Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402651/bmid_dopisy-ztracenym-b0T-402651.jpg 5 1524 407

Dopisy ztraceným série

Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost , 2017

Lil30
17.11.2020 3 z 5

Pořád přemýšlím nad tím, proč mě tato kniha nezasáhla tak, jak jsem předpokládala a jak mi bylo řečeno, protože mi ji doporučila kamarádka. Nejsem věkově cílová skupina, ale YA literatura je můj šálek kávy a mám ji ráda...Ale k příběhu: Oba hlavní představitelé, i vlastně další postavy, se potýkali s vlastními smutnými a těžkými osudy a snažili se a nimi vyrovnat po svém. Ne vždy se jim to dařilo. Ale o tom život je. Líbilo se mi střídání úhlů pohledů a náhled na stejnou situaci více pohledy. Konec byl hezký, očekávaný.

AnnieR.
14.11.2020 5 z 5

Nádherná knížka, plná emocí. Dávám plný počet bodů, protože se mi vážně líbí. Když jsem jí četla, říkala jsem si: Ještě jednu stránku a jdu spát. No nějak k tomu nedošlo a já nešla spát, dokud jsem ji celou nepřelouskala.
K postavám, Juliet i Declan mi byli sympatičtí a ostatní postavy ty hlavní krásně doplňovali.
Žádná postava mi tam nevadila a dokonce ani Alan, který se občas choval jako blbec, ale nakonec, to vlastně myslel dobře a úplně jinak, než nám to Declan podal (nebo než si Declan myslel).
Knížku si přečtu určitě znovu a těším se na pokračování, které si musím co nejdříve koupit, protože mě Reevův příběh hodně zajímá.
Vesměs mám ke knize samé klady, ale najde se něco, co mi vadilo a byla jsem ráda, že to i brzo skončilo. Dopisy. Aby to nebylo špatné pochopeno, vadilo mi písmo dopisů. Strašně špatně se mi to četlo a byla jsem vděčná, když se přešlo na email. Ale to už není o spisovatelce.

Alnima
07.11.2020 4 z 5

Tento příběh se mi moc líbil. Je sice trochu naivnějši, ale proto si tento žánr asi vybírám, takže no a co? Jinak jsem na ni narazila náhodou a jsem za ní vděčná.

Ajda300
03.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Je to podruhé co jsem knihu četla, ale rozhodně to nebylo tím, že by byla moje oblíbená. Poprvé mě k přečtení nalákaly všude přítomné kladné recenze a já byla nakonec strašně zklamaná. Netušila jsem, komu to mohlo připadat dojemný, protože já jsem se strašně nudila. A to jsem člověk, který brečí u Letopisů Narnie. Teď po druhém přečtení jsem hodnocení zvedla o jednu hvězdičku, protože vím, že v tomto žánru jsou i mnohem horší knihy a tahle byla poměrně čtivá. Stále mám však pocit, že to ve mně nic moc nezanechalo. A konečně chápu znechucení Suzanne07 nad šťastnými konci. Jsou prostě hrozně nereálný. Život nemá šťastnej konec, protože na konci všichni umřeme. A tohle na mě bylo trochu moc. Celou dobu je mezi Declanem a jeho rodiči hmatatelné napětí. Na konci knihy se však všechny problémy - ať už ve škole, s Juliet nebo mezi již zmiňovanými rodiči vyřeší. Jako co?! Nad tím jsem prostě obracela oči v sloup.
Celkově příběh nebyl tak hrozný. S jistotou vím, že by se mi kniha líbila více, nebýt tolika doporučení a chvály.
Omlouvám se, že jsem tak kritická, ale nemohou tu být jen kladné komentáře, ne?

Evka3814
03.11.2020 5 z 5

Opět nádherná kniha i když jsem si díly otočila :),ale vůbec ničemu to nevadilo. Sice Rev mě přirostl k srdíčku víc, ale i Declan byl zlatíčko. Na jejich věk toho měli bohužel dost za sebou. Chvilkama mě přišlo vyprávění jak od mnohem starších postav a ne od sedmnactiletých puberťáků. Ale o tom to je ,že život člověka naučí

honey.and.books
01.11.2020 5 z 5

Tato kniha je podle mě přímo skvělá. Dostala jsem ji k narozeninám a jakmile jsem ji otevřela, nedokázala jsem ji odložit.

domina
30.10.2020 5 z 5

Tato kniha se prostě nedá odložit, dokud se celá nepřečte. Moc pěkná.

Mishak
29.10.2020 5 z 5

Miluju tuhle knihu! Skrývá obrovské poselství a velmi smutný příběh. Četla jsem ji už podruhé a opět jsem ji přečetla jedním dechem za den! A myslím, že jsem ji rozhodně nečetla naposledy!

Kniha je zařazena mezi četbu pro mládež, ale já to v ní nevidím. Tenhle příběh má smysl číst v jakémkoli věku, má hlavu i patu a přináší určité poselství. Pokud jste někoho ztratili, možná se v ní najdete.

Příběh je velmi čtivý - citlivé vyprávění o vyrovnávání se se smutkem ze ztráty blízké osoby vás vtáhne a nepustí. Vyprávění z pohledu dvou sympatických hlavních postav je skvělé.

Na závěr to řeknu jednoduše. Jsou knihy, o kterých dokážu mluvit hodiny, i kdyby nebyly moc dobré. Tahle kniha je za mě naprosto dokonalá a já o ní nedokážu mluvit ani pět minut v souvislých větách. Řeknu vám jen jedno: tohle si musíte za každou cenu přečíst!

reny2380
28.10.2020 5 z 5

Fascinující, dojemná, upřímná a skvělá. Začetla jsem se do ní tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Naprosto krásná knížka, která mě úplně dostala. Z knížky úplně stříkající emoce a pocity. Totálně jsem se do ní zamilovala :)

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Úžasné

Vabowime
25.10.2020 4 z 5

Zajímavá knížka, uplně jiné téma než čtu normálně. Možná více pro mladší čtenáře.

musivila
23.10.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, upoutalo mě její vysoké hodnocení, které mě přesvědčilo, abych si ji přečetla. A i když se mi do ni úplně nechtělo, neměla jsem zrovna chuť na nějaké deprese, stesky a chmury …. nakonec nelituji. Jedná se o pěkně napsaný, emocemi nabitý příběh dvou mladých lidí. Kteří ztratili v životě blízkého člověka, potýkají se s bolestí, smutkem, hněvem, sebeobviňování, vztahy v rodině, strachem, nespravedlností, nenávistí …. dojde však i na oporu, porozumění a odpuštění..... hledají správnou cestu v životě i ke svým srdcím. ❤
Líbilo se mi, že byl děj prokládán jejich dopisy, poté e-maily. Trochu mi mrzí ten konec, brala bych ještě pár kapitol navíc. Moc by mě zajímal příběh Juliet i Declana dál. Ale třeba se ještě něco dozvím z druhého dílu, na který se právě chystám :-)

Kolombus
22.10.2020 5 z 5

Pri kúpe si hovorím: aaa, ďalší Youg Adult, vhodný na pokojný večer s čajom v ruke - reset hlavy. Avšak, od prvej stránky cítite a prežívate stratu blízkej osoby s hlavnou postavou. častokrát vám hovorí zo zákutia Vašej duše - sebaobviňovanie ale zároveň aj pocit beznádeje a častokrát nepochopenia vašej bolesti. V mnohých častiach je vidieť ako častokrát hľadíme iba na svoj uhol pohladu na danú stratu a zabúdame sa pozriet na to, ako to vníma náš najbližší. Ako tak vznikajú rozne nedorozumenia a nepochopenia a pritom stačí tak malo - komunikácia. Skvelá kniha pre ktorú ak sa rozhodnete, tak si rovno vezmite aj jej pokracovanie ;)

viola5163
18.10.2020 5 z 5

Nádherná příběh hrdinů kteří je radují jsou smutní a společně překonávají překážky které jim život přichystá. Kniha je dojemná a potěší.

tami1
14.10.2020 5 z 5

Přestože kniha spadá do kategorie Young adult, není plná patosu a kýče. Příběh plyne hladce, téma je orginální. Emocemi nabitá story.
Ústřední dvojice se musí vyrovnat se ztrátou blízké osoby, hněvem, sebeobviňováním a strachem.

DOPORUČUJI!

Anička.pa
12.10.2020 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že se do tohoto příběhu tak zamiluju. Bylo to opravdu krásné, plné krásných a hlubokých myšlenek. Obě hlavní postavy i jejich nejlepší přátelé mi přirostli k srdci a jsem tedy nadšená, když jsem zjistila, že pokračování je právě o jednom z nich. Není to typická romantická kniha, jak jsem si dle obálky myslela, ale je to příběh, kde se pojednává o ztrátě blízkých osob, vztazích v rodinách a předsudcíh. Opravdu doporučuji!

VéjaTarabová
04.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným mi stylem připomněli Elizu a její nestvůry, kterou jsem si tak moc zamilovala. Jejich ,,seznámení" na hřbitově bylo skvěle nápadité. Jenom mě mrzí, že později přešli od dopisů k e-mailům, protože psaní ve formě e-mailů je v knihách tohoto žánru už příliš časté. Obě hlavní postavy byly naprosto senzační. Každý povahově úplně jiný, a přesto si našli téma, které je nějakým způsobem spojuje. Vyskytlo se zde i pár skvělých nečekaných zvratů. Na knize se mi líbí nejvíce to, že i když je to klasické conterporary, tak to není vůbec klišoidní nebo kýčovité, jak většina young adult knih bývá. Navíc se příběh čte úplně hladce a nejde se od něj odtrhnout. Dále zde bylo skvěle zpracované obor fotografování. Celé je to krásně zakončené, když jsem otočila na stránku s nadpisem poděkování a uvědomila si, že to je vše, tak jsem si akorát řekla - jo, přesně takhle to mělo skončit.

,, Jedna malá holčička v Súdánu umírala hlady a snažila se dojít do humanitního tábora. Musela se zastavit a odpočinout si, protože byla sotva víc než kostra, kterou drží pohromadě kůže. Musela si odpočinout, protože už jí nezbývalo dost sil na to, aby si pro jídlo došla na jeden zátah. Takže tahle malinká dívenka odpočívala na zemi a kousek od ní přistál sup a čekal. Chápeš to? Čekal. Až zemře."

Zvědavásinka
01.10.2020 5 z 5

Jedna z TOP knih! Declan i Julliet byli sladcí i ty jejich dopisy. A Rev?! Nemůžu se dočkat jeho příběhu! Miluji tuto knihu a moooc doporučuji

Anna195
23.09.2020 5 z 5

Musím povedať, že toto bol pre mňa veľmi emotívny a zaujímavý príbeh. Ani som nečakala, že ma tento príbeh tak chytí. V knižke je veľa silných emócií a tém: strata blízkej osoby, sebaobviňovanie, hnev, strach ale aj odvaha a láska. Táto kniha vás donúti sa zamýšľať nad rôznymi vecami a hlavne, že by človek nemal mať predsudky voči iným ľuďom. Declan aj Juliet boli veľmi silné postavy a obe zaujímavo vykreslené. Obaja si hľadali cestu k sebe samým, ale zároveň, aj k tomu druhému. Myslim, že osud oboch postáv vás chytí za srdce. Nielen hlavné postavy som si obľúbila, ale aj vedľajšie a hlavne Reva a Melouňáka.

Ocásek
20.09.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným rozhodně patří k těm nejlepším knížkám, které jsem letos přečetla! A tady je můj názor na ně.
Opravdu hodně se mi líbila forma celé knížky, kdy každá kapitola začínala dopisem, a pak následovalo vyprávění v ich-formě, kde se střídají pohledy Declana a Juliet.
Oba hlavní hrdinové mi byli už od první kapitoly neskutečně sympatičtí a byli maximálně uvěřitelní, protože nebyli bez chyb. Je zde taky spousta skvělých vedlejších postav, kdy právě jedna z nich - Rev dostane prostor ve volném pokračování, které vyšlo před pár dny a já se na ně neskutečně těším!
Knížka není typickou romanťárnou, i když se tak může zdát. Zaměřuje se i na ztrátu blízkého člověka, vztahy v rodině, předsudky apod. Dopisy ve mě zanechaly spoustu pocitů. Je to krásný emocemi nabitý příběh, na který jen tak nezapomenu!