Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4 740 153

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktors prompepulver , 2007

Alisce
21.02.2015 5 z 5

V knihovně neměly knihy od Nesba na oddělení pro dospělé, tak jsem se vydala na oddělení pro děti a nelituji. Naprosto parádní oddechovka, kterou jsem přečetla během chvilky a chystám se i na další díly. Musím přiznat, že jsem si přišla trošku trapně, že čtu dětské knihy, ale kašlu na to. Za tu srandu to stojí a alespoň vím co budu číst jednou dětem. :)

Etej01
08.02.2015

Milá a přitom zábavná knížka. Doporučuji !! :)

michaela8154
04.02.2015 3 z 5

Četla jsem synům (7 a 9 let) před spaním, kluci byli nadšení, já méně. Čekala jsem trochu víc. Na druhou stranu cílová skupina (tj. oba synové) byla velice spokojená, kluci se o knížce bavili i přes den a na čtení před spaním se velice těšili, smáli se, citovali z knih, rozhodně chtějí číst další díly.

Péťa86
28.01.2015 4 z 5

Četla jsem jen tento díl Doktora Proktora a musím říci, že jsem nadšená. Moc pěkná pohádka, jen si nejsem jistá do jaké míry by jí ocenily děti... Ale rozhodně dospělák se u toho báječně odreaguje a přijde na jiné myšlenky. Krásný a vtipný příběh. Těším se, až si přečtu další.

teri-s
01.01.2015 5 z 5

První díl je nejlepší ty vostatní jsou dobrý, ale první díl mě zabil. :)

Arya26
07.12.2014 4 z 5

Vtipný příběh plný vtipných situací doporučuj :D !!!

Roselunda 1928
20.11.2014 3 z 5

Jestli si spolužák ze mě nedělal srandu (jakože asi jo :)), tak mi tu knihu půjčí. Už se těším :D

Juki
18.11.2014 4 z 5

Knížka je vtipná, dětem se určitě bude líbit, protože se v ní "beztrestně" prdíííí :-)
Co ale povýšilo knížku ještě minimálně o jeden level výš je forma audioknihy v podání naprosto skvělého Davida Novotného, který knížku pouze nečte, ale brilantně vypráví!

bércoun
25.09.2014 5 z 5

Zábavná kniha, kterou přečtete jedním dechem. Pobaví vás autorův smysl pro humor i bizarní postavičky. Nemá chybu, a tak hodontím 5 *.

tinka1974
22.08.2014 1 z 5

Velké zklamání. Za mě slátatina, syn omítal číst a o Doktoru Proktoru už nechce ani slyšet.

kukurukuku
21.04.2014 4 z 5

Bylo to velmi napínavé čtení s neočekávanými zvraty. Těším se na další pokračování knih s Doktorem Proktorem a jeho mladými přáteli.

Weweuka
08.03.2014 5 z 5

Výborná kniha! Je vtipná, zaujme originálními slovními obraty, nic jí podobné jsem doposud nečetla. Jakožto "dospělák" jsem se nemohla od příběhu odtrhnout a hned si zapůjčila pokračování. Doufám, že své příznivce najde i mezi dětmi.

Petr K.
14.02.2014 5 z 5

Rozhodne mohu dat 5 hvezd. Super oddechovka. Pribeh je svizny, bez zbytecne marmelady okolo. Nesmite to srovnavat s Nesbovou thrillerovou tvorbou, tady jste uplne na jine vlne, ale i tak mi prisel pribeh propracovany (ve finalnim zuctovani). Me, jako priznivci prdeni, se nejvice libilo hlavni tema - prdici prasek. Ale super bylo i minitema domacich mazlicku a jejich myslenkove pochody, jako by byla lidska bytost :-) A velmi vydarene jsou i obrazky, dovedu si to predstavit cele animovane :-) Jedine, co je docela sila, ze serie s doktorem Proktorem je drazssi, nez serie s Harrym a pritom to jsou 200 strankove brozurky, takze to je asi jedine minus, ale jinak za me super zalezitost.

PS : pokud vas take zajima tema prdu, tak mohu doporucit ,,encyklopedii,, - Velka kniha o prdu - http://www.databazeknih.cz/knihy/velka-kniha-o-prdu-71414

Ankavi
13.02.2014 1 z 5

Nahlédnuto, započato - a nedočteno. Za mě propadák. Svým dětem jsem ji přesto podsunula (zda ti mladí nevnímají literaturu přece jenom jinak...) a dospěli k podobnému závěru. Vrátím se k autorovým knihám pro dospělé, tam mě nezklame :-)

Styblice
07.02.2014 3 z 5

První kniha, co jsem od tohoto autora četla. Dětem by se to určitě moc líbilo. Mne to pobavilo a odpočinula jsem si u toho. Přečetla jsem to za jeden den.

spookee
01.02.2014 4 z 5

Ačkoliv jsem vyznavač Nesbových detektivek, kniha pobavila, lehká oddechovka, ÚŽASNÉ KRESBY. Už se těším, až budu mít děti a budu jim číst příběhy Doktora, Bulíka a Lízy.

sachista
07.01.2014 3 z 5

Byl jsem zvědavý, zda Jo Nesbo dokáže napsat stejně výtečné knihy pro děti a mládež jako detektivky, s nimiž pobláznil celý svět. Podle obsahů všech dílů o doktoru Proktorovi mě první díl příliš nezaujal, proto jsem jeho četbu odkládal. A moje očekávání se naplnila. Je to příjemné a poměrně vtipné čtení, zajímavé je však jen do první poloviny, druhá půlka mi připadla nudná a otřepaná. Přesto se těším na druhý díl. A taky by mě zajímalo, co mají znamenat ty narážky na Finsko. Že by Finsko bylo v severní Evropě považováno za zvláštní stát?:-)

hlina
01.01.2014 1 z 5

Kniha mě naprosto zklamala. Příliš mnoho slov...

MarieAnnaSarah
13.12.2013 5 z 5

Sestra chtěla obdarovat touto knihou našeho prcka k Vánocům, ale nebyla si zcela jistá, tak mi ji nejdříve dala k posouzení. To dopadlo tak, že jsem knihu prckovi všema deseti doporučila a rovnou si pořídila vlastní výtisk :)

Zpočátku jsem byla rozpačitá. Nevěděla jsem, zda-li mě tentokrát můj oblíbený spisovatel nezklame, a jestli je vůbec dobré to riskovat. Po přečtení prvních pár stran jsem si však byla jistá, že o šlápnutí vedle, se zcela jistě nejedná.
Dobrodružství osamělé holčičky Lízy, malinkatého kloučka Bulíka (napadá vás k tomu něco? :D) a skoro šíleného profesora Proktora je svižné, vtipné a nenásilně výchovné.
Avšak ani v této knize Nesbø nedokázal zakrýt svou zálibu v detektivních příbězích, kterou si výtečně vykompenzoval v sekundárním příběhu o chlapečkovi, co byl zlý na svá zvířátka, který vyústil v nečekané rozuzlení a jako vždy akční, drastický konec. :)

Děti jistě ocení spád, přímost a zábavu ve formě prdění. Já ocenila především některé brilantní vtípky, které dle mého názoru, mladším uniknou, za to dospělým, jež jim budou předčítat, vykouzlí minimálně úsměv na tváři.

Bulík si odkašlal: ,,Paní Strobeová, nemůžeme přijít na to, čím to je, že ženy jako Líza a vy jsou mnohem chytřejší než my muži. Podle mého názoru byste měly převzít vládu nad světem, sprovodit z něj všechny muže, zmrazit spermie na dělání dětí a usmrtit všechny chlapečky hned po narození."
Paní Strobeová se na něj zaraženě dívala.
,,Ale to mě jen tak napadlo. A protože jsem muž, byl to pravděpodobně dost hloupý nápad. Takže na to celé raději zapomeňme, paní Strobeová, a já tímto děkuju za pozornost. Klidně, prosím, pokračujte, kde jste skončila."

Ač knížka pro děti a já už mírně odrostlá, chichotala jsem se u ní jako puberťačka. Což mí spolujezdci v autobuse opláceli zmatenými pohledy. O to více byly zmatené, když do přítmí večerního spoje svítily z mého tabletu výborné obrázky prdících lidí :)

Dávám všech pět hvězdiček a doporučuji knihu nejen těm, kteří mají doma dítka :)

Jojo4
09.12.2013

Tato kniha se mi líbila byla pěkná a vtipná