Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

Bramhr
20.04.2019 5 z 5

Zdalo se, že to bude další lehký románek a přitom to je silná kniha. Moc pěkná.

Restang
12.04.2019 5 z 5

Po této knize bych normálně nesáhla, ale dala jsem na doporučení a nelituji. Úžasný, emoční příběh. Kdo má rád osudy lidí a emoce, lásku, tragédie, také malinko tajemna a v příběhu prolínající se dvě období tomu doporučuji tuto knihu.

MMacicekk
26.03.2019 4 z 5

Autorka napsala velmi čtivý román, v němž se však skrývá více bolesti a smutku, nežli lásky. Rozhodně od Dopisu nečekejte lehké romantické či dokonce odpočinkové čtení. Toho se nedočkáte. Přesto se jedná o moc krásný a hlavně promyšlený příběh, nad kterým se nejednou zamyslíte a uroníte nejednu slzu. Hlavní role se ujala sobeckost, která převládá nad láskou, jež je sice mocná, ale bohužel ne všemocná. Ne vždy se lásce povede překonat všechny překážky. Celkové propojení dvou časových rovin díky dopisu není v románech nic ojedinělého či snad výjimečného, ale autorka to pojala velmi originálně a poutavě. Na konci se obě časové linie propojí a dokonale do sebe zapadnou.

Pog
18.03.2019 4 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Jen mi občas lezla krkem Tinina hloupost...

Angelicca
17.03.2019 5 z 5

Samotný název knihy mě zaujal a těšila se na ni.
Včera jsem ji začala číst a dnes ráno dočetla. Krásnější a dojemnější příběh jsem dlouho nečetla. Velice oceňuji téma příběhu. Od knihy jsem se vůbec nedokázala odtrhnout, jak moc jsem byla zvědavá, jak příběh dopadne. Naštěstí byl víkend, nemusela jsem řešit čas a uplakané oči, ale stojí to za to!!! Kdo má rád minulost prolínající se současností, přijde si na své:) Knihu doporučuji k přečtení a já už se jdu shánět po dalším příběhu od této skvělé autorky!!:)

mekkejla
13.03.2019 3 z 5

Příběh jako takový se mi líbil moc. Na nespravedlivý osud si ale podle mě mohla stěžovat jen Chrissie, Tina si spoustu věcí zavinila svojí naivitou - i když samozřejmě těžko soudit... Co mi ale na knize opravdu vadilo bylo to, jak byly postavy černobílé. Hlavní hrdinové byli svojí ohleduplností a laskavostí zralí na svatozář, padouši byli hnusní až na kost a nic dobrého od nich nikdy nevzešlo. Celkově mi přijde, že příběh jen klouzal po povrchu a opravdové emoce jsem z něho necítila.

kalinka99
11.03.2019 5 z 5

Krásná kniha. Celou dobu jsem hltala každé slovo. Výborně napsaná. Podle anotace jsem ani neočekávala, že mě to tak zasáhne. Úžasný příběh a hlavně miluji šťastné konce.

Rosana
06.03.2019 5 z 5

Nádherná a neodložitelná knížka, jejíž příběh byl přesně můj šálek kávy. Těším se na další autorčiny knihy.

Misha224
04.03.2019 5 z 5

Nemůžu jinak než plný počet! Úžasný příběh!

Ráčkajda
27.02.2019 5 z 5

Miluji knihy na téma "hledání" a zvlášť, když jsou psané ve dvou časových rovinách. Proto jsem z knížky nadšená, přesně můj šálek kávy, přečteno během dvou dnů.

Dashow
27.02.2019 3 z 5

Sympatický námět, bohužel zpracovaný stylem červené knihovny, což není můj šálek. Kniha byla strašně předvídatelná, ještě než jsem dočetla kapitolu, už jsem tušila o čem bude ta další. Dočetla jsem, ale spíš ze zvědavosti jestli se náhodou nemýlím, jestli ještě nepřijde nějaký zvrat. Nepřišel.

Šárka5875
25.02.2019 4 z 5

Na Dopis jsem se hodně těšila a měla jsem velmi vysoká očekávání. Možná i to způsobilo, že mě kniha nezasáhla tolik, jak jsem čekala, že se stane. No znáte to, lepší nic nečekat a potom být mile překvapen. Nicméně kniha se mi i tak velmi líbila, jen si myslím, že mohla autorka třeba právě příběh Chrissie podat lépe, emotivněji. Mně osobně připadal i takový useknutý, nedotažený. Přesto mě bavil víc a dotkl se mě víc než příběh Tiny. Tina si totiž za spoustu svých starostí mohla sama. I když člověk nikdy neví, jak by se v její situaci zachoval. A muži zřejmě dokáží ženu, která je do nich slepě zamilovaná, dokonale zmanipulovat. Ale i přesto mě Tina svou naivitou pěkně štvala, navíc potom v době, kdy už nešlo pouze o její život.

Dopis můžu rozhodně doporučit. Pokud máte rádi silné lidské osudy, určitě po této knize s nádhernou obálkou sáhněte.

Bobina74
23.02.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, velmi čtivé, krásný vypravěčský styl, vlastně není nic co bych mohla vytknout. Jedině snad, že teď pár dnů po dočtení se mi už moc nevybavuje o čem to bylo. A to není asi moc dobré...

georginaa
23.02.2019 5 z 5

Dojemný příběh ve dvou časových linií. Pěkně se to rozplétalo, nejhorší jsou alkoholici co si honí svá ega, psychicky a fyzicky dusí své polovičky a vůbec jim nejde o život druhých, jen o sebe. Vždy fandím ženám, které dokáží uniknout z takovýchto vztahů a dokáží zase nabrat své sebevědomí. Pěkně napsaný příběh.

Šánka
11.02.2019 5 z 5

Dopis je krásný a poutavý román, v němž se střídají dvě časové osy, odvíjí dva silné a dojemné příběhy žen a já mám moc ráda tento styl vypravění.
Ze začátku nic nenaznačuje, že by mohly mít něco společného, přesto se jejich osudy nakonec prolnou a právě starý, neodeslaný dopis oba příběhy propojí. Dopis, který každé z obou žen svým způsobem změnil život, jedné tím, že ho nikdy neotevřela, druhé naopak....
Není to jenom romantika, obě linky mají v sobě i něco navíc.

Gallaxy
08.02.2019 5 z 5

Po dlouhe dobe knizka, ktera ve me vyvolala opravdu silne emoce....

HDosoudilová
28.01.2019 5 z 5

Moc krásná kniha, od které se nešlo odtrhnout :-). Dvě zajímavé ženy, dva smutné osudy... obou mi bylo líto a dost jsem byla zvědavá, jak tohle všechno dopadne a jak se nakonec oba příběhy propojí. A když už jsem tušila, jak by to tak celé mohlo skončit, nastal velký zlom. Až bych řekla, že je to taková romantická detektivka. Autorka totiž podle mě nutí čtenáře, aby pátral sám po autorovi tajemného dopisu a jeho neznámé... Je to hodně smutná kniha, kterou ovšem doporučuji každému, kdo potřebuje přijít na jiné myšlenky ale zároveň si chce odpočinout.

lenkaBajza
14.01.2019 5 z 5

Do knihy jsem se pustila jako do odpočinkové romantické četby. Nepřečetla jsem si jedinou recenzi.
A nestačila zírat. Ano, je to romantika, za mne i happy-end, otřepané téma, dá se předvídat, jak vše skončí. Průběh příběhu ale předvídat nelze. Bylo mi z jistých situací až špatně, jiné mne dohnaly k slzám.
Autorka nádherně smísila a propojila dva příběhy, nakonec mne velmi-snad i více, bavila ta historická část. Smísila klasický romantický příběh s příběhem ze života. Paráda, krásně se četlo, tolik emocí v jednom příběhu,zážitek. Doporučuji:-)

Mermaida
13.01.2019 4 z 5

Přestože v sobě kniha Dopis ukrývá silný a tragický příběh, tak je to i dojemná a krásná kniha, do které jsem se hned začetla, neboť je poutavě psaná.

princesse
11.01.2019 5 z 5

Opravdu povedené a velmi smutné čtení. Krásně napsáno, popsáno a vyjádřeno. Jen mě opravdu zaráží co je někdo schopen tolerovat, vydržet a omlouvat. Pro mě naprosto nepochopitelné.