Jsem strašně nešťastná, že už není zádné pokračování, protože mě tahle série doslova pohltila. Prostě a jednoduše knížka se mi velice líbila a všem říkám, že to stojí za přečtení.