Doktor Proktor a prdicí prášek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1456
Série

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 1.

Žánr
Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota
Orig. název

Doktor Proktors prompepulver, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (110)

Kniha Doktor Proktor a prdicí prášek

Přidat komentář
Mr.Money
09.05.2017

Zábavné! Zajímavé ilustrace! Doporučuji!

sola_lupa
06.05.2017

Nápad s prdicím práškem je hodně originální a věřím, že se to dětem asi líbí, mně to bohužel nechytlo.

jesterka.as
24.04.2017

Kniha o tom, jak z velkého prd (tedy ničeho) udělat něco (tedy bestseller) :). Líbil se mi styl psaní a myslím, že malí kluci z takových pohádek musí být absolutně nadšení :))

SeverusSnape
07.04.2017

Chvílemi vtipná,ale moc se mi nelíbí jak Jo Nesbø stylově píše a taky se mi moc nelíbily ilustrace

pipetka5566
04.04.2017

Knížka pro děti která dokáže rozesmát i dospělého :-) Těším se až ji jednou budu číst svým dětem :-)

happy-smile
30.03.2017

Skvělá kniha pro malé i velké. Nesbo má velkou fantazii a skvělý smysl pro humor. Nemusíte se bát toho, že je to knížka pro děti. Pokud se rádi necháte unést do světa, kde je možné i nemožné a nevadí vám, že při tom polechtáte bránici, tak je to určitě to pravé pro vás.

Bulba
25.03.2017

Pěkná knížka pro děti, spíš trochu pohádkového charakteru, s chutí jsem si ji přečetl.

StihOMam
13.03.2017

Pro jaky vek tuto knihu doporucit? Moji petiletandu bavila a rozesmivala. Rodic spokojene dovysvetloval a vzdelaval nezname terminy. Nesbø se nezapre: svetoznalectvi vyhodou, prolinani pozapomenutych kapitol, ne/prirozene zapletky, prekvapeni na konec - ano i pro male ctenare. Deti se bavi. Neni to u detske literatury znamka kvality? Za nasi domacnost palec nahoru.

wiix
10.03.2017

Mne to prišlo dosť trápne a niekedy priehľadné, avšak deti to milovali. Ku konci knihy, uznávam, to bolo napätie i um, vetné skladby boli priam báseň.

Rind
08.02.2017

Hodnotim 4*, protoze se snazim na knihu divat ocima ctenare, pro ktereho je urcena. Tudiz detskyma ocima, jak jen dokazu.
Jasne, ze dospely clovek nespadne pod stul z pribehu o prdicim prasku.

oskli
31.01.2017

Asi jsem měla po dospěláckých knížkách od tohoto autora moc velká očekávání. Doktora Proktora jsem četla šestiletému synovi (jemu se kniha líbila, ačkoli je spíš pro starší děti), ale nijak mě nenadchla. Začátek byl super, ale pak mi to přišlo čím dál víc překombinované, k tomu ta závěrečná honička v hamru... Ale je fakt, že mezi současnou knižní nabídkou pro děti je to vlastně dost nadprůměr, takže třeba 3,5 hvězd bych dala :-) Každopádně Doktor Proktor s námi bude dalších pár večerů, neb máme vypůjčené i následné díly :-) Tak třeba si na něj zvyknu...

xxtom
21.01.2017

Parádní knížka pro děti. Originální nápad a legrační čtení. Určitě si přečtu i další pokračování.

notsohappyanny
11.01.2017

Četla jsem ji jako mladší a navnadila mě na další knížky Jo Nesba :)

kuruteku
24.12.2016

Jo Nesbø a knížka pro děti? S norskou hymnou jako jedním z hlavních motivů? Hrdinou dvě děti? Ale jsou to outsideři, kteří mají dar ducha a přítele šíleného šílence a vynálezce. Povedlo se.

poiu
09.11.2016

Taková milá moderní pohádka se zajímavými, přirozenými postavami... Líza i Bulík mě oba bavili a myslím, že pro děti fakt super čtení. :-)

Nielada
31.10.2016

Knihu jsme si četli s mými dětmi (8 a 10) před spaním a řechtali jsme se u toho všichni. Když si odmyslím poněkud nechutné barvité popisy všeho okolo prdění, bylo to dokonalé. Ovšem - právě o to prdění tu šlo a právě toto ožehavé téma bylo zdrojem mnoha podařených vtípků. Jsem nadšená z Bulíka - chytré hlavičky, takové postavy miluju. A moc se těšíme na další díly.

jerry04
30.10.2016

Velmi srandovní kniha. Pro ty, kteří mají rádi legraci je akorát.

katka_dv
29.10.2016

Na tuto knihu jsem narazila, protože mám ráda sérii s Harry Holem. Chtěla jsem si ji přečíst jen ze zájmu a pro pobavení, rozhodně nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, ale fakt mě nezaujala a ani nevím, jestli by mě bavila, kdybych byla mladší - prdící, krkací, zvracecí ani jiný tomu podobný "humor" ve mě nikdy nevyvolával salvy smíchu.

Ivan F
20.10.2016

Prečítané zo zaujímavosti, ale nebolo to ono. Pôvodne som to chcel čítať synovi pred spaním, ale nudilo ho to, ani na prdení sa nesmial. Pre iné deti pravdepodobne okej, neviem posúdiť. Dočítal som to už len kvôli Nesbovi, od ktorého som čítal osem (teraz už deväť) príbehov o Harym Hole. Mal pri ňom zostať.

lapagerie
16.09.2016

Dcery byly z Doktora Proktora nadšené a téma prdicího prášku je uvádělo do výbuchů smíchu. Tak myslím, že pro mladší mládežníky dobrý tip.

jan-da
10.09.2016

Vždycky jsem si chtěla přečíst nějakou knihu, která je psaná pro mládež.. Asi jsem měla začít dřív než ve 24 letech, protože mi to vtipné nepřišlo :-D a navíc příběh je vidět, že je psán pro mládež. Dnešní mládeži by se kniha mohla líbit, já jsem ráda, že to mám za sebou a mohu se vrhnout na svůj šálek kávy :)

allebra
14.08.2016

Od mého oblíbeného autora jsem přečetla všechny knihy pro dospělé a byla jsem zvědavá i na jeho dětskou tvorbu, i když jsem nějakou dobu váhala. A protože detektivky jsem četla na přeskáčku, podle toho, jak u nás vycházely, tentokrát jsem chtěla začít postupně. Knížku jsem četla šestileté vnučce a obě jsme byly nadšené. Poslouchala, ani nedutala, musela jsem udělat krátkou pauzu jen při hlasitém výbuchu smíchu, kdy jsem se k ní s chutí přidala. Příběh byl sice poněkud potrhlý, ale originální, velmi dobře propracovaný a pro bujnou (nejen) dětskou fantazii jako stvořený! Dokonce nechyběla ani detektivní zápletka! Roztomilý Bulík, sympatická Líza i svérázný doktor Proktor si nás hned získali. Jako skvělý relax mohu jen doporučit! Těšíme se na další díly!

zuzi509
14.07.2016

Skvělá a komická kniha. Popravdě se mi do ní vůbec nechtělo a říkala jsem si co to bude za blbost, ale kdybych si jí nepřečetla přišla bych o tak úžasné a oddechové počtení.
Výborně :D

Venny345
10.07.2016

Když se zamyslím, co psát, musím se usmívat.
Báječně potrhlé čtení. ;)

Verajs
25.04.2016

Na tuto knihu sem narazila náhodou, a jsem hrozně ráda, že mě ta náhoda potkala. Velmi vtipný, čtiivý, nápaditý a podivínský příbeh.

3