Dívka, která se dotkla nebe

Dívka, která se dotkla nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219426/bmid_divka-ktera-se-dotkla-nebe-219426.jpg 4 923 239

Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

La Ragazza Che Toccava Il Cielo , 2013

PavlínaAlžběta
22.12.2017 4 z 5

Kniha mě nalákala jako Bestseller, při čtení anotace jsem si nebyla jistá, ale shrnu to takto: Bestsellerem byl tuto knihu asi nenazvala, ale zpočátku se mě děj velmi líbil, vtáhl mi do Benátek, které zbožňuji, postavy s jejich osudy byly velmi působivé a opravdu děj se četl velmi dobře, konečná fáze knihy se mě vlekla. Romantické pozadí, ovšem s neskutečnými zvraty a koncem, který jsem nečekala. Krutost doby středověku, nenávist k židům vystihl autor tak reálně, až zamrazí.

Kiki22
13.12.2017 5 z 5

Román jak se patří! Závan červené knihovny nakombinovaný s pořádnou dávkou naturalistických popisů bídy a krutosti křesťanského světa období středověku. Začetla jsem se pořádně a na to, jak je kniha obsáhlá, velmi rychle utekla :) Malé minus jedině za konec, kde se autor dost opakoval a Mercuriův převlek byl hned prohlédnutelný. Jinak mě velmi bavila pestrost postav, především poukázání na zvrácenost myšlení a individuální popudy mysli, které mohou vést k nejedné hrůze. A ta Scarabellova lovestory byla prostě rozkošná! :)

luckyluke001
25.11.2017 5 z 5

Četl jsem po "Chlapci..." a opět mě nezklamala, propracovaný děj, výborně se čte, zajímavý příběh a doba. Nezklame.

PADA123
31.10.2017 5 z 5

Opět mě spisovatel nezklamal. Výborně napsané, čtivé a pohlcující. Těším se na další knihu.

kikies
18.10.2017 5 z 5

Krásné jako ostatně vše od Di Fulvia. Ten člověk prostě umí vdechnout život do suchých historických dat. Pod jeho rukama ožívají nádherné osudy, krásně vykreslené postavy a ta hromada popsaných stran Vám uteče před očima, ani nevíte jak. Čtivé, barvité a plné přínosných informací.

cunicekb
17.10.2017 4 z 5

Četba krásná, ale bod dolů za konec. Já vím, je to román, ale když si vybavím onu dobu a židovský pogrom, myslím, že ani Mercuriova láska by nezabránila upálení čarodějnice!

marara
08.10.2017 3 z 5

Opět jeden čtivý příběh, dobře vykonstruovaný, dobře vyprávěný, ale i když nejsem hnidopich, našla jsem tam dost nepřesností a nepravděpodobností.

Maryjane3315
26.09.2017 4 z 5

Krásná a poutavá kniha.

moho
17.07.2017 5 z 5

Hezký příběh vedoucí k zamyšlení o tom, kde se vzala myšlenka na méněcennost židů a postojů k nim.

Kawa
29.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha!

Justme3
20.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Ačkoli mám problém začíst se do knih, které jsou o více postavách než jedné až dvou, tato mě pohltila od samého začátku.
Dlouho jsem na knihu vídala pozitivní ohlasy a tak, když jsme jeli na dovolenou, volba na čtecí výbavu byla jasná.
Byla jsem fascinovaná jak krásně dokáže autor vše podat, popsat, vybarvit. Nic se mi nezdálo zbytečně protahované, ani useknuté.
Každá postava byla originální a svá. Samozřejmě zde nechyběla láska, přátelství ale ani nenávist se závistí. Člověk až žasne, co jsou některé postavy ochotné obětovat, jen aby dosáhly svého.
Hodnotím plným počtem, už se nemůžu dočkat, až sáhnu i po dalších dílech autora.

Justme3
04.06.2017 5 z 5

Přečtena na dovolené jedním dechem. Na tuto knihu jsem měla zálusk již dlouho, a když se na ní konečně dostalo, byla jsem nadšená! Nečekala jsem, že mě příběh chytne až tak moc.
Autor si opravdu pohrál s postavami. Každá má originální charakter, který se do příběhu nádherně hodí. Nic není uspěchané ani zbytečně protahované. Vše plyne jako divoká voda, jež tvoří nejrůznější vlny. Taková kniha totiž je. Jako moře. Obrovské, divoké, nevyzpytatelné, napínavé a dechberoucí.
Knihu rozhodně doporučuji!

Adriana.82
21.05.2017 1 z 5

na 144. straně to zvdávám a knihu odkládám a to nedělám často a nedělám to ráda - ale toto opravdu nedám - chlapec byl mnohem lepší ....

monika6766
16.05.2017

I přestože byl příběh moc pěkný a "odsejpal" tak nejak nevím, jestli se pouštět do dalšíh knih autora..

Barbanka
23.04.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která mně bavila mnohem víc než chlapec který rozdával sny....

jindra-svita
12.03.2017 3 z 5

Tak nevím. V první čtvrtině jsem knihu málem odložila. Nejsem v poslední době příznivcem drastických story, a tam se neustále řežou hlavy a nějak jsem se nemohla začíst. Ale zkusila jsem to. Další čtvrtina mě bavila, další mi připadala zdlouhavá, až ta poslední měla opět spád. Celkově myslím, že by kniha mohla být o něco kratší. Někdy je už popisování okolí, neustálé připomínání zápachu a špína, až samoúčelové. Nejvíce, co mě na tom zaujalo, je příběh židovského národa. Už jsem podobné příběhy četla ve více knihách z tohoto období, ale stejně stále nemohu přijít na co, kdy a proč začala ta nenávist vůči židům. Proč zrovna oni byli zavírání do ghet, považováni za méněcenné....

Pet007
11.03.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Pustila jsem se do ni bohužel v období nečtení. Začátek nebyl tak úchvatný jako konec, ale to je asi v pořádku. Jednu myšlenku by si měli vzít k srdci všichni: Měj na paměti, že v našem světě je pravda to, co tvrdí mocní, ne něco, co existuje samo o sobě.

katkaost
10.03.2017 4 z 5

Čtivá kniha, stále se v ní něco děje s trochou historie. Mnohá místa mohly být i více popsána.
Docela me zajímá druhá kniha autora.

Atuin
07.03.2017 3 z 5

Luca Di Fulvio je autor, který se patrně rozhodl pro styl, jenž se spíš hodí k výpravným filmům. Zamýchá koktejl několika samostatně dost silných a dobrých námětů s několika příběhy a to celé stručně popíše.A tím se to vše ztratí. Podobu místa, historii a jiné věci jsou zatlačeny natolik do pozadí že si je čtenář musí spíš domýšlet a vymýšlet i přesto že má kniha tolik stran. Celkově kniha vypadá spíš jako pěkný plakát lakájící na film. A tak na mě působí i styl jeho psaní. Lákavě,ale ne nijak hluboce, někde možná kouzelně, ale někde dost nudně.

Proč se všichni snaží napsat něco strhujícího, proč nemohou jenom psát. Chléb je také dobrý upečený sám o sobě.

Ivana_1987
21.02.2017 5 z 5