Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219426/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4 923 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

LenkaKa
17.06.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale že by mě nějak uchvátila, to říct nemůžu. Ke konci už mi to přišlo zdlouhavé.

nika124
13.06.2016 3 z 5

místy velice zajímavé čtení, místy na mě až moc romantické.. i tak sem se ale na každou další kapitolu těšila. Znovu už bych si knihu ale rozhodně nepřečetla.

Aichah
05.06.2016 5 z 5

Az moc pohadkovy konec, ale pekne.

claudiecarmen
29.05.2016 5 z 5

Jsem teprve v jedné třetině, ale jsem uchvácena. Takovou knihu jsem ještě nečetla. Neměla jsem odvahu. Není snadné - pro mně - potýkat se, byt v knize, s takovou beznadějí v žití. Jsem štastná, že žiji dnes, a omlouvám se Bohu i samotnému žití za všechny moje stesky, já bych v době,o které byla psaná kniha chcípla hned po narození. A to myslím vážně.

Augiee
12.05.2016 5 z 5

Knížku jsem četla už 4x a pořád s radostí. Zmiňovaná knížečka je velmi zajímavá a čtivá. Jeho nové knihy mám v plánu číst, ale zatím se soustředím na knížku ,,Jih proti Severu".
Takže jen doporučuji.!

Kytiii
17.04.2016 5 z 5

Za sebe mohu knihu jen doporučit. Jedna z nejsilnějších, co jsem četla. Nemohla jsem se ke konci vůbec donutit ji odložit... i když bylo po půlnoci a budíček v 6 ráno... ani její velikost mi nezabránila ji tahat prostě všude s sebou... já jsem nadšená a nadmíru spokojená.

qydko
04.04.2016 5 z 5

Za mě rozhodně pět hvězdiček. Tuto knihu jsem dočetla v noci, protože jsem ji prostě kvůli posledním sto padesáti stranám nemohla odložit. Kniha se četla příjemně, stránky ubývaly neuvěřitelnou rychlostí a já se nemohla dočkat, jak to se všemi dopadne. Všem doporučuji.

ppetaa27
01.04.2016 5 z 5

Musim dat 5*. Presne ten typ knizky, u ktere mate pak jeste cely den prihlouply usmev na tvari. Ani chvili jsem se u knizky nenudila a hltala kazde slovo.

SimonaD4
23.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla v němčině a přes to, že to v němčině není ono, od začátku do konce mě bavila. Mám ráda autorův styl psaní, příběh byl napínavý, plný bolesti, utrpení a zároveň lásky. Nemám co vytknout. Byla to třetí kniha, kterou jsem od něho četla - všechny v němčině, jelikož Chlapec který rozdával sny vyšel v češtině nedávno a Das Kind, das nachts die Sonne fand ...mimo jiné, nejlepší autorova kniha, kterou jsou doposud četla, v češtině nevyšla ještě vůbec - a byla jsem spokojená.

Casio_cz
19.03.2016 4 z 5

Krásná knížka, ale chvilkama jsem se nudila a nutila jsem se číst dál. Takže to dopadlo tak, že jsem ji dočetla až za 2 měsíce (možná i víc). Ale uznávám že konec byla nádhera

Danago
07.03.2016 5 z 5

moc krásná knížka, velice zajímavá dojemná zápletka, nenudila mě ani chvilku , můžu jen doporučit

nejlepšítýna
04.03.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se velmi dlouho odhodlávala si přečíst tuto knihu. Když jsem k tomu konečně dospěla, začátek mě nijak neoslovil. Nebyl zrovna nejjednodušeji napsaný ani nijak zvlášť zajímavý. Začínala jsem litovat a knihu na pár dní odložila. Když jsem se k ní však vrátila, byla jsem překvapená. Hltala jsem stránky a převážně druhou část knihy. Třetí část byla dle mého názoru příliš zdlouhavá a začínala jsem se zamotávat v lidech z církve. Nakonec si ale stejně myslím, že kniha byla fantastická, akorát napsaná příliš zdlouhavě. Za mě palec nahoru! :)

hrosik3
29.02.2016 3 z 5

Pohádka pro dospělé, odpočinkové čtení, místy mě to nudilo, ale ne tolik, abych nedočetla.

Calie
17.02.2016 4 z 5

Začnu od konce, který mě trochu zklamal. Byl jasný od doby, kdy Mercurio objevil tu starou kocábku, takže člověk v polovině věděl, jak to skončí. Mercurio tak strašně těžkým životem (jak ho autor popisoval), proplouval příliš snadno a o veškerou zábavu se vlastně postarali všechny vedlejší postavy. Mercurio, než aby hrál hlavní hrdinu, byl spíše jakýmsi spojovacím článkem pro všechny ostatní postavy.
První polovině knihy bych nevytkla nic, ta byla fakt skvělá. Druhou polovinu bych o dost zkrátila. Vše pak začalo být tak trochu zdlouhavé.
Podle popisu knihy jsem čekala něco trochu jiného, něco trochu více... že se z děvčete bez budoucnosti stane opravdová vlivná módní návrhářka, že se z židovského šarlatána stane opravdu uznávaný lékař, který ví, co dělá, a že se z mladého pouličního zlodějíčka stane opravdový neohrožený ochránce svobody.
A i přes několik nedostatků se mi kniha líbila a myslím, že aspoň ty čtyři hvězdičky si zaslouží (pokud už ne za příběh, tak za obálku rozhodně ano).

popeluška
16.02.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha :-)

alexis818
14.02.2016 5 z 5

Tento román se mi moc líbil,napínavý,propracovaný děj.Spokojenost.

kukylka
20.01.2016 5 z 5

Mě kniha chytla, sice jednoduchý a předvídatelný děj, ale nedá to číst a číst, zda to tak bude.

Lylou
16.01.2016 3 z 5

Pod světovým bestsellerem si představuji úplně něco jiného. Jak mě kniha nechytne do půlky, tak je zle. A tahle kniha mě bohužel neoslovila ani ke konci. Od půlky jsem stránky převracela ...zkrátka, nebavilo mě to!

Klarinet
15.01.2016 2 z 5

Na jedno přečtení...kdyby byly dnešní Benátky takové, jaké jsou popsány v knize, turisté by prchali a holubi by dávno vymřeli hladem :) takové trochu dětské čtení, knížku jsem pak půjčila babičkám - jedna nadšená, druhá nedočetla...takže to nechám na vás, milí čtenáři!

Falda
12.01.2016 2 z 5

Knížku jsem chtěla hrozně dlouho. Nakonec jsem si ji natěšeně pořídila a bohužel mě zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc, zbytečně zdlouhavý děj, občas nudné pasáže... Posledních 100 stran jsem ani nedočetla, už mě nebavila...