Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1038 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

Aaloha
19.09.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetla, ale jednoduše mě nebavila. Příběh mě ničím nezaujal, osoby nesympatické.

Matita310
17.09.2018 5 z 5

Další skvělá oddechová knížka. Tuto autorku mám čím dál víc ráda. Kniha je velice čtivá, ale konec mě tedy velice překvapil.

bigben
12.09.2018 2 z 5

Když už začíná být hlavní postava sympatická, je konec.

Roberta
02.09.2018

Zda se mi, ze ackoli pribeh vypravi muz, je tam znat to, ze autorkou je zena.

petula22
28.08.2018 3 z 5

Moje prvotina od autorky, bestseller to sice není, ale já se celkem i pobavila.

Anna27
22.08.2018 2 z 5

Na mě kniha s až příliš depresivním příběhem. Přečetla jsem sice za jediný večer, až do konce mě zajímalo, jak to dopadne, za přečtení podle mě stojí, ale s porovnáním Bábovek od Radky je tohle kniha po které podruhé nesáhnu. :-)

kler1207
21.08.2018 4 z 5

Radka píše dobře, tohle je ovšem slabší kousek, je to dáno asi samotným příběhem. Pokud ve Vás název evokuje zpověď největšího zoufalce, který si za vše může sám, tak jako ve mně, tak se v podstatě trefíte do samotného příběhu. Kvalitu zvedá autorčin styl psaní, jde vidět, že "to umí" :) Určitě jsem četla i lepší knihy od Třeštíkové, na druhou stranu mě to neodradilo od přečtení si dalších jejích děl.

VeronikaAug
24.07.2018 3 z 5

Radku mám jako autorku moc ráda, libily se mi všechny čtyři její knížky. Tahle bohužel nejméně. Příběh se mně nikterak nedotýká. Zhýralý zbohatlický umělec s pohnutýn osudem. Ovšem zápletky jako například jeho synové byly správně šokující a styl psaní jako vždy na velmi vysoké úrovni, Radka je inteligentní a je to znát.

Pistácie
24.07.2018 3 z 5

Je to autorčina prvotina, a je to hodně znát. Objevují se zde typické charaktery postav, a dost předvídatelné zápletky. Na druhou stranu je to celkem čtivé, a je zde dost zvratů v jedné jediné knize. Některé zápletky a rozuzlení mi přišly jako z telenovely, dost zvláštní a divná vztahová spojení. Ale i tak se mi to kupodivu četlo dobře.

katuu123
11.07.2018 2 z 5

Radku Třeštíkovou mám ráda, ale řekla bych, že tato kniha se jí moc nepovedla. Spisovatelka ještě nebyla moc vypsaná...Zápletky byly nepovedené. Doporučuji přečíst jiné knihy od této autorky.

attila1
01.07.2018 3 z 5

Dobře mi tak jsem dočetla do konce, ale občas jsem se musela do ní nutit. Za mě je tato knížka od autorky nejslabší.

lucinkaV
10.06.2018 4 z 5

Knížku jsem přečetla za pár hodin, čte se velmi dobře. Ze 3/4 je humorná. Hlavní postava je pro mnoho lidí "nestravitelná" ale tak nějak jsem si ho oblíbila. Konec jsem nečekala a nepřála sem mu to ale... Dobře mu tak

kaplička
10.06.2018 3 z 5

Moje první a určitě ne poslední setkání s autorčinou tvorbou. Knížka splnila moje očekávání, i když k padnutí na zadek zase nebyla. Souhlasím s tím, že Radka Třeštíková umí lépe vykreslit ten ženský pohled na svět, ale celkově se mi její styl psaní líbí.

L.Helena
03.06.2018 2 z 5

Ještě že to bylo tak krátké a dalo se to přečíst za cca dvě hodiny. Nesympatická hlavní postava, podivný příběh i způsob vyprávění mi naprosto nesedl.

babyboar
16.05.2018

Jednoznačně nejslabší knížka od Třeštíkové. Sice se jedná o její prvotinu, ale jsem ráda, že jsem ji četla až jako poslední, protože jinak bych asi žádnou další nečetla. Objevují se tam prvky typické pro její knihy (zoufalí lidé, tragické osobnosti, extrémní vztahy, sex), příběh je prokládán citáty a básněmi, které se snaží román umístit do sféry hodnotnější literatury, ale příliš se to nedaří a někdy je to až šroubované.

Nočnípták
15.05.2018

Děj knihy byl divný, takový nijaký. Postavy nesympatické a jejich jednání jsem nerozuměla. Možná proto, že Radka Třeštíková píše pro mladé čtenáře. Mně se kniha nelíbila.

machina
11.05.2018 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená. Autorka skvěle píše, vtipně i ironicky, má skvěle promyšlenou psychologii postav (vždycky jsem obdivovala, když autor/ka dokáže psát z pohledu opačného pohlaví). Ze začátku mě zaujal i příběh, doufala jsem, že tahle knížka půjde mezi mé oblíbené. Ale zakřikla jsem to.

Jasně, čekat, že se Boris nějak změní k lepšímu díky lásce, a začne odznova a lépe, bylo asi moc troufalé. Ale to, jak všechno skončilo... Nebo to měla být nějaká alegorie, co by se mělo stát všem nadrženým mužům a špatným otcům? Bez varování, bez poučení? Ale co všichni ti potrestaní okolo? Dobře jim tak?!

AdamGranet
01.05.2018 4 z 5

Radka Třeštíková píše poněkud jiným slovníkem, ale její příběhy jsou čtivé, mladistvé a nehrají si na víc, než čím mají být. Mám její tvorbu moc rád !

Torino
24.04.2018 2 z 5

Tuhle knihu jsem si přečetla a zapomenu na ni... Vůbec mě nechytla za srdce, nic mě v ní nezaujalo. Začátek byl slibný, ale poté po šlo z kopce. Vlastně tam nebyla ani jedna sympatická postava. Všichni jsou buď nesympatičtí nebo totálně divní. V jednu jedinou chvíli jsem si myslela, že to začíná mít dobrý směr. Bylo to ale až u nějaké 150 stránky z 220, to jsem si říkala, že je trochu pozdě. Ale dobře, myslela jsem si, že ty předchozí stránky mi měly vysvětlit historii těch postav, abych teď dobře pochopila, jak velký zamotanec vztahů se přede mnou objevil. Doufala jsem, že posledních 70 stran bude o něm a bude to zajímavé, bouřlivé možná i vášnivé. Ale nebylo. A tu skvělou propletenost vztahů autorka vůbec nevyužila tak, jak mohla... Byla jsem zklamaná. Pak přišel druhý zvláštní okamžik - nechci spoilerovat, tak napíšu jen - Erika. To mohl být také okamžik pro zajímavé rozpletení nebo zapletení děje... Opět tato chvíle a možnost nebyly využity. Snad jen konec je překvapivý. Je prostě znát, že je to autorčina prvotina...
Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, už kvůli tomu, že jsme chtěla mít přečtené všechny knihy od Radky Třeštíkové, ale nic mi vlastně nedala. Snad jen - je úžasné kam až se autorka posunula ve svém psaní a smýšlení.

kalinka99
17.04.2018 1 z 5

Pro mě absolutně nezáživná kniha. Sice jsem ji přelouskala, ale žádný zajímavý děj. Akorát je příběh o jednom buranovi z tisíce dalších mezi námi.