Dračí oči

Dračí oči https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1134/bmid_draci-oci-MDO-1134.jpg 4 1182 161

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví! Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá! Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Eyes of the Dragon , 1987

bukiet
21.04.2018 5 z 5

Dračí oči jsem přečetl podruhé a musím říci, že se mi kniha líbila mnohem více, než kdysi. Možná je to tím, že mám více informací o celém Cyklu Temné věže, kam i tento příběh patří, možná je to proto, že už dávno si Kinga nespojuji jen s horory. Tato fantasy kdysi u čtenářů skoro propadla a Kinga vedla k napsání knihy o fanatické čtenářce a bezmocném autorovi - Misery. Z hlediska Velkého cyklu Temná věž je to třetí příběh, po Pistolníkovi a povídce Přemístění. Vracíme se do minulosti Středosvěta a poprvé sledujeme Randalla Flagga, alias Waltera Padicka, známého též jako Muž v černém, jak se snaží rozvrátit království Delain. V literární chronologii je to ale jeho čtvrté vystoupení, to první bylo v básni The Dark Man, druhé v románu Svědectví, třetí v Pistolníkovi a v této skoro pohádce se s ním setkáváme počtvrté, ale nejhlouběji v minulosti.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
...

leny.wood
21.02.2018 5 z 5

Čtení jsem si naprosto užila, styl vyprávění zážitek jen prohloubil.

boxas
06.01.2018 5 z 5

Je to tak. Stephen King je skutečně skvělý vypravěč příběhů, a když mu to nekazí další spoluautoři, tak je ho radost číst. Přesně jako tuhle jeho knihu!

slawa.cap
17.12.2017 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Pohádka, no pohádka. Pro děti moc strašidelné, pro dospělé moc dětinské, pro dospívající... no asi málo sexu :)
Příběh není špatný, ale jak píšu, nevím, pro jaký věk je napsaný.

werewolf88
06.12.2017 5 z 5

Tomu říkam pohádka... a ne z dětí dělat buzíky pouštěním Půa :-))

NymphMaeve
07.11.2017 5 z 5

Nejlepší dílo, které jsem četla již několikrát. Spojení lehkého hororu, pohádky a lehce fantasy dopadlo naprosto dokonale. Ani na minutu se mi nechtělo knihu odložit, dokud se nedozvím, jak to dopadne. Myšlenky v příběhu zasazené, mistrovsky vymyšlené detaily, které fantasii přímo vedou a konečně rozřešení případu je prostě mistrovské dílo.

Niraj
07.11.2017 3 z 5

Ačkoliv S. King patří mezi mé nejoblíbenější autory a jako vypravěč je nedostižný, tuto "pohádku" bych hodnotil jako nejslabší z toho, co jsem od něho četl. Vím, že se to těžko porovnává, neboť je to zcela jiný žánr než všechny jeho ostatní knihy, ale v první více než polovině neměl příběh naprosto žádný spád. Nebylo to jako u jiných jeho knih, kdy jsem se nemohl utrhnout, četl každou malou volnou chvilku, četl při chůzi na autobus ... Zde to bylo to takové unylé, staticke. Až řekněme ta závěrečná třetina, kdy se začalo konečně něco akčnějšího dít, stála za to. Mrzí mě to, ale víc jak 3* nemohu dát.

Fiara
22.10.2017 5 z 5

pohádka od pana Kinga? jo to jako vážně a sakra dobrá....pokud chcete tohoto autora poznam i z jiné stránky směle do toho. Příběh je mistrovsky od vyprávěn a nudit se rozhodně nebudete.

mitsucz
25.07.2017 5 z 5

Nevím jestli jsou Dračí oči pohádka nebo fantasy, každopádně mistrovsky odvyprávěný příběh.

buldozer5
20.07.2017 5 z 5

Ani slovy nedokážu vyjádřit, jak mě tahle kniha zaujala.

krtecek_1
28.06.2017 3 z 5

To Diabel:
Tak nevím, jestli bych zrovna tuhle knihu řadila do Čtenářské výzvy jako knihu pohádek. Pohádky, dle mého, je množné číslo od slova pohádka. A tohle je fantasy příběh, jeden příběh. Těžko říct, zda je "fantasy" synonymum pro slovo pohádka. Nejspíš si budete muset přečíst Perníkovou chaloupku :). Ale komentář jste vystihl :).

Diabel
28.06.2017 4 z 5

Letos jsem se rozhodl udělat čtenářkou výzvu na sto procent. Celou dobu jsem si říkal, co si vyberu na knihu pohádek? Rozhodl jsem se pro Dračí oči, protože je to jediná pohádka od Kinga a zároveň mi to znělo mohém líp, než číst perníkouvou chaloupku. Na pohádky prostě nejsem tolik stavěný.
Nemůžu porovnávat s ostatníma dílama, ještě jsem od Kinga nic nečetl, bohužel.

Podle hodnocení a komentářu jsem si nic nesliboval. Autor to prostě psal pro sebe, nebo spíš pro svojí dceru. No a ona z toho vznikla pěkně čtivá pohádka pro dospělé, která si získala mé sympatie.
King zde vykreslil opravdu poutavě charaktery postav, který jsou uvěřitelný a získali si mě.
Děj krásně odsýpá a tolik se netáhne. Není předvídatelný, i když druhá polovina na tom byla o něco hůř. Celkově kniha ubíhá velmi rychle a než se nadějete jste na konci se skoro štasným vyústěním. Kniha není o děsu, jak to tak u Kinga bývá, ale spíše o úžasné atmosféře, o pocitu jakéhosi rozpínající se temnota soustředěná kolem (pro mě osobně nejvydařenější) postavy celého románu - kouzelníka. Jsem fanda do záporných postav a Flagg mi hodně přilnul k srdci :D

Dračí oči obsahují všechno, co májí mít: statečného a chytrého prince, zlého kouzelníka, mírumilovné království, jež se tento černokněžník snaží rozvrátit, řadu nepochopitelných a osudově důležitých náhod a starý hrad s tajnými chodbami.

Za drači oči ve sbírce jsem rád a těším se na další díla.

Hodnotím 8/10

tony64
30.05.2017 5 z 5

Tolik mě mrzí,že už King nikdy nenapíše pokračování.Stálo by to za to !

Kristyna95
21.04.2017 2 z 5

Draci oci. Ze pry pohadka? Bezva. A od Kinga?? Super! Plna ocekavani jsem se zacetla do knihy, od ktere jsem ocekavala napinavy fantasy pribeh propleteny tajemnem a snad i originalni zapletkou. Ocividne jsem cekala prilis, protoze tento nemastny neslany pribeh s az smesne predvidatelnym zaverem, u ktereho jsem se ke konci uz opravdu neubranila nejakemu tomu preskoceni stranky, me proste zklamal.

Vikina333
18.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších pohádek, kterou jsem kdy četla!! Skvělá! Nechybí jí napějí, rozmanitý a ne vždy předvídatelný děj, záporáci, klaďasové i poloklaďasové.. Užila jsem si jí!

Gordonlord
28.03.2017 4 z 5

King když chce, tak opravdu umí a to fakt mistrovsky ! On dokáže skutečně poutavě a neskutečně sugestivně napsat i fantasy - pohádku ! Je to již delší doba, co jsem s touto knihou měl tu čest, ale Tomíka v tajné místnosti, sledující otcův pokoj, nikdy nezapomenu ! Sugestivní, poutavé, obskurní, pohádka je skutečně plastická a mnohorozměrná, postavám vidíte až do nejhlubšího koutu duše.

danny_21
15.03.2017 3 z 5

Pohádky mají většinou jednoduchý, předvídatelný příběh, což Dračí oči potvrzují - rozhodně nejsou něčím převratným v mistrově tvorbě, psáno nejspíš pro radost sobě a rodině s tím, že kvituju zase získání pár nových informací o tajemném R.F., tentokráte jako královskému našeptávači, intrikáři a démonickému kouzelníkovi - 65 %

Romilo
21.01.2017

pohádka ale napínavá, opravdu mistrovsky vybudovaný příběh, přitom tak jednoduchý...R

dreamhex
11.01.2017 3 z 5

Moje první knížka od Kinga, zpětně to nebyl nejlepší výběr na seznámení s tímto autorem, ale naštěstí to bylo dostatečně dobré, abych si přečetl další knížky od něj a zařadil jej mezi své oblíbené autory.

marek6463
07.11.2016 4 z 5

Překvapilo mě to na to, že se má jednat o pohádkovou verzi.