Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1524 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

jes09
26.02.2021 5 z 5

Hodnotím jako četbu pro mladistvé: neskutečně čtivá, moc hezky psaná s krásným příběhem a ponaučením.

zamilov.do.knih
25.02.2021 4 z 5

Tahle knížka je hodně chválená a já jsem si na ni vytvořila nějaká očekávání, která se mi při čtení naplnila, ale přeci jen si z knížky nesedám na zadek. Prostě jsem čekala větší pecku. Ale knížka rozhodně nebyla špatná. Nápad s psaním dopisů se mi líbil, postavy mi sedly, i když mi někdy přišlo, že Juliet se chovala až přehnaně k dané situaci, líbilo se mi i těžké téma, které se v knize objevuje a příběhu se musí nechat, že je opravdu čtivý. Styl psaní v kombinaci s dějem tvoří skvělou kombinaci a knížka se čte opravdu rychle. Po těchto slovech to vypadá, že to je dokonalá knížka. A ano, je krásná, ale mně tam k dokonalosti něco chybělo. Nevím co, ale něco zabránilo, aby mezi námi přeskočila jiskra. Přesto vám knížku doporučuju, protože by se vám mohla líbit a také budete mít poklad ve své knihovně.
~
8*/10*

tereija
25.02.2021 5 z 5

Kniha mě zcela pohltila. Vřele doporučuji.

vendysantos
24.02.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych za jediný den přečetla 300 stránek. Páni! Tahle kniha mě tak mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že se do ní takhle ponořím a nebudu moci přestat číst. Nesmírně zajímavý a originální příběh, hrozně mě bavilo číst z pohledu obou postav. Jistěže jsem jim fandila, aby se dali dohromady. Musím říct, že po přečtení scény s datem dvacátého pátého května jsem na stránku přímo zírala s otevřenou pusou, vůbec by mě ty souvislosti nenapadly. No a když Juliet vyvolala fotografie, opět jsem byla v šoku. Zkrátka je toho více, co vás překvapí. Ale to je dobře, aspoň není předvídatelné, co se na konci stane. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila, a určitě si hned přečtu i druhý díl.

knihomolSafira
22.02.2021 5 z 5

Tahle knížka byla teda něco. Nečekala jsem, že se mi to bude tak moc líbit. Vážně doporučuji si to přečíst.
Ještě jsem nečetla Na co slova nestačí, ale velmi se na to těším.

Jana512
21.02.2021 5 z 5

V dopisech, které si psali dva mladí studenti s pohnutým prožitím dětstvím, si sdělují svá zranění anonymně. Ani netuší, s kým si píší, i když ve studentském prostředí se znají. Zkušenostmi, se kterými se sdílí o svých trápeních, poučují jeden druhého. Z nich čerpají sílu a nakonec i řešení ve svých potřebách. Takže dopisy zde sehrály důležitou roli, zvláště v těžkých chvílích, kdy potřebovali svá trápení pojmenovat a čekali, jak to vidí ten druhý, a tak hledali moudrost, která by jim pomohla řešit jejich situaci, když neměli komu by se svěřili. Konec neprozradím - doporučuji knihu si přečíst a přeji nám všem, abychom našli ve svých těžkostech vždy někoho, komu můžeme důvěřovat a komu bychom se směli svěřit.

maryska09
19.02.2021 4 z 5

Dobře napsaná kniha se zajímavým tématem. Pro mě bylo dost obtížné skousnout Declana, většinou se choval jak spratek, i když důvody chápu. Knihu doporučuji

Kristy78
15.02.2021 4 z 5

Čtivé, chytlavé, zajímavý nápad s dopisy, který knihu odlišil od jiných románů pro mladé, možná moc happy end, ale dojemný. Spousta námětů k zamyšlení o sobě samém, jak působíme na venek, co bychom měli sdělit našim nejbližším,...

mina_harker
14.02.2021 4 z 5

Krásné. Trošku mi to připomnělo knihy Colleen Hoover.

Myška43
13.02.2021 5 z 5

Ani tě neznám, ale mám pocit, že ti rozumím.
A mám pocit, že ty rozumíš mně.
A právě to se mi líbí.

Za sebe musím napsat, že je to naprosto bravurní kniha. Mám další oblíbenou autorku. Nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl konec.
Příběh Juliet a Declana mě chytl za srdce. Tolik trápení a smutku, co museli prožít. Tolik slz prolít. A já brečela s nimi.

,,Někdy se člověk dostane do fáze, kdy to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že při tom zrání někoho jiného."

Je to tak reálný příběh, až mi z toho naskakovala husí kůže, žaludek se mi stahoval, v krku mě pálilo od pláče. Některé pasáže, jsem si četla několikrát za sebou, tak mě zaujaly. Hlavně ty dopisy a e-maily. Donutilo mě to zavzpomínat i na svá trápení, která jsem v životě prožila.

,,A budu tady pořád, dokud mě budeš potřebovat."
,, Promiň, že jsem tady pro tebe nebyla. Chci to zkusit napravit."

Opravdu na světě existují takoví rodiče? Škoda, že já takové nepoznala!
Knihu doporučuji, i když už dávno nepatřím do cílové skupiny a těším se na další příběh od autorky.❤️❤️❤️❤️❤️

Lucynell
12.02.2021 5 z 5

Tato kniha mě chytla hned od samého začátku, skrývá se v ní nádherný příběh, moc se mi líbí myšlenka dopisů v tomto díle. Krásně napsané a už se moc těším na další díl.

Peace
09.02.2021 5 z 5

"Někdy se člověk dostane do fáze, kdy už to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že přitom zraní někoho jiného."

Žánr YA už téměř nevyhledávám, ale jsem ráda, že jsem udělala výjimku. Kniha v sobě totiž skrývá krásný příběh, který má hloubku. Objevuje se tu hned několik vážnějších témat, která rozhodně vedou k zamyšlení.
Doporučuji všema deseti a těším se na další díl!

Lunacief
09.02.2021 5 z 5

Kniha má propracovaný děj, psaný zajímavým a čtivým stylem.

Bezkyne9
07.02.2021 5 z 5

10 hvezd z 5! Poskladala me srdce pote, co ho zlomila. Krasna kniha a Brigid Kemmererova ma vytribeny styl. Skvele napsane. Jedna z tech, na niz nejde zapomenout. YA takto prosim.

Janinkniznisvet
06.02.2021 5 z 5

Nejlepší kniha za rok 2021.V hlavních hrdinech jsem si našla i kus sebe. Některé pasáže byly pro mě hodně osobní a těžké. Nejvíce se mi líbilo, jak si psali ručně dopisy a pak ty e-maily. Objevila se tam i nevěra, kterou já nesouhlasím. Moc se mí líbilo, jak je příběh výpraven. Knížku jsem měla v rámci jedné štafety, za to moc děkují, že jsem se mohla zapojit. Určitě si přečtu i druhý díl. Knihu mohu doporučit.

vaskajiras
02.02.2021 5 z 5

Asi není nejlepší nápad hodnotit knihu ihned po dočtení, ale nemůžu si pomoct. Čekala jsem běžný teen románek ozvláštněný seznámením přes dopisy, ale ten příběh je mnohem hlubší. Nečekala jsem, že mě až tolik vezme za srdce. Jedna z mála knih, u nichž nemá cenu rozepisovat se, o čem všem jsou, neboť to nejlépe řeknou samy.

Magdyla.8
01.02.2021 4 z 5

Byl to silný příběh mezi dvěma náctiletými hrdiny. Dávám vysoké hodnocení za to, jací byli hlavní hrdinové a že oba měli něco do sebe a velmi rychle si je oblíbíte. Každý měl jinou životní situaci se kterou se probíjel jinak. Jednu hvězdičku dávám dolů za trochu nerealistické "pokecání a tím vyřešení" problémů v rodině. Určitě vyřešení vztahů v rodině je běh na dlouhou trať a vyřešení problémů kvůli jednomu krátkému rozhovoru mi opravdu přišlo trochu mimo.

Hani77
30.01.2021 4 z 5

Knihu musím hodnotit očima náctiletých, protože rozhodně nepatřím do cílové skupiny. Najde se několik slabších míst, ale jsou i velice emotivní kapitoly. Ne každý člověk musí být takový, jak ho společnost vnímá. A překvapili mě skoro všichni hlavní hrdinové. Plný počet hvězdiček nedávám, ale druhý díl si ze zvědavosti ráda přečtu.

Foxlity
25.01.2021

Knížka vás zasáhne na správných místech. Velmi doporučuji, přijde mi, že vám má co předat. Hlavní postavy jsou úžasní. Styl autorky je lehký na čtení a čtivý. Plus má krátké kapitoly.
5*/5* není co dodat piece of art ^~^

Jana65
25.01.2021 5 z 5

Po přečtení recenzí jsem se pustila okamžitě do čtení a musím říct, že jsem dobře udělala. Kniha mě naprosto dostala, dočítala jsem poslední stránky a už kupovala díl druhý. Brigid Kemmerer je výborná spisovatelka a těším se na další knihy.