Doktorka Samantha

Doktorka Samantha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2651/bmid_doktorka-samantha-Ass-2651.jpg 5 622 125

V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si bez receptu může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy jako lékařky nepředstavitelná. Svádí boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat lidské životy, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Domina , 1984

26Mirka
20.09.2016 5 z 5

Krásná, dojemná, zajímavá knížka. Četla se jedním dechem.Barbaru Wood mám velmi ráda tohle je jedno z jejích nejlepších děl.

nenúfar
23.08.2016

Kniha je naprosto úžasná, taková Doktorka Quinnová, kterou jsem jako dítě zbožňovala :-) Musela jsem ji přečíst téměř na jeden zátah :-) velmi doporučuji!

Pav
17.08.2016 5 z 5

Byla jsem velmi překvapená, že se od knihy nemůžu vůbec odtrhnout. Jen jsem poněkud přelítla Samanthino narození, na to jsem fakt neměla nervy. Jinak poutavé vyprávění, přičemž jsem ráda, že žijeme v 21. století. Tehdy se umíralo snad i na rýmu.

Simona99
08.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha! Díky ní jsem získala aspoň trochu představy z dob, kdy vše mohli pouze muži :) Paráda

MartinaP
09.07.2016 3 z 5

červená knihovna, ale četla se moc pekně

Blancheerka
07.07.2016 4 z 5

Hlavní hrdinka Samantha se narodí do doby, kdy ženy nesmějí téměř nic, krom rození dětí. Rozhodne se, že se stane lékařkou. Kniha popisuje její celoživotní boj nejen se společenskými předsudky, ale i se zdravotnickými podmínkami té doby.
Příběh hrdinky je poskládán z několika skutečně se odehraných událostí ze životů jiných lékařek, žijících v tomto období
 Autorka vydala několik knih pod pseudonymem Kathryn Harvey

Evišťátko
14.06.2016 4 z 5

Na pozadí historických faktů zajímavě podaný příběh, u kterého mi nevadily ani romantické vsuvky.

lharka13
08.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Přestože je pořádně tlustá, přečetla jsem jí za víkend. Fandila jsem Samantě od začátku dokonce a mrzelo mě, že už je konec.:-)

hankapimi
15.02.2016 3 z 5

Příjemná čtivá oddechovka o těžkém údělu žen, které si své sny a touhy musely v tehdejší nepřející společnosti tvrdě vybojovat. Zapálené úsilí doktorky Samanthy osvíceně léčit musí každý obdivovat a zároveň si toužebně přát, aby se vrátila do našeho zdravotnictví Hippokratova přísaha !

rusalka123
05.10.2015 3 z 5

Na knize mě nejvíce zajímaly osudy Samanthy coby průkopnice bariéry světa žen a světa lékařů, její lékařské pokroky a budování kariéry a potom vůbec historické okolnosti té doby ve vztahu (nejen) k medicíně, včetně zmínění některých osobností, tehdy teprve putujících k vrcholu kariéry (Pastuer, Röntgen,...). Musím říct, že méně jsem už hltala pasáže zabývající se Samanthiným osobním životem - nějak moc se mě ta romantická linka příběhu nedotkla. Prostě červená knihovna. Jako oddechovka ale fajn.

kiraa
25.08.2015 5 z 5

Krásný příběh doktorky Samanthy. Barbara Wood je spisovatelkou par excellence a i těch více jak 600 stran se vám bude zdát v konečné fázi málo.Takové zdravotníky, aby dnes člověk pohledal.:)

debe
07.06.2015 4 z 5

Četlo se velice dobře, zajímavé téma, a né že bych to všechno štěstí Sam nepřála, ale tohle se snad stává jenom v knihách.

Daisy16
04.06.2015 5 z 5

Právě jsem (už počtvrté) knihu dočetla. A i přesto, že jsem ji četla už počtvrté, kvalita pro mě nijak neklesla. Knihu miluji stále a stále víc. Neskutečně Samanthu obdivuji. Přála bych si mít alespoň polovinu její odvahy, tvrdohlavosti, sebevědomí, upřímnosti, citlivosti a naprosto nevyčerpatelné energie, odhodlání jít si za vším a tvrdě dřít.
V době, kdy rolí ženy byla pouze starost o domácnost a rození dětí, dokázala jít za svým snem a dělat to, co považovala za správné. Vím, že Samantha ve skutečnosti neexistovala, ale podle autorky je kombinací několika skutečných doktorek, které přispěly k velkým změnám. Prostě nemůžu dát jinak než 5*. A i tak bych jich ráda dala mnohem víc :)

prochajda
19.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, prostě úžasná, doporučuji :)

reader.007
08.04.2015 3 z 5

Knihu jsem si přečetla tak trochu z donucení (tedy doporučení které nešlo zdvořile odmítnout) a výsledek: ani láska na první nebo druhý pohled, ani žádné zvláštní zklamání. Sice je to nefalšovaná červená knihovna, hrdinka třeskutě krásná, chytrá a osudem stíhaná a konec je tak přecukrkandlovaný že by si jeden hned dal panáka octa, nicméně ty tanečky okolo nebyly úplná vata a tak se autorce podařilo do osudů celkem čtivě vkomponovat všechen ten marast kolem zdravotní péče (nebo co to ti felčaři předváděli), včetně skoro sadisticky rozepsaných detailů a vzdělávání žen v 2. polovině 19. století.
Ovšem docela by mne zajímalo, jak knihu přijali Američané, protože podle autorky jsou evidentně všichni (nebo alespoň skoro všichni) potomky narkomanů, kteří podlehli lživé propagandě "obchodníků s deštěm" a ať už kvůli skutečným zdravotním potížím nebo neukojeným chtíčům do sebe a svých dětí hromadně lili opiem napěchované životabudiče.

Jaruš0705
27.03.2015 5 z 5

Velice dobrá kniha. Dobrá je možná slabé slovo. Krásný příběh blbá doba. Při čtení této knihy jsem byla naštvaná na všechny chlapy. Jsem ráda že tato doba je pryč a my máme rovnoprávnost. Posledních asi tak 50 stránek jsem jen brečela jak je konec dojemný. Doporučuji Všem

Maryk
17.03.2015

Před nedávnem jsem dočetla. A stejně jako předchozí knihy Barbary Woodové se mi líbila. Je to kniha, která Vám nedá spát a máte stále nutkání číst dál a dál, protože děj se hrne poměrně svižným tempem a jste zvědaví, co ještě může přijít. Kdo má rád BW určitě by si měl přečíst.

Marčullkas
21.10.2014 5 z 5

Pohladila na duši :)
Příběh dojemný a chvilkami hodně trpký.

Alienn
02.10.2014 4 z 5

Velmi pěkná kniha, dobře se četla, jen konec na můj vkus příliš přeslazený. Určitě ale stojí za přečtení.

orinka3
19.09.2014 4 z 5

Čte se výborně, jako ostatně všechny knihy autorky. Je to sice bichle, ale četba utíká velmi příjemně. Trošinku, ale opravdu jen trošinku mi připomíná Croninovy romány z lékařského prostředí. Stylem, vykreslením hlavního hrdiny...je to pěkné čtení a až neuvěřitelné, čím musely ženy, když si troufly vzepřít nařízené roli, projít. Mám ráda příběhy o silných osobnostech, tady je jeden z nich.