Dračice a mazánek

Dračice a mazánek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24013/bmid_dracice-a-mazanek-O1w-24013.png 5 257 49

Zkušená dětská psychoterapeutka a speciální pedagožka poutavě vypráví příběh Casandry a Drakea. Casandra byla unesena vlastním otcem a po několik let byla držena na neznámém místě. Když ji našli, nikdo ji nepoznával, z dobrosrdečné a učenlivé dívenky se stala nezvladatelná malá nestvůra, s níž si nikdo nevěděl rady. Drake je na rozdíl od Casandry domácí mazlíček, ale na veřejnosti, tedy ani ve škole, z něho nedostanou ani slovo. Po dlouhé a nekonečně trpělivé terapii se autorce-terapeutce podaří s oběma dětmi navázat kontakt a vrátit je do společenství dětí a rodiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Portál

Twilight Children , 2005

Luxiee Axony
24.02.2014 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a poučná. Člověk se dostal do zajímavého prostředí psychicky narušených dětí. Doporučuji

Alma-Nacida
27.12.2013 4 z 5

Kniha je dobrá z psychoterapeutického hlediska, ale na druhé straně mi i něco vadilo a terapeutka se mi zdála poněkud nedovtipná.

Zorka
21.09.2013 5 z 5

Opět kniha, která chytne za srdce. Citlivý přístup psychoterapeutky k dětem s psychickými traumaty je pro mě jakousi školou toho, jak reagovat obecně při práci s dětmi. Přestože knihy Torrey Hayden jsou většinou případy zneužitých nebo jinak těžce traumatizovaných dětí, nejsou brutální, jsou naopak cestou k tomu, jak dětskou dušičku uzdravit.

1alena1
28.06.2013 5 z 5

Je to moje třetí kniha od této autorky a hluboce před ní smekám. Vybrala si práci, která není zaměstnání, ale poslání. Úžasné příběhy, při kterých si člověk začne vážit svého života a vůbec toho, jak se máme. Děkuji autorce nejen za to, že svou prací pomohla mnoha lidem, ale že se o to dokázala podělit s námi, čtenáři.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Nebýt doporučení, ani by mě nenapadlo tuto knihu vzít do ruky. Mám problém číst o týrání dětí, ale tenhle příběh je o něčem jiném. O citllivém přístupu k poraněné dětské duši a jak je těžké zjistit pravou příčinu toho, proč se některé děti chovají "špatně". Zároveň to ovšem hodně vypovídá i o autorce, která musí být úžasný člověk s velkou trpělivostí, vcítěním a láskou k lidem. Nejen k dětem, jak poznáváme z jejího vyprávění o návštěvách u staré Gerdy na geriatrickém oddělení. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny, protože jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout.

Alca007
25.03.2013 5 z 5

užasná naučná nepochopitnározhodně doporučuji

Ivadus
10.04.2012 5 z 5

Kniha mě opravdu vzala za srdce. Je to vůbec možné, co někteří lidé dokážou provádět dětem? Kniha je velice čtivě napsaná, nemohla jsem se odtrhnout jako od nějaké napínavé detektivky. Autorka má můj obdiv pro to, jak pomáhá lidem. Kéž by bylo více takových.

analyticka
02.04.2012 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. A měla na mě dopad přesně jako Spratek:Příběh dítěte, které nikdo nemiloval. Nemohla jsem se zase odtrhnout a jen jsem žasla jak je něco takového možné.Už teď se nemohu dočkat až si přečtu nějakou další :)

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

SPOILER

Zajímavé příběhy, které brali dech, Cassandřiny vzpomínky, ktreré byli velice děsivé a také její celkové chování. Drake u něhož jsem se dostávala stále blíže a blíže, až jsem nakonec přišla jeho záhadě na kloub a nakonec Gerta a její vzpomínky na dětství, které také brali dech a občas mě přistihlo mrazení v zádech.
Jsem ráda, že jsem se k takové knize dostala.