Dobrodružství v zemi nikoho

Dobrodružství v zemi nikoho https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69864/bmid_dobrodruzstvi-v-zemi-nikoho-6502a007e571c.jpg 4 612 74

Klukovský román ze současnosti, jehož autorem je známý spisovatel knih pro mládež. Příběh několika klukovských part, odehrávající se na ulicích velkoměsta i v odlehlém kraji za městem, přezvaném několika chlapci na Zemi nikoho.Tento kraj, geologicky velmi zajímavý, halí v sobě četná tajemství, která jedna parta chlapců před druhou ukrývá. Teprve propadající se zem na jednom z míst tohoto kraje, která ohrozí na životech dva chlapce, spojívšechny chlapce vúsilí o záchranu a pomůže překlenout nepřátelství. Jedna ze zdařilých "foglarovek".... celý text

Blue
09.06.2018 5 z 5

Příznivcům klukovských dobrodružství lze jen doporučit. Napínavá četba, které čas moc neubral na působivosti.

danny_21
01.05.2018 4 z 5

Typická Foglarovka, která má všechno to, co jsme jako kluci milovali a chtěli prožít taky - dobrodružství v panenské zemi, tajemno, kamarádství, spravedlivé souboje s cizí partou ... jóóó to byly časy, v tomto případě lehký nadprůměr - 80 %

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Je hrozně zvláštní tuhle knihu objevit v knihovně cca 15 let po období mé totální fascinace Rychlými šípy, bobříky apod. I přesto jsem ji zhltnul za jedno odpoledne, a byť je na vícero místech nutně úsměvná, jde o příjemný čtenářský zážitek přesně v tradičním Foglarově stylu - dobrodružné výpravy, přátelství a nějaký ten kostlivec ve skříni.
P.S.: Ontario je velice sympatická banda, hlavně tím, že byť do jisté míry zastupují úlohu Šípů, zdaleka nejde o takové slušňáky. A nemůžu se ubránit dojmu, že jsem zmínku o nich v původních Rychlých šípech taky našel...

buldozer5
03.12.2017 5 z 5

Pamatuji si, že jsem se o téhle knize dozvěděl prostřednictvím čítanky ve škole, kdy jsme si z ní četli úryvek. Zaujala mě tak, že jsem si jí hned letěl vypůjčit do knihovny. Jakmile jí člověk začne číst, nemůže se od ní odtrhnout, dokud ji nedočte. Vřele doporučuji.

Darknessfriend
28.11.2017 5 z 5

Velmi napinava Foglarovka ktera me kdysi dvno totalne pohltila perfektni.

Dmjouuu
06.11.2017 5 z 5

Tahle foglarovka mi v pubertě unikla, tak jsem ji zblajzl až teď a i když je mi přes 30, tak jsem u posledních stránek pociťoval stavy dojemnosti a chvílemi mi vlhly oči. Parádní. Začátek trochu pomalejší a i přes lehkou foglarovskou naivnost má knížka pár drsných momentů a pořádnou dávku napětí.

85098211
26.08.2017 4 z 5

Možná neprávem, ale po Stínadlech se mi tato kniha líbila o něco méně...

kuruteku
19.07.2017 3 z 5

Moje po Rychlých šípech druhá foglarovka - řada dobrých momentů: Pedro s Diegem, nejednoznačná skupina Ontário, parta Inky, závody Terasy i samotná Země nikoho (a pobrukoval jsem si se Samsonem: "Ta zem neleží za Velkou louží, je pro všechny a není to stát, země nikoho a každýmu slouží, kdo má lidi rád"). Ale stejně už to nějak nepůsobilo. Asi už stárnu. Musím zkusit ještě Ransoma.

Kytiii
10.07.2017 4 z 5

Jako dítě jsem milovala všechny Foglarovky. A nyní je ráda čtu před spaním synům.

flanker.27
07.07.2017 5 z 5

Tohle byla vůbec první kniha, kterou jsem přečetl. Asi ve druhé třídě jsem lezl do postele se Čtyřlístkem a maminka usoudila, že už bych mohl číst něco onačejšího, tak mi vrazila do ruky tohle. Já to nedůvěřivě vzal a už neodložil. Tyhle pozdější foglarovky nejsou tak slavné jako třeba Rychlé šípy nebo Chata v jezerní kotlině, ale podle mě jsou lepší - realističtější postavy, propracovanější psychologie, někdy drsné aspekty života (jako tady Křiklárna), v některých (třeba Pod junáckou vlajkou a Devadesátka pokračuje) se objevuje drsná šikana, zrada od postav, u kterých by to čtenář nečekal a podobně. Přitom Foglar nijak nerezignuje na ideály a tím, že je staví proti tvrdému prostředí, o to víc vyniknou.

frantisek8863
29.05.2017 5 z 5

Úžasná a napínavá kniha. U téhle Foglarovky jsem se jako kluk večer při čtení bál, stejně jako u Modré rokle. Rozhodně doporučuji k přečtením všem klukům a holkám. I jako dospělí jsem si tuto knihu s chutí přečetl a užil. Mnoho knih od "Jestřába" jsem nečetl, ale vždy na mě silně působilo popisované přátelství, nadšení kluků a zábavnost oddílů, které jsem jim občas i záviděl. Obzvlášť, když tyto knihy byly nepochopitelně označované jako ideově závadné a byly tabu, tak tím více se četli.

CalypsoCZ
06.05.2017 5 z 5

Jednoznačně nejlepší Foglarovka pro mě...

pepa4081
01.05.2017 4 z 5

Jedna z mých oblíbených Foglarovek. Velmi uspokojivé.

groula
24.01.2017 4 z 5

Knihu sem si přečetl asi po 25 letech. Tehdy mě to nadchlo a myslím že výpravy do lomu Amerik který sme pak podnikali byly inspirovaný touhle knihou.
Dnes mi už některé části knihy přijdou usmevny i tak se mi to i po letech líbilo a příjemné se četlo...

jarin58
04.08.2016 5 z 5

Zbytečné něco psát,knihu jsem si opět přečetl po téměř půlstoletí a znovu mne nadchla jako zamlada.

Luccy78
04.01.2016 5 z 5

Miluji Foglarovky a téměř všechna díla jsem od pana Foglara alespoň přečetla (i když bohužel ne všechny vlastním). Ale tato knížka se mi dostala do rukou poprvé. O to nadšenější jsem byla a i tento napínavý příběh přečetla jedním dechem. Takže se stávám hrdým majitelem i tohoto díla a má čestné místo v mé sbírce..

ajsigirl
21.10.2015 5 z 5

Tak opět jedna krásná Foglarovka. Milovníci Foglara si mohou povšimnout malých i velkých drobnosti pripominajici jeho jine, vsak nemene podarene, knihy. Chlapci objeví krásné tajné místo, do kterého není snadná cesta, a oto raději tam chodí. (Připomíná to knížku Chata v jezerní kotlině). Kluci tam chodí, ikdz jejich tajemství sleduje parta kluků hrající si na rychle šípy. ( kniha Rychlé Šípy). S těmi se poté dají dohromady. Kluci sbiraji nalepky od sirek, pisi vlastni knizku, vedou si nastenku a dělají závody pro ostatní. Poradanim těchto her společně pro celé město se někomu vybaví knizka Hoši od bobři řeky. Ale za mně opět 5 *

Zelenáč
05.06.2015 3 z 5

Dobrodružná kniha se mi líbila ,protože je v ní vyobrazeno přátelství,důvěra a oddanost příteli. V knize je vyztiženo ,že je důležité pomáhat si s kamarády např.:pomoci druhému vylézt z trhliny v zemi anebo pohlídat hodinky. Ovšem důležité není pomáhat si pouze s přáteli ale i s neznámýmy dětmi třeba uspořádat závod aby se děti nenudily a nevymýšleli špatné věci. Trpělivost růže přináší to se potvrdilo i dětem v této knize ,protože hledali triliobity a nemohli je najít ale nevzdávali se a po dlouhém a namáhavém hledání je našli dokonce za ně dostali i odměnu. Čest toto slovo se hochům stalo svatým ,protože si za vlastní chybu sami pykali a to tak ,že po ztrátě kamarádovy cennosti sami vzdělali peníze a koupili mu totožnou věc stejně hodnotnou.Knihu vřele doporučiji všem čtenářům.

Raven_Black
15.03.2015 3 z 5

Hezká, čtivá kniha.

Heřmis
19.02.2015 4 z 5

Určitě dobrá Foglarovka, která mě bavila jak na základce tak v dospělosti. Určitě si ji ještě někdy přečtu.