Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1034 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

punktruhlicka
14.04.2018 4 z 5

Souhlasím s tím, že se knížka četla dobře. Mám pocit, že bych toho chlapa musela zabít. Lhostejný, sobecký a utíká od problémů. Očividně EGO měl až nekde v oblacích. Konec knihy mě trochu zklamal. Každopádne knížka se mě libila. Čekala jsem něco jiného, ale to vůbec nevadí.

Hell_Rihova
09.04.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, bylo pro mě zajímavé číst příběh z pohledu muže, který má všechno tak nějak na háku a připomíná mi ne jednoho člověka z mého okolí. Musim ale rict, ze konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak jsem rada za to, ze jsem si ji přečetla.

Aida
02.04.2018 2 z 5

Zajímavý životní příběh plný různých situací.Až jsem si říkala jestli je možné někdy tohle zažít ale myslím že v dnešní době je možné vše.Akorát konec se mi moc nelíbil,pořád jsem doufala že hlavní hrdina vyřeší své problémy a polepší se.

Lucie430
15.03.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla, v podstatě mě bavila a byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne, ale ten konec mě nakonec zklamal.

SimonaP
11.03.2018 3 z 5

Nic moc, takový příběh o ničem, všechny postavy mi přišly divné, bylo mi jedno, co se s nimi stane.

CelaPeta
07.03.2018 2 z 5

Jako dalo se to přečíst, spíše ale celkem negativní příběh...

jarmila6295
05.03.2018 3 z 5

Velmi zvláštní kniha, ani mne moc nebavila, ale dočetla jsem a zanechala ve mně takový zvláštní pocit marnosti života :(

Dija
04.03.2018 1 z 5

Každý nějak začínal... Pro mě to byl překvapivě plytký příběh o ničem. Když jsem
přeskočila půl stránky, tak to vůbec ničemu nevadilo. Jsem ráda, že v dalších knihách se spisovatelka věnuje výhradně ženským osudům.

KejtlinM
15.02.2018 2 z 5

Tak nevím. I přes přečtené recenze jsem se na knihu těšila, ale... Rozhodně bych neřekla, že je špatná. Spíš jiná. Jiná, než na co jsem od autorky zvyklá, vzhledem k tomu, že její knihy čtu tak nějak pozpátku od nejnovější po nejstarší. Do ,,To prší moře" jsem se zamilovala a už odcestovala do rukou kamarádek. Tato poputuje bohužel pouze zpět do knihovny.

Allla9
08.02.2018 4 z 5

Vyhovuje mi tento styl humoru. Takže pozor na vlastní přání!

mili159
05.02.2018 2 z 5

Dostala jsem doporučení na tuto spisovatelku, tak jsem zkusila tuto knížku a musím říct - zklamání. Několikrát jsem ji odložila no ale nakonec ji přelouskala. Určitě Třeštíkovou nezavrhuji, ale myslím, že teď si od ní dám na dlouho pokoj.

Phewell
05.02.2018 4 z 5

Také jsem se ze začátku musela do čtení občas nutit. Nicméně celkový dojem z knihy mám dobrý.
Zaprvé mě bavily humorné vsuvky, kdy jsem se chechtala nahlas.
Zadruhé ta drásavá koincidence životních zvratů, kterou znám od Třeštíkové již z (pozdějších) Bábovek. Co víc, v knize je zmíněná Betonová zahrada, kterou jsem před pár týdny četla, to není náhoda :-)
Bavily mě i úvahy o životě a smrti a načala větrání mých současných niterních bolístek.
Ironie života a smrti nenáleží tomu, jste-li v uvozovkách dobří nebo špatní. Záleží na tom, jestli se rozhodnete ,,každé ráno vstát a snít svoji poslední snídani v životě". A rozumím tomu, že pro někoho je hlavní postava nesnesitelná. Ale ruku na srdce, tohle jsou muži i ženy dnešního života.

Jitulle
01.02.2018 1 z 5

Asi nejslabší kniha, už jsem ji chtěla několikrát odložit, ale dočetla jsem ji. Závěr překvapil.

Makus216
30.01.2018 1 z 5

Pozor spoiler. Kniha mě příliš neoslovila. Myšlenka knihy byla dobrá, ale zdálo se mi to celé překombinované, některé události(smrt Eriky, tajemné dopisy..) mohly být popsány detailněji, naopak slizské myšlenky hlavního představitele nemusely být popisovány tak důkladně. Bábovky se mi líbily a proto jsem se vrhla na další dílo autorky, ale nebyl to zrovna můj šálek. Každopádně se teď chystám na "To prší moře" tak jsem zvědavá :)

brabofka
29.01.2018 1 z 5

Nějak jsem to ani nedočetla. Asi se ani nedivím, že o Třeštíkové jsem se dozvěděla až po vydání Bábovek. Tohle je opravdu tak trochu propad. Strašně složitě se to čte, dějově se nic neděje. Ten pohled chlapa jí moc nejde. Měla by zůstat u ženských příběhů Bábovek.

Janek
24.01.2018 3 z 5

Dobře mi tak - žádný zázrak. Spousta dobrých nápadů, pár velmi trefných přirovnání, ale... celkově se mi to zdálo takové neučesané.

Limonadovyjoe
16.01.2018 3 z 5

Pokud budete mít náladu na vztahovku, tak tuto tenkou knihu přečtěte za jednu delší cestu vlakem, na čtení není náročná. Je v ní trocha melancholie, trochu ironie a trochu nudy. Boris je takový antihrdina, žádný princ..ale nikdo není dokonalý, a on šel s kůží na trh. Nakonec Dobře mu tak..že jo. Kouzlo Třeštíkové, všechny postavy jsou opět propletené, což já ráda. I když popravdě mužský svět umí mnohem lépe popsat Hartl (prvok, šampon, tečka).

Lucka332
16.01.2018 5 z 5

Mně se to celkem líbilo. Ten konec je dobrá ironie :) Četlo se mi to také dobře.

J.x
08.01.2018 3 z 5

Asi jsem měla příliš velké očekávání. Musela jsem se nutit, abych ji dočetla.

orson
02.01.2018 3 z 5

Suveréně nejslabší knížka autorky, těžkopádné, pomalé čtení, do kterého jsem se musel nutit. Jako nebylo to celkově až tak špatné, pár myšlenek zajímavých, pár zvratů nečekaných, ale to je asi tak vše :(