Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

Sisine
11.05.2020 5 z 5

Za mě nádherná kniha se silným příběhem.všichni,kdo milujete tento styl příběhů,určitě si musíte přečíst...

Olous1
20.04.2020 5 z 5

Knihy z knihovny došli, tak jsem sáhla do své knihovny a jsem tímto příběhem dojata. To byla krásná kniha a velmi emotivní. Jsou zde dvě dějové linie. Knihu přečtěte za den,neboť vám to nedá a budete stále otáčet stránky. Za mě 100%.

Ladyhawke1983
20.04.2020 3 z 5

Kniha se velice dobře čte (trvalo mi to s přestávkami jeden den), je i zajímavá.
Můj šálek čaje to úplně není (je to až moc romantické), ale příběh zajímavý. Knihu jsem neodložila hlavně kvůli začátku, kdy do děje kniha vstupuje s týranou hlavní hrdinkou (zajímají mě divné až příšerné případy, jsem od přírody zvědavá). V okamžiku, kdy jsem se dostala ke zjištění, co se vlastně stalo s pisatelem onoho dopisu, ona lehká mysterióznost upadla a už jsem to trochu dočítala ze setrvačnosti.
Kniha není úplně pro každého, ale pokud si rádi/rády pobrečíte u romanťáku, je to pro vás.

ANDY28
19.04.2020 5 z 5

Tak nádherný srdceryvný příběh

Terka18
17.03.2020 5 z 5

Krásná odpočinková kniha, která vás donutí trošku se zamyslet a chytí romantickou duši za srdce a už nepustí. Krásné čtení

Xena1970
16.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha přečetla jsem jí jedním dechem. Na konci jsem měla husí kůži a dokonce jsem i uronila slzu .Doporučují s jí přečíst

Chytuš
11.03.2020 3 z 5

K MDŽ jsem se rozhodla přečíst něco, co je primárně určené ženám. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách (to můžu) a obě hrdinky mají dost pohnuté osudy (to by ještě také prošlo), které hrdinně překonávají (uff...). Bylo to sladké až tak, že jsem se bála, že se ke knížce přilepím - v dobách mé puberty jsem svojí maminku, hltačku Rosamunde Pilcher a podobných cukrových vat, zlobila s tím, že z podobných knih odkapává růžový lepkavá kapalina a že se v rámci vlastního zdraví od nich držím dál (vždycky si jen povzdechla, kde vzala takovou cynickou dceru)... No pravda, vydrželo mi to pořád a tenhle druh literatury nevyhledvávám - tím chci říct, že romantičky tělem i duší si tuhle knížku určitě moc užijí, já si podobné čtení nechám třeba zase až k dalšímu MDŽ :-)

january
23.02.2020 1 z 5

Ajaj. To nešlo. Styl psaní ala žačka deváté třídy snažící se napsat román. Mám pocit, že někde to zavinil překlad (z určitých vět jsem cítila anglické fráze), nicméně dialogy příšerné. Dva dvacetiletí chlapci odněkud z průmyslové části Anglie vedou v hospodě u piva rozhovor způsobem: "Bývali jsme kamarádi již od dětských plen!" "Dnes večer ti na tancovačce najdeme věrnou manželku!"/Postava, která se po několika letech rozhodne odejít od manžela, který ji bije, si počká, až se její manžel vzbudí, aby mu to novinku mohla před odchodem oznámit./Lidé se osudově zamilovávají během pěti vteřin a následně cítí neuvěřitelnou bolest, pokud vidí svou osudovou lásku (se kterou nikdy nepromluvili) ve společnosti někoho jiného./Vážně byly v roce 1914 v Anglii v parku veřejné záchodky? Někoho to asi baví, mně se snižovalo během četby IQ.

Agush
18.02.2020 4 z 5

Hezka kniha, ale vyrazne me neuchvatila.

harena
16.02.2020 4 z 5

Moc pěkný román o lásce a o velkém nedorozumění. Pohnutý a tragický život dvou žen se odehrává ve dvou časových liniích a až ke konci zjistíte, že spolu mají mnoho společného. Zpočátku jsem chtěla knihu odložit, že je na mě moc červená, ale nakonec jsem ji přečetla za jeden den a ještě jsem si několikrát dojetím poplakala.:)). Doporučuji všem ženám, které si chtějí trochu odpočinout a přijít na jiné myšlenky.

Jana-Marie
08.01.2020 3 z 5

Pěkné, pohodové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. Nejená se o žádný vrchol literatury, ale na odreagování dobré.

Lacerta.j
18.12.2019 3 z 5

Kdybych si knizku neprecetla, o nic bych neprisla. Radeji dal zustanu u svych zanru a sladarny necham jinym.

gordon13
22.11.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, kniha se mi docela líbila, ale něco mi v příběhu vadilo a dost mě to rušilo, nejednotný styl, jakoby se na psaní podílelo víc autorů...každopádně příběh zajímavý, ale chyběli tomu hlubší a uvěřitelnější emoce.

jeny-v
19.11.2019 5 z 5

Také se mi kniha moc líbila. Přečteno ani ne za týden. V komentářích se píše o nereálném ději, ale je super, že se člověk při takové knize může odpoutat od všedních starostí a problémů. Prostě si u takových příběhů čistím hlavu....

lejla22
31.10.2019 5 z 5

Nádherná knížka, která rychle vtáhne do děje. Těžké osudy dvou žen, o kterých rozhodli jiní a bohužel ti blízcí. Doporučuji

Terezka7
29.10.2019 5 z 5

Skvělá a zároveň velice čtivá kniha. Příběh se mi líbil, je originální. Postavy v díle mi byly sympatické, dávám 100%- Těším se na další knihy autorky :)

Kuci12
26.10.2019 3 z 5

Když čtu všechny oslavné komentáře, tak já budu možná trochu za škarohlída. Knížka byla čtivá a zajímavě časově pojatá. Ale postavy mi k srdci moc nepřirostly. Přišlo mi to moc popisné a nereálné. Jak kdyby knihu psali nejméně tři osoby a pak to pospojovaly.

Joyce24
21.10.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha, příběh z minulosti je střídán příběhem ze současnosti a vzájemně se nakonec oba ovlivní. Doporučuji.

Beruska18
03.10.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která vás naprosto pohltí od samého začátku. Dva příběhy ve dvou časových rovinách, které se nakonec protknou ... Krásný, emoční příběh....

sabca
29.09.2019 5 z 5

Tak si myslím, že tato kniha si zaslouží plný počet bodů. Četla se dobře od začátku do konce. Příběh z minulosti i současnosti byl stejně pěkný a zajímavý. Určitě doporučuji