Dopis

Dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389412/bmid_dopis-Znt-389412.jpg 4 663 217

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je na čase otevřít Dopis.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Letter , 2015

adlenka
10.01.2019 3 z 5

Taková oddechovka křížená s červenou knihovnou. Ale proč ne, neurazí, naopak, četla se dobře.

4xbabča
10.01.2019 5 z 5

Krásný příběh dvou žen, odehrávající se ve dvou časových liniích. Příběh, kde je láska, nenávist, fyzické týrání a spousta odvahy jít dál za svým osudem spojeným s minulostí. Kniha se krásně čte a nelze se od ní odtrhnout, určitě si zaslouží plný počet hvězdiček a doporučení k přečtení.

iška
09.01.2019 3 z 5

Příjemné oddechové čtení.

Danago
07.01.2019 4 z 5

Knížka má dvě časové linie, obě v nedávné minulosti. Obě linie mají svůj příběh a tak nějak zlehka se dotýkají závažných témat. Není to úplně červená knihovna, ale rozhodně je to čtení pro ženy. Dopis , který se prolíná oběma časovými linkami je hodně zajímavé pojítko a příběh je dobře vymyšlený. Mě se to četlo dobře jako taková oddechovka. Všechna vážná témata jsou tu zpracována docela jemně. Líbilo se mi to i když jsem četla již více podobných knížek.

picapica
03.01.2019

číst se to dá, ale občas jsou pasáže dost připomínající červenou knihovnu.

mariva
02.01.2019 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, oba příběhy byly zajímavé i smutné, každý jiným způsobem. Co mnou asi nejvíc otřáslo, byl způsob, jakým byly v klášterech v Irsku ve jménu Boha napravovány hříšnice - jak vyplývá z děje, zde se toho asi ani v současnosti moc nezměnilo. Každopádně kniha stojí za přečtení a je jednou z těch, které si budu dlouho pamatovat.

JanaDor
30.12.2018 4 z 5

Příběh je to čtivý a celkem dobře promyšlený. Opět se tu setkáváme s lidmi, kteří velmi ubližují svým blízkým pro svou zaslepenou sobeckost. Některá utrpení jsou až nepředstavitelná a to vše vyšlo z jedné tvrdé hlavy, která neuzná nikdy chybu ani na konci svého života, kdy vidí, co vše špatné způsobil. To mi nedělalo moc dobře, ale konec, kdy se to aspoň vysvětlilo, mi udělal radost. Taky mi místy lezla na nervy Tina svou naivitou, jež stále omlouvala svého manžela, i když ji velmi ubližoval. Bohužel s takto týranými ženami i jejich smýšlením se můžeme setkat i v současnosti.
Příběh je romantický s někdy až moc reálnými prvky. Četl se velmi dobře a milovníkům romance ho doporučuji.

Kekik
27.12.2018 5 z 5

V tragédii jedné ženy se skrývá naděje druhé... Dva spletité příběhy žen, které než ke štěstí přišly, musely projít tvrdou zkouškou. Zvláště tedy Tina, která si prožila peklo na zemi. A i když některá rozhodnutí Tiny nechápu, já tu nejsem od toho, abych ji soudila. Dopis je čtivý, napínavý, smutný příběh, který mě chytil za srdce. Pátrání Tiny mě zaujalo a společně s ní jsem byla napnutá, jak to vlastně bylo. Kniha je psána ve dvojím čase. Kapitoly nejsou příliš dlouhé a časy se střídají tak akorát, aby vše na sebe hezky navazovalo. Jediné, co mi chybí k dokonalosti, je osud Clarka. Doufám, že nakonec i on našel štěstí. Osud Chrissie ovlivnil muž, kterého ani já nemůžu vystát. Osud Billa ovlivnil stejný muž jako Chrissie, jemu však podkopl nohy ještě jeden muž, a toho nenávidí většina lidí na světě. I teď, dlouho po druhé světové... Jsem ráda, že Chrissie znovu našla lásku, i když si na ni musela dlouho počkat. Jestli to byl Billy a nebo ne, to se dozvíte, až si přečtete tuto opravdu nádhernou knihu, kterou velice moc DOPORUČUJI !!!

Devil-Ivet
27.12.2018 4 z 5

Podle anotace jsem očekávala příběh z války, ale ta se tam jen mihla. Dostalo se mi romantického příběhu, kdy hlavní hrdinka byla v určitých chvílích hloupá a naivní a v dalších zase zvídavá, odvážná a neporazitelná. Druhá časová osa odehrávající se v období oné války byla ale pro mě zajímavější a živější. Chrissie zažívala opravdovou lásku a tak neskutečné zklamání… Nakonec to byl pěkný román, který na odlehčení není vůbec špatný.

Analady
21.12.2018 4 z 5

Poutavý příběh dvou žen, které ve svém životě prožily mnoho nelehkých chvil, které by nikdo z nás prožít nechtěl. Příběh o tom, jak pro tzv. dobro druhého můžeme zkazit život nejen jemu, ale i dalším lidem. Příběh o tom, jak i přes mnohé strasti a rány osudu na nás přece jen někde čeká i něco hezkého. Krásné, plné lásky i bolesti.

Devorah
17.12.2018 4 z 5

Líbí se mi, jak je kniha rozdělena na dvě časové linie, na minulost a ještě hlubší minulost, jak jedno ovlivňuje druhé.
Je to příběh dvou žen, jejichž životy se spojily událostí, která se stala v pohnutém roce 1939 – nebyl odeslán dopis životní lásce. A od této události se odvíjí další a další……až společně s hrdinkou (Chrissie) klesáme na samotné dno, od kterého máme možnost se odrazit s další hrdinkou, a to Tinou v roce 1973. Ta poznává také, že život by mohl být lepší, kdyby se jinak rozhodla a kdyby našla odvahu se rozhodnout. A tu právě nalézá s dopisem, který našla a který jí i Chrissie změní život.
Autorka použila jednoduchý styl, který ovšem není na škodu. Příběh byl díky tomu lehce uvěřitelný a vtáhl rychle do děje. Je to zkrátka román o hledání ztraceného štěstí, kterého v životě není nikdy dost.

morava
15.12.2018 4 z 5

Dopis, par radku na papire, napsanych neci rukou a nekomu adresovany. Nekomu muze prinest radost, nekomu smutek.A nekdy se v nem skryva tragedie, nebo treba nadeje. Prectete si tento Dopis, aby jste zjistili, jaky pribeh se skryva v jeho radcich :-) Ja si cteni, i kdyz nebylo zrovna vesele,uzila.

veronika6268
02.12.2018 4 z 5

Možná trochu moc postav, trochu moc komplikací a trochu moc happyendů, ale děj šel svižně a až na některé příliš dlouhé popisné pasáže (které jsem přeskakovala) byla kniha napínavá. Přečetla jsem za pár hodin.

zuzana2599
29.11.2018 5 z 5

Dopis je úžasná prvotina, velice pěkně a velmi svižně napsaná. Přečtu spoustu knih, ale tato byla pro mě mimořádná. Moc se mi líbila. Byla velmi neotřelá a zajímavá, napsána velmi opravdově, téma knihy smutné, drsné, ale bravurně zpracované. Myslím, že Dopis osloví hodně čtenářů, přečtěte si, bude se vám líbit !

Ester59
28.11.2018 3 z 5

Nic zvlastniho, uz jsem cetla stejne tema ztraceneho dopisu, ktery zmenil zivot.

marcolka
27.11.2018 5 z 5

Velice pěkná a důmyslně napsaná kniha. Po přečtené anotaci jsem se na ni moc těšila, ale je pravda, že teď po přečtení musím konstatovat, že jsem čekala úplně něco jiného. Ale jsem ráda, že jsem se k jejímu přečtení úplnou náhodou dostala. Tento námět byl pro mě nový a dosud neokoukaný. Moc se mi líbilo jak kousky příběhové skládačky postupně krásně zapadaly a doplňovaly se. A je velmi drsné jakou dokáže mít jediný člověk moc nevratně ovlivnit, ne-li přímo zničit život tolika osob.

Evaho73
25.11.2018 5 z 5

Dojemný Dopis od Kathryn Hughes, adresovaný čitateľom, vyvolal vo mne širokú škálu emócii a bola som príjemne prekvapená kvalitou tejto prvotiny.
Je to pútavé rozprávanie o osudných okamžikoch života jednej starej ženy svojej vnučke, ktoré je zachytené z pohľadu dvoch hlavných hrdiniek, samotnej rozprávačky a biologickej matky jej muža.
Dva nešťastné životné osudy týchto žien sa zhodou okolností pretnú a po rokoch trápenia a neistoty sa ich životy začnú uberať priaznivejším smerom.
Zaujímavý dej s problematikou týrania žien bol, je a bude stále aktuálny a ja odporúčam tento román prečítať všetkým, ktorým táto téma nie je ľahostajná.

L.Helena
24.11.2018 5 z 5

Moc krásná kniha, úžasný příběh, nebo spíš příběhy hned několika postav. Doufám, že v češtině vyjde i autorčina další kniha Tajemství, o které se zmiňuje v závěru této knihy.
Část děje této knihy se odehrává v klášteře v Irsku. Pokud se chcete dozvědět víc o těchto klášterech, doporučuji knihu:

klara.elblova
21.11.2018 5 z 5

Velice výborné čtení.. Kniha byla napínavá až do konce a nedala se odložit. Určitě doporučuji všem, kdo by se chtěl odreagovat a přijít na jiné myšlenky.

aydam
19.11.2018 5 z 5

Výborně propracovaný román o dvou ženách, s nimiž se život nemazlil.
Příběh je vyprávěn převážně ve dvou časových rovinách, přičemž každá z nich je záměrně utnutá v tom nelepším, aby mohla následovat rovina druhá. Z tohoto důvodu nelze knihu odložit.
Jazyk je jednoduchý, žádné květnaté popisování krajin. Charakter postav, ve kterých je snadné se orientovat, protože jich není mnoho, je jednoznačně čitelný - ten je hodný, ten je zlý.
Domnívám se, že kniha zaujme nejen silným příběhem, ale i svou obálkou.