Dračí oči

Dračí oči https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1134/bmid_draci-oci-MDO-1134.jpg 4 1185 161

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj... ...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví! Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá! Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Eyes of the Dragon , 1987

mailo-s
27.04.2014 4 z 5

V tehle knížce jsem se poprvé setkal z Temným mužem. když pominu Flagga , z hrdiny se letmo setkáme i v sérii Temná věž protože Roland neni jediný kdo hledá Temného muže.
Kniha se četla dobře,příběh samotný by se spíše hodil do temné věže.K podrobnějšímu pochopení Temného muže zásadní.

Teii-hime
12.04.2014 5 z 5

Byla příjemná změna číst od Kinga něco trošku jiného.. a já jakožto nikdy nedospívající dítě prostě miluju pohádky! A tato byla podle mě úžasně napsaná a bavila mě až do poslední stránky.. :)

sipkulka
24.02.2014 1 z 5

Další kingovka co jsem bohužel po pár stránkách odložila hold jsem se vůbec nedokázala začíst .

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Od mistra hororu, Stephena Kinga, bychom čekali horor, ne pohádku. I tak mě ale kniha nadchla a přečetla jsem ji již vícekrát a určitě se k ní ještě vrátím. Tuhle knihu můžu, takže za 5 :)

Cibak
12.02.2014 5 z 5

Tak trochu jiná kniha než by čtenář od pana Kinga čekal, ale příjemné oddechové čtení. Pohádka no?

Petrstik
12.01.2014 5 z 5

Krásná oddechová pohádka, kterou bych ale rozhodně malým a hodným dětem nečetl.

Neobee
22.07.2013 5 z 5

Pohádka nepohádka, spíše příběh... dětem bych ho asi nečetla.
Kdybych nevěděla, že to psal pan King, tak bych ani neřekla, že je to jeho dílo... zas úplně něco jiného, než jsme zvyklí.
Výborná oddechovka, místy i napínavá, proto doporučuji k přečtení.

1972Sixo
18.07.2013 5 z 5

Neviem, ale u Kinga je to asi jediná rozprávka, a ešte rozprávka rozprávkovitá, ako od Nemcovej. 100 percentné morálne hodnoty, škaredé zlo a vysoké múry hradu. Pozor nie je to fantasy, ale kryštalická badtimestory. Vynikajúca a o pár rokov si ju ešte určite vychutnám.

Thanyss
18.06.2013 4 z 5

Pohádka podle pana Kinga. A pěkná pohádka, kterou si bez obav může přečíst i dospělý. Postavami a dějem se trochu přibližuje k Temné věži, ale jak tomu má být ve správné pohádce, dobro nakonec zvítězí nad zlem.

budíček
07.06.2013 4 z 5

Tento pohádkový příběh podle pana Kinga se mi líbil. A hodně. I když osobně si myslím, že je to spíš příběh než pohádka (jednou v budoucnu bych ji svým dětem zrovna asi před spaním nečetla :). Příběh občas trošinku strašidelný, s napínavým a zajímavým dějem, s nějakým tím poselstvím, které si tam každý najde sám podle své chuti a taky příběh o síle přátelství. Má svého záporáka, který byl tak dokonale záporný až občas vyvolával pocity nechuti, svého klaďase, který ty pocity občas trošičku vyvolával tou svou dokonalostí;) (opravdu jen občas a opravdu jen trošku), svého zbabělce, který si nesl své břemeno po celou dobu děje a také své hrdiny, kteří sice působili občas jen jako okrajové postavy, ale jejich úloha v příběhu byla obrovská... Jo a ten drak tam byl taky...

mercedes1j8
30.05.2013 5 z 5

Úžasný příběh. Horor převlečený za pohádku.

Jajulle
29.05.2013 4 z 5

Krásná pohádka, moc se mi líbila a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to úplně jiný styl než klasický King, ale také dobré :-)

leami
20.05.2013 5 z 5

Pro mne po "Dolores" druhá nejlepší. Pohádka, ale jiná. Vždycky se k ní ráda vracím.

hardrock
15.05.2013 4 z 5

Tato kniha nie je Kingov top, ale dielko je to citatelne. Mierne vybocuje z autorovho ramca, na druhej strane, mam pocit, ze King rad zajde aj do inych vod.

Gizminek
30.04.2013 5 z 5

Pro mě nejhezčí kniha, co jsem od Kinga čelta... asi jsem více dítě než dospělý...

MikoTaMpEr
15.02.2013 5 z 5

První knížka co jsem přečetla od Stephena Kinga a musím říct, že se mi rozhodně líbila. Nemůžu říct jak dobrá nebo špatná je oproti jeho jiným knížkám, protože jsem je zatím nečetla, ale jednou snad jo.
Ze začátku mi dělalo problém se tím prokousat, a jelikož já se bojím všeho, tak jsem to i v pět ráno dneska vzdala a přestala číst (alespoň, že mám jarní prázdniny), v jednu vstala a ve dvě začala číst znovu a teď jsem to dočetla. I když jsem se ze začátku bála a moc mě to ze začátku nebavilo, knížka mě chytla a já jí přečetla a nemůžu si stěžovat. Rozhodně doporučuji přečíst :)

fear
03.02.2013 3 z 5

Trošku jsem nevěděla, co si mám myslet.Je pravda, že jsem do týhle knížky nešla s žádným přehnaným očekáváním, ale že mě to bude lehce nudit jsem zase taky nečekala.Vůbec jsem neměla pocit jako jindy, že čtu Kinga.Spíš mi to přišlo, jak kdyby to napsal někdo úplně jiný.A věřím, že by uměl tenhle příběh zpracovat o dost líp.Je tam potenciál, ale docela nevyužitej.Konec mi připadá hodně odbytý.Čtu, čtu, čekám, že aspoň konec mi trochu zaskočí a když chci otočit na další stránku, tak už tam nic není..říkám si "aha, tak to už byl konec"...to jsem čekala víc teda.:)

doktorking
11.01.2013 3 z 5

Taková krásná pohádka pro,,dospělé" krásný příklad toho jak moc je King ovlivněn svoji vrcholnou ságou TEMNÁ VĚŽ,tady nečekejte žádný zázračný děj ale moc dobře se to čte.

JarcaBobes
11.01.2013 5 z 5

... jak už je napsáno .... krásná pohádka ..

Met...
05.11.2012 4 z 5

Klasický příběh o souboji dobra a zla. Ale v Kingově podání. Trochu jiný styl, než jsme zvyklí, dokážu si představit, že by kniha měla trochu míň stránek, ale i tak mě dokázal příběh opět tak vtáhnout, že jsem knihu přečetla na dvakrát. Už se těším, až jí přečtu nějakému (třeba svému) dítěti (odrostlejšímu) :)