Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1522 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

NikolaJ.
14.06.2021 5 z 5

Knížku jsem četla podruhé, poprvé jsem ji četla asi před těmi dvěma lety, když vyšla. Podruhé mě zasáhla snad ještě více než poprvé. Jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla. Doporučuju.

jsemknihomolka
02.06.2021 5 z 5

Tak toto , to bylo silné kafe . Četla jsem ji asi 3 týdny a to je na mě vážně hodně dlouhá doba , ale když jsem ji vzala znovu do ruky musela jsem přečíst aspon 3 kapitoly . Kniha mě pohltila , hodně často jsem potřebovala kapesníky protože Alanovo a matčino chování bylo příšerné a smutné .
Za mě nejlepší konec ze všech knih co jsem kdy četla , vše vysvětleno a dopadlo tak jak si každý přál . Velmi doporučuji .

Pája699
25.05.2021 5 z 5

Posmrkané kapesníky, utírám slzy....Oba dva příběhy Declana a Juliet mě hned chytli a stali se mými oblíbenci. Tolik smutku, utrpení, sebeobviňování a citu v jedné knize jsem dlouha nenašla. Vsuvka s dopisy mi přišla vážně skvělá. Neotřelé a bylo to zase něco jiného.

Originální kniha
Krátké kapitoly

Nemám co víc dodat....za mě knihu určitě doporučuji a těším se na pokračování v knize Na co slova nestačí

"Někdy se člověk dostane do fáze, kdy to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že při tom zrání někoho jiného."

ali_223
23.05.2021 4 z 5

Možná, že si říkáte, že tohle je zase další dívčí románek o sladkých řečičkách a takových věcech... Ale ne. Přečtěte si to sami a uvidíte...
No a k mému hodnocení... Hltala jsem stránku za stránkou a no... prostě jsem u ní seděla dokud jsem ji nedočetla. Myslím, že je to sám o sobě jednoduchý příběh, ale než dojdete na jeho konec, stane se tolik věcí až tomu nedokážete věřit. Moc se mi líbily zápletky a odbočky, sdílení pocitů (i když mi trochu Alan a Frank připomínali psychologa). Myslím, že příběh ubíhal rychle a bez jakýchkoli nudných či zdlouhavých částí.
Ale abych řekla pravdu, na začátku jsem s Juliet s jejími pocity ohledně ztráty moc nesouhlasila... Přeci jen ji vlastně znala jen z dopisů, občas se viděly doma... No nic moc. Taky mám pocit, že se na matku upínala vlastně jen kvůli fotografování a neustále si zoufala nad tím, že je horší jak ona.
Myslím, že jsem to vzala z obou stránek, z dobré i špatné. Knihhu bych nenazvala jako oddechovku... Vlastně ani nevím jak bych ji nazvala...
Každopádně za špatnou stránku strhávám hvězdičku. Ale i tak doporučuji! 4/5*

Malíček
15.05.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a rozhodně předčila všechna má očekávání. Hlavní postavy byly sympatické a styl psaní mi sedl. Kniha se četla lehce, i když pojednává o poměrně náročném tématu. Příběh mě nutil se zamyslet a na jednu stranu jsem nechtěla, aby skončil, ale na druhou jsem byla neskutečně napnutá, abych zjistila jak autorka pojme konec.
Rozhodně mohu doporučit i autorčiny ostatní knihy, které se čtou se stejnou lehkostí, člověk u nich vypne, ponoří se do příběhu a s postavami prožívá chvíle veselé i smutné (kterých je tady asi víc).

Miška935
15.05.2021 5 z 5

Tohle byla fakt nádherná kniha, ono se to možná zdá, ale stránky minuly tak rychle až jsem byla na konci. Zaslouží si plný počet hvězdiček. Příběh Vás úplně pohltil. Sice jsem od knihy moc neočekávala, protože na začátku mi přišla taková nijaká, ale potom se to změnilo a nemám ten pocit, že má tak velké hodnocení.

dominika8192
14.05.2021 5 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že se mi bude líbit kniha se štítkem "young adult". Ale tohle byla pecka! Nejen průměr nebo lepší průměr, ale krása! Střídání pohledů hlavních hrdinů mi hodně sedělo, napětí mezi nimi se dalo krájet a čtenář (tedy já) zběsile hltal stránku za stránkou, aby se dozvěděl, jak to s nimi dopadne. Konec mě hodně překvapil a poslední stránka byla třešničkou na dortu. Překvapení tohoto roku, alespoň pro mě.

Knihomedvěd
05.05.2021

Dopisy ztraceným je kniha, která vás prostě přinutí se zamyslet. Neměla jsem od ní velká očekávání, ale dost mě překvapila. Byla čtivá, originální a opravdu mi sedla.

anngelina
04.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Až moc jsem od této knihy očekávala, a moc jsem naletěla. Asi mi od začátku bylo proti srsti číst o truchlení Juliet nad někým, koho znala jen díky jeho práci, s kým si ani nebyla blízká. Připadalo mi, že netruchlí pro matku ale pro svůj profesní vzor, a ta bolest nebyla uvěřitelná. Velké zadostiučinění mi poskytlo rozuzlení smrti matky, váhám jestli nedat 4 hvězdy. Dalším velkým zklamáním bylo použití cizích děl jako součást příběhu. Nemám ráda klišé typu: Přečetl si báseň na hodinách angličtiny (když se zrovna rozhodl vůbec něco číst) a najednou mu to přesně sedělo na jeho situaci a změnil svůj pohled na věc. To je skoro stejně ubohý jako s písničkami v knihách a jejich významem - když autor je zahnán do kouta a neví jak si poradit se zápletkou. Tyto dvě věci v knihách nemám ráda, a bohužel mi to kazí celkový dojem.

Na druhou stranu kniha pojednává o velmi vážných problémech a přiměje postavy tyto problémy POCHOPIT. Akorát způsob a cesta se mi zdála přitažená za vlasy.

Katerina589
02.05.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla. Moje první knížka od této autorky a určitě si přečtu i další. Bylo to opravdu krásné, neskutečně čtivé a dobře propracované. Líbilo se mi, že se zde nachází pohled obou hlavních postav, které mají svůj vlastní příběh, a i když obě postavy prožily něco jiného , tak jeden druhému rozumí. Co mi knížka hlavně předala jsou emoce, spoustu krásných citátů a také mě donutila k přemýšlení. Vážně nemám slov, tuto knížku můžu jedině doporučit.

Monika136
27.04.2021 5 z 5

Miluju knihy které ve mně vyvolávají silné emoce...a tahle jich vyvolala opravdu spoustu. Podle recenzí jsem věděla že bude tahle kniha dobrá, ale netušila jsem jak moc... určitě si přečtu i druhý díl.

andrejci
25.04.2021 5 z 5

Knížky podobného stylu moc nečtu, takže to pro mě byla taková premiéra.
Takže ani nevím moc co napsat. Podle toho jak o tom všichni básnili tak jsem čekala něco lepšího. Možná je to tím, že nejsem úplně věková kategorie.
Nápad byl originální. Krásně se to četlo takže to bylo rychlé. Co mě, ale ohromilo byly jejich děje. Každá postava měla svůj vlastní a za tím byl ještě další příběh. To se mi na to moc líbilo. Jejich příběhy mě dokázaly hodně zasáhnout. To jsem nečekala. K postavám žádnou výtku nemám. Maximálně to, že to byl ,,zlý kluk" a ,,hodná holka". Taková klasika. Možná bych uvítala, kdyby se v reálném světě trošku víc štvali.
Pro mě to byla taková odpočinková knížka. Další díl si přečtu, ale už nebudu tolik očekávání jak tady u tohoto.

Ketfl
25.04.2021 5 z 5

I přesto, že je kniha určena pro mladší čtenáře, tak jsem si ji mimořádně užila. Kniha řeší poměrně závažná a smutná témata, ale přesto je napsaná příjemně čtivou formou. Vůbec jsem ji nemohla odložit. Sice bych si představovala ještě malinko větší jiskru mezi hlavními aktéry, ale nemohu si stěžovat. Určitě si přečtu i druhý díl, jsem totiž velmi zvědavá, jak si autorka poradí s příběhem Reva, který byl v tomto díle již nastíněn. A na závěr - ta krásná obálka, ta si určitě zaslouží jedničku s hvězdičkou. :-)

Lexikon.knih
25.04.2021 5 z 5

Bála jsem se, že chvála této knihy mi pokazí celkový dojem. Ale zjistila jsem, že chvála knihy je oprávněná. S každou přečtenou stranou jsem měla hlavní hrdiny raději a raději. Po dlouhé době ve mě kniha vyvolala tolik emocí. Jenže pak to bylo jako by mi někdo vrazil podpásovku, protože kniha skončila. Z počátku jsem se strašně těšila, jak to skončí, ale čím víc jsem se ke konci blížila, tím více jsem toužila, aby kniha pokračovala. Po dočtení .....nemám slov. Pro mě to byla kniha, kterou jsem dočetla a byla všeho plná. Musela jsem nad ní stále přemýšlet a měla chuť začít číst zase od začátku. Abych se vzpamatovala musela jsem rozečíst další knihu, jinak bych byla jako tělo bez duše. Je to kniha, kterou jsem určitě nečetla naposledy. Obě postavy jsem si zamilovala. Ale asi mám raději Declana. Kapitoly z jeho pohledu mi byli sympatičtější. Kniha byla upřímná, bolestná, smutná, krásná, napínavá a spousty dalších věcí. Já ji nemám, co vytknout. Chvíli po začátku začal děj neuvěřitelně gradovat, i když už začátek byl neuvěřitelný...už první dopis...prrvní slova. Emoce měly napilno. Pociťovala jsem lítost, i napětí. Téma heavy contomporary tu bylo skvěle zpracované. Nechyběla ani spousta myšlenek a citátů. A líbilo se mi, jak autorka poukázala i na to, že člověka soudíme už jen podle toho, co o něm slyšíme. Aniž bychom věděli důvody jeho chování. Pochybuji, že knihu neznáte. Pokud jste váhali nad přečtením a báli jste se, že vám celý dojem zkazí moje chvála, myslím, že stojí za to, to zkusit. Pokud hledáe něco, co vás odzbrojí, sáhněte po této knize bez váhání. Já jsem si ani nečetla anotaci. V tom byl trochu problém, protože jsem čekala trochu jiný děj. Ale bylo to úžasné. Kniha mi toho hodně dala a můžu jí vřele doporučit.

FejKýý
24.04.2021 4 z 5

Co se této knize rozhodně nedá upřít je, že je to děsně čtivé. Já to přečetla během dvou dnů. Je to i strašně sladké a zároveň né až tak moc a často se tam řeší vážné problémy. Tento příběh se mě velice líbil ale pořád tam za mě něco chybělo.. Nebo spíš je to tím že je to prostě pro mladší. Jdu se vrhnout na Na co slova nestačí a ještě co musím vychválit, tak máme opravdu krásné obálky těchto knih a musím se přiznat ač to nedělám, tak tyhle knihy mě upoutali ke čtení hlavně kvůli těm obálkam.

lucyvknize
22.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tohle rozhodně není žádná novinka, ale kvůli těm skvělým recenzím jsem si ji musela taky přečíst a tady je můj názor na ni.

Juliet byla na svou maminku hodně vázaná a to mi přišlo malinko nefér vůči jejímu tátovi, který ji prakticky vychovával. Jinak mi byla Juliet velmi sympatická a její vášeň k focení? Paráda!

Declan je popisován jako takový bad boy, ale nestal se jím jen tak pro nic za nic. To, co se stalo jeho rodině je opravdu hrozné… ale! I přesto, že nejsem velký fanda bad boys, tak Declana jsem si oblíbila hned.

Velmi jsem ocenila to, že se po kapitole střídaly pohledy hlavních hrdinů. Ještě víc jsem si pak užívala, když se jejich životy střetly i mimo dopisy a ani o tom nevěděli. Musím říct, že mi to dost připomínalo P. S. Líbíš se mi. Tady bylo dopisování a tam taky… ale to pravděpodobně byla moje chyba, protože jsem tyto knihy četla velmi krátce po sobě.

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma knihami je, že v Dopisech se řeší i závažnější témata. Proto jsem i ráda, že Rev – vedlejší postava, dostane prostor v knize: Na co slova nestačí. Na jeho příběh se opravdu těším.

K rodičům postav jsem si neutvořila žádný vztah. Oprava – žádný pozitivní vztah. Declanova otce bych praštila a ten konec jsem mu nevěřila, takže i tak bych ho praštila. Chápu, proč Juliet obdivovala svou maminku, ale… ehm kdo četl, tak ví, že to rozhodně nebyla matka roku.

Tahle knížka rozhodně není jenom romantická, jak jsem si před čtením myslela. Protože se tam objevuje - smutek ze ztráty, ošklivá minulost, předsudky nebo vážné neshody s rodiči. Já vám Dopisy může vřele doporučit, a abych nezapomněla, tak se to čte opravdu rychle, takže ani nebudete vědět, že už jste na konci.

4/5

Medasek
22.04.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla vůči knize velmi skeptická. Po přečtení anotace jsem si říkala, že mě kniha nebude bavit. Spletla jsem se.
Knihu jsem si přečetla kvůli čtenářské výzvě a nemohla jsem si vybrat lepší. Na to jak závažná témata se tam řešila se to četlo neskutečně lehce. Všechny postavy měly svůj osobitý a krásný charakter.
Do Declana jsem se zamilovala hned od prvního slova.
Tuto knihu rozhodně můžu doporučit.

Lucyk01
18.04.2021 5 z 5

Předtím než jsem si knihu přečetla jsem slyšela samou chválu a ani já vám tu nic jiného neřeknu. Od knihy jsem nevěděla, co mám čekat. Nečetla jsem ani anotaci knihy, ale jsem mile překvapená.️A totálně jsem si zamilovala autorku i postavy a děj. Kniha je hezky napsaná, Brigid má hezky styl psaní. Příběh se četl snadno a hned jsem se zamilovala do Juliet, protože i já miluju focení a naprosto jsem ji chápala. A pak je tu Declan není to úplně můj crush, ale má něco do sebe a to temno mě přitahovalo. ️Až do konce knihy jsem nevěděla, jak to skončí. Ano, byly tam pasáže, kde jsem odhadla, co se stane, ale stejně tam bylo víc částí, které jsem si netipla. Postavy, které jsem nesnášela byly Declanovi rodiče. Ty byly příšerní. Jinak ta učitelka na angličtinu, co učila Declana, byla úžasná.️Taky bych takovou chtěla mít Knihu velmi doporučuji a ani bych se nedivila, kdybych si ji přečetla za nějakou dobu znovu ️

tereza1198
15.04.2021 5 z 5

Ooo, já si vždycky myslím, že jsem na young adult stará a mé srdce je z ledu. A pak přijde zajímavý příběh a já čtu a čtu a přeji Declanovi s Juliet šťastný konec a nějaké to životní rozhřešení. Skvělá romantická kniha, která se dotýká vážných témat. Za tu probdělou noc čtení to stálo.

whiolet
13.04.2021 5 z 5

Páni už dlouho se mi nestalo, že bych knížku přečetla skoro za jeden den!
Příběh to byl zajímavý a postavám jsem naprosto propadla, tedy je pravda, že mě Juliet někdy vytáčela, jak si idealizovala svojí mámu a Declan to zase přeháněl svými záchvaty zuřivosti, ale i přesto byly oba dva skvělý!
Perfektní oddechovka, co ve mně zanechala, takový ten "zvláštní" pocit po jejím dočtení.
Určitě doporučuji :)