Dobrodružství Toma Sawyera

Dobrodružství Toma Sawyera https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40832/bmid_dobrodruzstvi-toma-sawyera-C6E-40832.PNG 4 946 126

Mistrovským vyprávěním chlapeckých dobrodružných příběhů a osudů vždy znovu poutá Tom Sawyer čtenáře mladé i dospělé docela tak, jak si to autor přál v předmluvě k prvnímu vydání knihy r. 1876.

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Adventures of Tom Sawyer , 1876

WEIL
17.08.2011 1 z 5

Zkoušel jsem to jako dítě několikrát, ale nikdy mě to nebralo.

kapllu
21.03.2011 2 z 5

Nečetlo se mi to zdaleka tak dobře jako Huck Finn. Zápletka je sice zajímavá, ale je podaná tak nějak zdlouhavě.

Bbrody
06.01.2011 4 z 5

Pěkná knížka, ale asi spíše pro ty menší čtenáře. Pro dospělé je Huckleberry Finn, Tomovo dobrodružství je pro mladší, protože narozdíl od Hucka v něm nenacházím žádný podtext. Ale to neznamená, že to není pěkná a kvalitní knížka :)

Rockwood
26.11.2010 5 z 5

Během čtení jsem tuto knihu automaticky pasoval jako jednu ze svých nejoblíbenějších. Do téhle knihy jsem se pustil proto, že to je klasika, leč nevědom, že se jedná spíš o knihu pro starší čtenáře, než jsou děti. Což mě spíš naopak mile překvapilo. Je to takový dětský příběh pro starší protkán napětím a vším co pro děti není i co by samy nepochypily. Kvalitní příběh, člověk se u toho nejednou zasměje a většinou jej čte s úsměvem na rtech. Alespoň tak tomu bylo v mém případě. Nevím jak si na tom stojí originál, věřím že stejně kvalitně jako překlad, ba dokonce kvalitněji, nicméně překlad velice vychvaluji. Bylo to psáno tak krásným způsobem, že i tohle si získalo mou přízeň :)

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Tom Sawyer je chlapec s nekonečnou fantazií, které podřizuje své hry i svá dobrodružství. Ale taky se dočteme, jaký byl život v malém městečku na začátku devatenáctého století na americkém Jihu, poznáme tehdejší zvyky, pověry i způsob myšlení.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Vždy jsem měla ráda "klukovská" dobrodružství ...