Doktorka Samantha

Doktorka Samantha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2651/bmid_doktorka-samantha-Ass-2651.jpg 5 622 125

V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si bez receptu může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy jako lékařky nepředstavitelná. Svádí boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat lidské životy, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Domina , 1984

Hanka941
01.10.2020 5 z 5

Přiznám se, že mi knížka delší dobu ležela na nočním stolku. Trochu mě odrazovalo těch 600 stran. Jakmile jsem začala číst, už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Psaná moc pěkně. Doba, kdy byly operace a lékařství ještě v "plenkách" a žen doktorek pomálu. Romantika v knížce je taky, ale mě nejvíce zaujalo právě popisování lékařského prostředí, operací v této nelehké době a ženského odhodlání prosadit se mezi muži.

Sabča817
11.09.2020 5 z 5

Kniha se četla skvěle a jedním dechem. Sice tam byly chvilky, kdy mi bylo lehce špatně z popisu operace atd., ale dalo se to přežít.

Noisette73
26.08.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.
Hrdina číslo jedna byl za mě Joshua. Nádherná kniha o odvážné ženě a spoustě překážek, které se jí stavěli do cesty.

regulax
18.07.2020 4 z 5

Jsem vděčná, že žiji v tomto století a děkuji ženám za jejich odvahu.

Knihoholka.
08.07.2020 5 z 5

Po doporučení od mojí maminky jsem si knihu přečetla a od té doby jsem se k ní vrátila už dvakrát. Je čtivě psaná, plná zajímavých věcí, popis že to vlastně ženy dřív neměly tak lehké jako dnes, musely si tvrdě vybojovat svou pozici v "mužském" světě.
Výborná kniha, která stojí za přečtení i místo v knihovně.

Monika1717
23.06.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když prokousat se tou pěknou porcí stránek mi trvalo několik dní. Příběh jedné z průkopnic lékařství stojí za to, možná bych ho trochu zkrátila, měla jsem pocit, že se něco opakovalo.

kamatika
03.02.2020 5 z 5

Jako vždy-Woodová nikdy nezklame

Jana-Marie
08.01.2020 2 z 5

Nebylo vyloženě špatné, ale na mě asi až moc "sladké". Na odreagování ale určitě fajn - pohodové a nenáročné čtení.

Ulrika
30.12.2019 5 z 5

K této aurtorce se ráda vracím a tento vypravny historický román je můj oblíbený. Skvěle napsané.

pavlikova9332
28.12.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha.

martisko3
04.11.2019 5 z 5

Zajímavý příběh, na jehož pozadí jsem se dozvěděla o tehdejší medicíně a pohledu na ženy ve společnosti. To, co dnes považujeme za samozřejmé, si tehdy musely ženy vybojovat, při čtení jsem si jen říkala, ještě že už je vše jinak. I proto byla kniha velmi čtivá a moc se mi líbila.

danielavachova
02.11.2019 5 z 5

Moc hezká kniha,začátky pronikání žen do lèkářství,jejich diskriminace a nedůvěra v jejich schopnosti,boj Samanthy s předsudky,zastaralými postupy a s otřesnými hygienickými podmínkami,skvělé čtení.

Manyna
26.09.2019 5 z 5

S hrdinkou Samanthou jsem strávila krásných pár dní, byla jsem svědkem jejích pádů i úspěchů. Moc hezké čtení.

Yustina
24.07.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, rychle jsem ji přečetla :-)

zdenaR
14.06.2019 5 z 5

Četla jsem ji před lety jako první knihu od autorky a dodnes si pamatuji, jak mě příběh chytil a nepustil.
Skvěle se četla a nemohla jsem prostě přestat. Určitě se k ní někdy vrátím :-)))

NathalieVerdun
30.01.2019 5 z 5

Perfektná kniha! Najprv ma síce zarazil ten vyšší počet strán, ale autorka to zvládla dokonale a udržala si moju pozornosť a napätie po celý čas - krásne zachytila dobu, prostredie, praktiky a hlavne charaktery postáv. Tiež som zo začiatku pozerala skepticky na výnimočnú krásu doktorky Samanthy Hargraveovej, ale svojím vnútrom si ma získala a dokázala som sa do nej pekne vžiť. Je to nádherná kniha, občas smutná, občas zase úsmevná, no v prvom rade mi dokázala perfektne priblížiť dobu a lekárske prostredie a vzbudiť moje rozhorčenie i vďaku za dnešnú úroveň, aj keď je aká je. Na jednej strane krásne šaty a gentlemani, na druhej špina a realistickejšie uvedomenie si našich šancí na prežitie vo vtedajšom svete - myslím, že po prečítaní každý zváži túžbu vrátiť sa do minulosti. Škoda, že to s Freddym nebolo rozvinuté viac, ale pre tento určitý vývoj knihy to tak asi malo byť. Hlavne ma však mrzí osud Joshuu - toho som si proste nejak dosť obľúbila...

Alexxxka
25.10.2018 5 z 5

Na tuto knížku nejde zapomenout. Od autorky jsem zatím četla 3, ale Doktorka Samantha se mi zatím líbila nejvíc. DOPORUČUJI

Radka1911
06.09.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih mé oblíbené autorky.

Ewwe
03.09.2018 5 z 5

Krásná kniha, která se čte jedním dechem.

koczanska
09.08.2018 4 z 5

Čekala jsem další "Mikejlu Kvinovou" a tak úplně jsem se nedočkala. Je to poutavě psané. Člověka trochu mrazí při popisu tehdejších lékařských metod a samozřejmě jako ženu mě mrazilo i při vykreslování postavení žen ve společnosti a co se od nich očekávalo. No, říkám si zaplať pánbůh za 21. století.