Doktorka Samantha

Doktorka Samantha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2651/bmid_doktorka-samantha-Ass-2651.jpg 5 622 125

V roce 1881 získává Samantha Hargraveová jako jedna z prvních žen diplom na lékařské fakultě. Je to doba, kdy lidé umírají z nedostatku hygieny, kdy porodní bolesti jsou považovány za boží trest a každý si bez receptu může koupit léky třeba i se smrtícím účinkem. Jako mladá odjíždí Samantha z Londýna do Ameriky, avšak ani tam není společnost o nic osvícenější - a kromě toho i zde je představa ženy jako lékařky nepředstavitelná. Svádí boj nejen za možnost provozovat vlastní lékařskou praxi a zachraňovat lidské životy, ale i za nástup modernějších medicínských metod a v neposlední řadě také za své osobní štěstí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Domina , 1984

fany_haf
26.08.2014 4 z 5

Výborně se to četlo. Konec je tedy mírně přitažený za vlasy, náhoda na náhodu, ale budiž.

Antoaneta
30.05.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem je to nádherný příběh ,hlavní hrdinku jsem si zamilovala okamžitě a s napětím sledovala jak odhodlaně jde za svým cílem ač cesta k němu je velmi složitá.Pro mně je to jedna z nejlepších knih a určitě si ji pořídím do své domácí knihovny.Rozhodně doporučuji stojí za přečtení.

Li@
18.05.2014 3 z 5

Téma opravdu zajímavé. Bohužel místy tak sladkobolné, až se z toho kazily zuby. Nicméně čtivé a poutavé.

Jindřich osmý
05.05.2014 5 z 5

Co všechno musí ženy vydržet.Moc krásná knížka.

LéňaM
24.04.2014 5 z 5

Od Woodove mam doma všechny knihy. Tato je opravdu baječna. supr čtení, zajímavý příběh. Všem vřele doporučuji

pocketka
02.03.2014 5 z 5

Krásná oddechovka. Velmi čtivě napsaná, pohladí po duši. Trošku mi připomínala Ranhojiče a Doktorku z domu Trubačů (jen Samantha je mnohem příjemnější a sympatičtější než Vlasta :-) )
Určitě si přečtu více knih od této autorky.

monna
27.02.2014

Četla jsem jí asi před měsícem a byla perfektní..jedna z nejlepších knih od autorky, měla jsem jí přečtenou za 2 dny...

seredomi
16.02.2014 5 z 5

Báječná kniha, která lze jen doporučit. Výjimečná také tím, jaké vědomosti nám ti předává...

mschmidtova
09.02.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Je tam všechno, co má kvalitní kniha mít. Láska, napětí, romantika, příběh,... Je to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla a určitě nezůstane jen u ní.

AndreaP.
09.02.2014 5 z 5

Nádherná kniha, která nenásilnou formou donutí člověka se zamyslet nad skutečností, jak medicína a postavení žen jako takových se za posledních více jak sto let posunula vpřed. Se zatajeným dechem jsem četla těžký osud hlavní hrdinky, která se nikdy nevzdala. Příběh mě přesunul do 19.století a já doslova hltala stránku za stránkou, prožívala se Samanthou radosti i strasti života, věci se kterými se musela potýkat, a které my v dnešní době bereme jako naprostou samozřejmost. Tady nám ale dojde, že vše bylo kdysi jinak. Nadchlo mě také propojení "současnosti" se vzpomínkou na její dětství, vše na sebe nerušeně navazuje, každá stránka má svou logiku, kniha je naprosto a dokonale promyšlená a autorce patří obrovské díky. Právem této knize náleží plný počet hvězdiček a bezesporu patří mezi knihy, které budu u sebe řadit mezi mou TOP desítku a budu se k ní velmi ráda vracet.

Ajushe
12.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Velmi mě překvapila, čekala sem od ní něco úplně jiného. Naprosto úchvatné vylíčení životního příběhu ženy od narození do dospělosti, se všemi jejími útrapami ať už z osobního života nebo z hlediska morálního té doby, či profesního - doktorského života. Kniha na mě velice zapůsobila, oceňuji autorčinu snahu vždy se v knize opírat o předem zjištěná historická fakta. Ke knize se určitě ještě někdy vrátím a taktéž můžu říci, že to nebyla rozhodně poslední kniha od této autorky.

Stanidlo
01.01.2014 5 z 5

Moje oblíbená kniha. Přečteno 2x. Určitě se k ní zase ráda vrátím. Miluju knížky od Barbary Wood. Mám přečteny snad všechny. Vždy je v nich kus historie, tajemna, nesmí chybět láska a většinou hlavní hrdina - velmi silná žena. Doporučuji!

sfaticata
18.09.2013 5 z 5

Krásná knížka. Ze začátku jsem si myslela, že je to typický román typu Harlequin, ale zmýlila jsem se. Je to nesmírně zajímavá četba o tom, jak to měly ženy lékařky těžké, o tom, jak fungovalo lékařství v dřívějších dobách. Přečetla jsem během 2 dnů. :-D

Lindulinek
10.09.2013 5 z 5

Skvělá kniha, která vtáhne čtenáře do 19.století. Je až neuvěřitelné, kam se medicína dostala za "pouhých" 100let. Přečetla jsem jedním dechem.

alsae
02.09.2013 5 z 5

K téhle knížce jsem se znovu vrátila asi po 8 letech a znovu jsem ji přímo zhltla:-D Skvěle a poutavě napsané, sympatická hlavní hrdinka i její životní láska:-) Moc zajímavě popsaná jak tehdejší společnost a zdravotnictví. Klidně ta knížka mohla být delší...

anett123
09.08.2013 5 z 5

U Barbary Woodové platí, že čím tlustší kniha, tím lepší.

pidalka777
04.07.2013 5 z 5

Paní Woodová nezklamala opět jsem si užívala další krásný příběh. Bylo příjemné s touto knihou trávit dovolenou. Prostě super

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Barbary. Dokonale vylíčila atmosféru v 19. století. Někomu by název mohl asociovat Doktorku Quinovou, ale nenechte se mýlit. ;) Doktorka Samantha toho s ní mnoho společného nemá, kromě té doktořiny a nepřející společnosti. A i když je kniha opravdu velmi výpravná a tlustá, tak vás zcela pohltí. :)

Skjaninka
09.06.2013 4 z 5

Je to už dávno, čo som čítala doktorku Samanthu, bolo to jedného upršaného víkendu na chate a viem, že som ju "zmákla" za jeden deň. Zaujímavý príbeh, mladej, odvážnej a výnimočnej ženy. Bývali časy, keď som podobné knihy hltala s nadšením, aj keď dnes sa snažím siahať po plnohodnotnejšej literatúre, ale v prípade tejto knihy (možno s trochou nostalgie) dávam plné 4 hviezdičky.

Lily96
17.05.2013 5 z 5

Tuhle knížku mi doporučila moje teta, která si říkala, že se mi to (jakožto nenapravitelné romantičce) bude moc líbit, taky z důvodu, že mám ráda knížky odehrávající se v minulosti, protože si někdy říkám, že bych tam sama chtěla žít. Totéž jsem si říkala u této knížky - ne, že by se mi líbil přístup mužů k ženám v tehdejší době, ale chtěla bych taky být jednou z toho mála žen, které burcovaly ostatní, šly vlastním příkladem, překonaly spoustu překážek a něco dokázaly.

Samantha Hargraveová je jednou z nich, pro mě neskutečně sympatická hlavní hrdinka, která ví, co chce, a přestože se jí do cesty stavějí další a další problémy a spousta lidí jí háže klacky pod nohy, nevzdává se. Je odhodlaná, cílevědomá, inteligentní, laskavá, soucitná,... Celou dobu jsem jí držela palce, tak trochu jsem "pobrekávala", když jí někdo zase(!) sobecky překazil plány a napjatě čekala na konec, který (jak jsem doufala) už snad konečně bude úplně šťastný...

Neprozradím, jestli byl nebo ne, ale rozhodně doporučuju přečíst, a to jak těm, kteří mají rádi romány, tak těm, kteří se chtějí dozvědět něco o lékařství, popř. o postupném pronikání žen do této vědy. Rozhodně všech pět hvězdiček!