Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219426/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4 925 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

3Ketrin
10.01.2016 2 z 5

moc mě to nezaujalo

tulipa
04.01.2016 5 z 5

Ta knížka mě učarovala. Jedno z nejkrásnějších čtení.

Kaculman
25.11.2015 5 z 5

Já tuhle knihu miluju, za mě jednoznačně 5* , možná to mohlo být místy méně rozsáhle, ale četla se skvěle, příběhy se prolínaly. Za mě jednoznačně super kniha!

Jane100
09.11.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha, která vám dá podrobně nahlédnout do Itálie v 16. století. Příběh spletitý a hodně obsáhlý. Trochu mi to stylem a obsáhlostí děje připomínalo Obuvníkovu ženu. Už se těším na Chlapce, který rozdával sny.

Adapa
30.10.2015 4 z 5

Moje první setkání s Luco Di Fulviem a příjemně překvapilo, i když jsem od knížky čekal asi více.
Po celou dobu mi vadilo, že autor píše jakoby předem věděl, že podle jeho knížky natočí Hollywood nějaký velkofilm - takže zde jsou akčně líčené pasáže, detailní popisy některých "záběrů". Nevím, něčím mi to nesedělo do klasické historické knížky.
Knížka se čte svižně, ale dovolila mi klidně na několik dnů se od ní odtrhnout a pak v klidu pokračovat dále. Krom závěrečného konce, kdy je proces s Giudittou, mě to nenutilo hltat další a další stránku. Prostě jen tak pozvolna, užívat si popisu Benátek, vzpomínat na tu dobu, kdy jsem tam byl já (ani se nechce věřit, že je to už skoro deset let, co jsem tam naposledy byl)...
Od prvních stránek je jasné, že vše bude směřovat k tomu, aby byl krásný happy end a zamilovaná dvojice překonala překážky a byla spolů. A od poloviny knížky je jasné, že na konci odejdou do Nového světa - do Ameriky. Ale ten závěrečný konec je až moc happy end a takový moc zrychlený, jak kdyby to chtěl mít autor už dopsané.

cmelda87
02.10.2015 5 z 5

Knihu už jsem měla nějakou dobu doma, ale nevím proč mi trvalo tak dlouho, než jsem po ni sáhla
(číst několikset stránkové bichle mi problém nědělá). A ve 3h. ráno jsem ji dočetla! Jsem mile překvapena :-) Hlavně proto, že historické romány nejsou "mým šálkem" .. Ale kniha mě dostala a já musela číst dál a dál. Autorův styl psaní se mi líbí. Čtenář si tak lehko dokáže vše představit, vybavit a vžít se do děje i do postav. V tomto příběhu je krásně ukázáno, že je důležité mít cíl, nevzdávat se svých snů, neztrácet svou motivaci. I přes všechno zlé a špatné se tu snoubí víra, naděje a láska. Což vede k odpuštění a změně v jednání, vztahu k sobě, k druhým, ale i v životě celkově.

aginecka
24.09.2015 5 z 5

Barvitý obraz Itálie 16. st. V prostředí jednoho z nejkrásnějších měst světa se nenásilně splétají příběhy tří živoucích hrdinů. Autor buduje děj s lehkostí a nenuceností, přesto se jeho styl vyznačuje přesnou vyvážeností. Naturalistické zobrazení drsné doby a poetičnost lásky, která přináší naději, zajišťují rovnováhu. Kniha se obejde bez bombastických akcí, udržuje poklidné tempo, přesto čtenáře po celých šest set stran nepustí ani na chvíli.

achilles
18.08.2015 4 z 5

Mám rád historické romány. Tento je vcelku dobře napsaný. Žádná bomba jako Folletovy Pilíře země či Falconeo Katedrála moře, ale čtivé. Nejlepší pasáž je určitě závěrečný soud s Giudittou. Pokud je to autorova prvotina, tak slušné.

Acquenta
05.08.2015 5 z 5

Knihu mohu popsat jediným slovem. Nádhera. MIluji spisovatele, miluji Mercuria, miluji Giudittu. Jejich láska mě zasáhla jako blesk přímo do srdce. Je úžasné v dnešní uspěchané době číst takový dojemný příběh plný pravé lásky. Na knihu budu stále vzpomínat. Bylo by super, kdyby podle knihy někdo natočil film :-). Dávám 5 hvězd.

Durancie
04.08.2015 3 z 5

S touhle knihou jsem měla problém, nemohla jsem se začíst ani získat nadšení. Hlavní milenecká dvojice byla nesympatická a ostatní postavy právě tak. Nejvíc sympatií si u mě získal Scarabello, který bohužel nebyl pro autora tolik důležitý.
Ale abych jen nekritizovala, líbilo se mi vykreslení Benátek a života té doby, spolu se vším smradem a špínou, tou v ulicích, i tou morální.

Knihomolkaa
19.07.2015 4 z 5

Krásná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbí se mi styl autorova psaní, dokáže vše do detailu vystihnout, přesto nepoužívá žádné zdlouhavé popisy. Doporučuji.

Terezk-a
12.07.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knížek co jsem četla. Kniha mě naprosto pohltila! Četla se velmi dobře a to díky tomu, že autor nepoužívá žádné zdlouhavé popisy a díky autorovu stylu psaní jsem se dokázala skvěle vžít do dané doby, představit si dané prostředí a situace. Tato kniha mi dala chuť číst další historické romány :)
Konec se dal čekat, mě moc potěšil.

katrubkova
26.06.2015 5 z 5

Pohadka o sestiset stranach prectena jednim dechem. Popisy prostredi a jednotlivych scen rozvinula mou fantazii o 100%. Cekala jsem jiny konec a ani tenhle me nezklamal. Clovek si jen rika, zda ta doba skutecne tak fungovala a proc existuje tolik nenavisti. I kdyz stare klise, laska a dobro vzdy vitezi nad zlem se zde opet potvrdilo.

Simmminek
22.06.2015 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Ze začátku jsem si nebyla jistá jestli se mi bude líbit, jelikož historické romány a celkově knihy, jejíchž příběh se odehrává dávno v historii nepatřily mezi mé oblíbené. Ale kniha mě dostala a já musela číst dál a dál. Moc se mi líbil styl psaní autora.

Simmminek
22.06.2015 4 z 5

kokina74
18.06.2015 3 z 5

U této knihy, podle mého názoru, platí přísloví: "Nesuď knihu podle obalu." Mě se obal moc líbil. Ze začátku mě bavil i příběh, ale do konce knihy už jsem se lehce nutila. Zřejmě jsem podle obalu od knihy očekávala více, než mi nakonec dala.

gossipavlina
24.05.2015 3 z 5

Vcelku romantický příběh o lásce, nenávisti, intrikách, který se odehrává v Benátkách. Autor věrohodně popisuje tehdejší dobu, chování a myšlení lidí. A opravdu, ale opravdu reálně vykresluje prostředí a ovzduší Benátek, hygienické (ne-)návyky. Až si říkám, kdo tam mohl tenkrát bydlet dobrovolně. Kdo navštívil Benátka v létě, tak ví. A nechápu, proč se v tom autor tak vyžíval. Až chorobně. K popisu doby to určitě patří, ale na tomhle aspektu si dával opravdu záležet a nezapomněl nikdy dostatečně dopodrobna popsat.
První polovina mě bavila. Bylo to zajímavé, napínavé. Ale od půlky se začali všichni chovat tak nějak podivně, až mi za ně bylo občas trapně. V komentářích přede mnou to bylo už zmíněno - časté slzy v očích lidí, od kterých to opravdu nečekáte, nereálná postava Anny, všichni všem odpouštějí, všichni se najednou zase mají rádi. Zkrátka ze zajímavě rozjetého románu plného intrik, lásky, nenávisti to skončilo v červené knihovně, kde polovině příběhu nevěříte.
Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Je to tak 3 a 1/2.
Ale jedna myšlenka byla určitě zajímavá, a to, že je důležité mít nějaký životní cíl, který nás motivuje!

Princezna22
21.05.2015 3 z 5

U této knížky mě velice zaujal její obal.. Ale nějak mi trvalo se dokopat do konce knihy a přečíst jí.. Nakonec jsem jí tedy přečetla,ale asi jsem od toho čekala trošku více..

Alienn
16.05.2015 4 z 5

Trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla a chvílemi jsem i váhala, jestli jí neodložím, protože mě odrazoval počet stran. Nakonec jsem dočetla a nelituji. Není to žádný vrchol literatury, ale docela mi sedla.

fraste
01.05.2015 3 z 5

nic moc, takže po dlouhé době přečteno, nevím, neměl jsem tendenci se ke knížce vracet, takže přečtena s dlouhými pauzami...