Dračice a mazánek

Dračice a mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24013/bmid_dracice-a-mazanek-O1w-24013.png 5 257 49

Zkušená dětská psychoterapeutka a speciální pedagožka poutavě vypráví příběh Casandry a Drakea. Casandra byla unesena vlastním otcem a po několik let byla držena na neznámém místě. Když ji našli, nikdo ji nepoznával, z dobrosrdečné a učenlivé dívenky se stala nezvladatelná malá nestvůra, s níž si nikdo nevěděl rady. Drake je na rozdíl od Casandry domácí mazlíček, ale na veřejnosti, tedy ani ve škole, z něho nedostanou ani slovo. Po dlouhé a nekonečně trpělivé terapii se autorce-terapeutce podaří s oběma dětmi navázat kontakt a vrátit je do společenství dětí a rodiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Portál

Twilight Children , 2005

Chesterton
10.02.2018 5 z 5

Všechny knihy Torey jsou burcující, drsné, vzbuzující pobouření a odpor a zároveň jemné, citlivé a plné naděje a lásky:)
Tato pro mne nejvíc. Asi, že není z prostředí speciálních pedagogů, ale psychiatrických diagnóz.
Obojí spolu v případě Torey, jejíž umělecké jméno vzniklo z Victorie (vítězství:)) velice úzce souvisí.
Asi v polovině knihy jsem si říkala, že je nejvíce ponurou a bezvýchodnou knihou, kterou jsem četla. Pak přišel jemný posun v případě Dračice a jen jsem žasla, jak dokáže skutečný odborník pomocí "obyčejného povídání" o vzpomínkách na děsivé věci v dětsví rozplétat život ohrožující zážitky!!
Zároveň jak je to složité a i terapeut se velice nadře, zejména u dětí.
Z této knihy lze pochopit, jak jsou sdílené prožitky a pocity pod vedením profesionála léčivé. Zároveň i to, že je nutné vše podniknout co nejdříve. A ani tak nejde o nic snadného, ale vyčerpávající práci pro obě strany.
Velice se mi líbil příběh staré ženy, zapojený do příběhu Mazánka, kde se trochu dotýká rodinných terapií.
Povedená a hlavně přínosná kniha.

popeluška
07.02.2018 5 z 5

Po knize bych sama nesáhla,ale byla mi doporučena a půjčena :-) tak jsem to zkusila a jsem nadšená. Kniha se čte moc hezky.Autorka je naprosto úžasná a já před ní smekám....a děkuji.Určitě si přečtu i její další knihy.

Sisssi
25.11.2017

Překlad se mi nezdá být ideální a hned na prvních stránkách lze najít pravopisnou chybu.

danazeskolky
22.10.2017 5 z 5

Kniha z jine kategorie, ne kazdy ma rad pohled do zakulisi terapie. Mne to je blizke, mozna i proto, ze jsem v sobe mela take bolave misto. Jako velmi dulezite vidim to, ze i kdyz se nekdo chova jako spratek, je to vlastne volani o pomoc a temer vzdy se da aspon neco napravit, kdyz je u toho dobry clovek.

Gabba99
15.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která ukazuje, jak je dětská duše křehká, a jak každé slovo i čin mohou ovlivňovat život druhých, a zvláště těch malých křehkých dušiček. Také kniha o lidech, kteří mají trpělivost těmto dušičkám pomáhat, co přitom cítí, a že to není vždy lehké.

Aveli
13.02.2017 4 z 5

Moc se mi líbili všechny prolínající se příběhy, i když nejvíc mě zaujal Drake, ke konci jsem tušila, že je to s ním takhle. Mrzelo mě jak to dopadlo s Gerdou, škoda, že už ji Torey nemohla pomoc.

lea735
01.02.2017 5 z 5

Zpočátku jsem neměla ráda Casandru , přišlo mi že vše přehání a je zlá záměrně. Jak šel příběh, bylo mi ji líto jako Drakea. Drake, měl milující rodinu ,akorát despotického , bohatého dědu . Gerda, žila už ve svém světe , když jí Torey objevila a moc se mi líbilo jak si Torey všimla, že personál gerontologie svoji práci nedělá dobře. Myslím , že podobné je to i na LDN v ČR. Dračice a Mazánek, hezká knížka- poslední kterou jsem nečetla , konec. Torey , budeš mi chybět . Myslím, že pro děti dělá to nejlepší a mnohým moc pomohla . Smekám pomyslný klobouk

cori
08.01.2017 3 z 5

Ze tří příběhů mě asi nejvíc zaujal příběh Gerdy po mrtvici, o Drakeovi bych nepsala jako o mazánkovi. S Cassandrou musela mít autorka neskutečnou trpělivost. Škoda jen, že už nepíše o svém soukromém životě jak třeba ve Spratkovi.

Bybyla
26.12.2016 5 z 5

Obdivuju lidi jako je Torey za jejich obetavost a schopnosti pri praci s takovymi detmi. Tolik pochopeni co pro ne ma, s jakym odhodlanim se jim snazi porozumnet a pomoci..... Smekam!

HáTa94
22.11.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když jsem se musela přes začátek trochu prokousat. Příběhy obou dětí byly opět velmi zajímavé. Určitě by mě potěšilo více informací o Drakeovi, ale takový je prostě život. Nikdy není vše takové, jaké bychom si představovali a přáli.

Natyna3
05.11.2016 4 z 5

Čtivá kniha, která mi navíc poskytla pár nových informací a poznatků. Jsem ráda, že jsem se jak o této knize, tak i o spisovatelce dozvěděla. Jsem zvědavá na další knihy.

Pavlnka
19.06.2016 5 z 5

Opět skvělá kniha této autorky. Příběhy mě moc zaujaly a nutily přemýšlet.

momo01
25.02.2016 5 z 5

Je to moje třetí kniha od T. Hayden a všechny byly skvělé. Rozhodně si zaslouží plný počet hvězd i když předchozí mi přišly nepatrně lepší. Téměř jsem ji nedokázala odložit a musím jen obdivovat, jak Torey dokáže pracovat s dětmi - ať už v roli speciální pedagožky, nebo terapeutky.

sporran
28.09.2015 5 z 5

Opět poutavá, čtivá kniha, od poloviny jsem ji zhltla snad na jeden zátah. Je to už má třetí kniha od této autorky s tímto tématem. Dám si chvíli oddych, abych si další opět vychutnala. Člověk si při jejím čtení začíná uvědomovat, že ač jde o populárně psané téma, tak je skutečné. A motivuje k tomu, abych se nad těmito problémy zamyslela, dohledala si podrobnosti diagnóz. Zároveň si říkám, jak moc náročná a odpovědná práce to je.....

Nikuskaaa
26.06.2015 5 z 5

První knížka, kterou jsem od této autorky přečetla. Je velice zajímá a určitě mě motivuje k přečtení dalších knih od této autorky.

dark.ma93
19.06.2015 5 z 5

Knížky od téhle paní mě moc baví, člověk se tak dostal do prostřední duševně narušených dětí, do jejich myšlení. Doporučuji!

playada
14.12.2014 5 z 5

Opět pecka, není co dodat, zhltenete jak malinu. Do poslední chvíle napínavé.

rose
16.11.2014 5 z 5

Zajímavé, místy děsivé, poučné, inspirující. Žádné vymyšlené příběhy, jen to, co se opravdu stalo (pokud jsem to správně pochopila). Skvělé vylíčení mravenčí práce dětské psycholožky, která musí po milimetrech získávat důvěru svých pacientů a pátrat, odkud se ty hrůzy vzaly a jak by se daly přemoci. Neobvyklá knížka, určitě půjdu do dalších titulů téhle autorky.

asam
22.06.2014 5 z 5

Zajímavé je sledovat psychoterapeutické postupy při léčbě. Autorka sama je psychoterapeutka a tak umí v knize zaujmout. Lidská duše,/ a dětská ještě více/, je velmi zranitelná a vyrovnat se s problémy, které tuto duši poznamenaly je velmi obtížné.
Doporučuji k přečtení. Společnost a někdy i ti nejbližší dokáží být velmi krutí.

Atheal
30.05.2014 5 z 5

Vždy, když čtu některý z Toreyiných příběhů, mám chuť někomu nakopat zadek za to, že se můžou dít takové věci. A zároveň tiše žasnu a učím se, jak se dá dětská duše, která je rozbitá na tisíc kousků a zadupaná hluboko do země, pomalu a citlivě zase poskládat dohromady.