Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1522 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

DejSemTuKnihu
13.04.2021 5 z 5

Perfektní knížka!! Strašně příjemné čtení. :D Declan a Juliet.. co k tomu říct.. :) Declan je prostě ÚPLNÝ MILÁČEK, kterého si hned zamilujete a Juliet... no.. tak s tou jsem měla upřímně ze začátku trochu problém.. jako chápu, že když vám umře mamka, tak vám úplně do zpěvu nebude, ale chvílema mi to její neustálé vzlykání přišlo až otravné. :/ Ale to nic nemění na tom, že to byla pecka. :D Doporučuju!!

Deia
11.04.2021 4 z 5

Od autorky som už pár kníh čítala, takže ma neprekvapilo, ako veľmi je kniha čtivá. Má síce vyše 300 strán, ale prečítala som ju v podstate na jeden záťah. Aj keď je kniha o násťročných, tak som hltala každé slovo. Aj Juliet aj Declan si prechádzajú v živote ťažkým obdobím a nie sú to len obyčajné teenagerské starosti, ale vážne rodinné problémy. Obidve hlavné postavy mi prišli veľmi zaujímavé a takisto aj vedľajšie postavy – Rowan, kamarátka Juliet alebo Rev, Declanov kamarát. Tiež sa mi páčilo vykreslenie Julietinho vzťahu k fotografovaniu a popisy fotografií, ktoré sa tam sem-tam vyskytujú. Celkovo sa mi kniha čítala veľmi dobre, je v nej aj celkom dosť zvratov, niektoré som čakala, iné nie, ale niečo mi v knihe chýbalo. Príbeh je to síce skvelý, zaujímavý, ale pre mňa asi aj ľahko zabudnuteľný.

Kolombus
05.04.2021 5 z 5

skvelá myšlienka príbehu, zaujímavo poňatá a rozobraná, napínavo písané a vyvážené. Príbeh žijete s postavami. Miestami sa začínate obávať, že už viete čo bude ďalej a že to bude rozhodne taká slaďárna, kde Vám vybehne cukor, a ono....nie :D

jana9359
03.04.2021

Tato kniha je originální ctiva zajimava prostě bozi.moc jsem jsi ji užila

kyticka152
03.04.2021 5 z 5

Z této knihy jsem nadšená. Celková myšlenka se mi už líbila, když jsem o knize teprve slyšela. Chvilku mi trvalo se do příběhu začíst, ale potom to šlo samo. Hltala jsem každou stránku a moc mě zajímalo, jak bude děj pokračovat. Obdivuji, jak spisovatelka dokázala vykreslit očima náctiletých jejich problémy a pocity. Nápad s dopisy je podle mě geniální. Někdy je prostě jednodušší svěřovat se cizímu člověku. Také se mi moc líbilo, že v knize nešlo jenom o vztah mezi Declanem a Juliet, ale důležitou roli v příběhu hráli jejich přátelé, kteří s nimi prožívali jejich trable. Celkové vyústění knihy jsem si užila! Opravdu nelituji toho, že jsem se do této knihy pustila. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

Fallon443
03.04.2021 5 z 5

Tak tahle kniha má něco do sebe...
Doporučila mi ji kamarádka a abych řekla pravdu nečekala jsem od ní moc, protože mi přišla anotace celkem morbidní, ale chytla mě za srdíčko už od první stránky.
Romantická linka tam byla skvělá a neskutečně moc jsem si ji užívala.
Hrozně se mi líbí autorčin styl psaní. Stránky Vám doslova mizí pod rukama. Já měla knihu přečtenou za dva dny.
Declan byl úžasný a Juliet mě někdy naštvala, ale musím jí to odpustit, protože to byla její maska.
Určitě si knihu musíte přečíst, je dokonalá! Doporučuji.

Charloteen
02.04.2021 5 z 5

Příběh byl originální a postavy příjemné. Bála jsem se, že bude příběh přeslazený, ale byl tak akorát.

xoxo1736
02.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

AndrejNG
01.04.2021 4 z 5

Tato kniha byla svým způsobem zajímavá. Líbí se mi myšlenka jak mnohdy lidi hodnotí ostatní, aniž by popřemýšleli nad tím jací můžou doopravdy být.

barb_B
26.03.2021 5 z 5

Kniha má tři konce: 1. Dobrý
2. Špatný
3. Otevřený
Já si u téhle knihy přeji, aby existoval čtvrtý a to žádný...

jennefer
19.03.2021 5 z 5

Oukej, už vím, proč má kniha tak vysoké hodnocení... Pěti * normálně šetřím, tahle kniha si to ale opravdu zaslouží.

anibeni
18.03.2021 5 z 5

Po dlouhé době YA kniha, kde jsou "uvěřitelní" hlavní hrdinové... hrdinové, kteří se schovávají za určitou masku, kteří občas zalžou a nebo vzteky vybuchnou.. hrdinové, kteří k sobě najdou cestu v dopisech a svým způsobem se navzájem zachraňují..

Misshell1
17.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak hlubokou a krásnou knihu. Jak už jsem zmiňovala u druhého dílu, tak jsem je omylem obrátila a vůbec to nevadilo. Oba příběhy byly tak smutne, hluboké, plné pocitu a myšlenek. Vím, že se ke knize vrátím a budu doufat, že něco dalšího napíše, teď se vrham na její další dvě knihy, první z nich je temné a osamělé prokletí. Knihu jsem dále doporučila a doporučovat budu a autorku dávám do hledáčku, aby mi nic z její tvorby neuniklo ???? A zapomněla jsem málem napsat, že u obou dílů zaslzely oči a když už jsem si myslela, že tak snad to teď už dobře dopadne, tak autorka vložila zvrat!

Sandruš
13.03.2021 5 z 5

Síla.. ač nejsem vyloženě cílová skupina, knížka mě pohltila už od začátku.
Krátké kapitoly, některé mi vykouzlili úsměv, u jiných jsem měla slzy. Celkově velmi skvěle napsaná kniha u které nebudete litovat že jste ji začali číst. Doporučuji :)

ydnac
12.03.2021 5 z 5

Tak tahle kniha může za to, že mě pekelně bolí ruce, protože jsem s ní zasedla do křesla a pustila ji téměř po dočtení o nějakou tu hodinku později :-)
Čekala jsem nějaký hezký příběh o náctiletých, ale co jsem vůbec nečekala, že mi budou trhat srdce osudy dvou mladých lidí (Juliet a Declana) , kteří netlachají o blbostech, ale o svých životech, rodině, problémech...
Juliet poznala, že ne každý je takový jak vypadá a co se o něm říká, poznala pravdu o své rodině...ve vztahu k Declanovi mě k ní napadá citát "Když se na někoho usměješ nebo ho pochválíš, můžeš mu vrátit smysl života."
Declan zase dokázal, že i když vypadá jako drsňák, může k sobě pustit další lidi a ukázat co umí :-) .... taky mám k němu citát:-) "Umění žít není uměním hrát s dobrou kartou, ale uměním sehrát i se špatnou kartou dobrou hru."
Uff prostě tahle kniha mě dostala a nejen proto, že mám v srdci stejný smutek jako Juliet..
Opravdu stojí za přečtení :-)
Úžasná kniha :-)
Doporučuji!!!

DreamerX9
12.03.2021 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Zajímavé jak se dva světy protnou a bylo to čtivé a hezky napsané. Více než pro romantiku je to kniha do života a ráda si přečtu druhý díl

Ivka14
09.03.2021 5 z 5

Měla jsem veliká očekávání, protože mi knihu doporučili už několik lidí a bála jsme se, že mě zklame, ale stal se pravý opak. Nebyla jsem schopná knihu odložit, protože kapitoly byly poměrně krátké a pořád se tam dělo, vůbec jsem nějaké zvraty nečekala a nějaké věci mě dohnaly až k slzám. Kniha se čte velice dobře a líbilo se mi, že se Juliet a Declan seznamovali a dozvídali informace o sobě pomocí dopisů či mailů a stejně jsme je měli šanci poznat i my.

2608
06.03.2021 5 z 5

Nebudu zapínat, k této knize jsem měla veliké očekávání, a ona ho ještě překonala! Kniha se dobře čte, má krátké kapitoly a nutí vás k úsměvu i k slzám. Jsem moc potěšená i tématy, na které se zde naráží, což není v kategorii pro mladistvé tak časté.

Raislin
03.03.2021 5 z 5

Tak u téhle knížky jsem si říkala: Nebul nebo to nedočteš. Krásná kniha plná citu a bolesti. Jsem ráda, jak kniha končí a jsem dojatá! Stojí za přečtení ať už mi dávno není náct....

Marthas
02.03.2021 4 z 5

4,5/5 Tak jsem splnila svou pohružku, že si od autorky přečtu něco jiného než jen Temné a osamělé prokletí. Opravdu to bylo lepší. Přes celkem jednodušší styl psaní - sloh a souvětí - byl příběh prodchnutý jiskrou a postavy byly plastické, charaktery realistické a rozhovory uvěřitelné...