Dítě, které v noci našlo slunce

Dítě, které v noci našlo slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303648/bmid_dite-ktere-v-noci-naslo-slunce-1dj-303648.jpg 4 594 188

Raühnval, bohaté knížectví ve východních Alpách. Mladý Marcus tam vede privilegovaný život jako syn zdejšího lenního pána. Až do dne, kdy dojde ke strašlivému krveprolití, při kterém je vyvražděna celá jeho rodina i všichni ostatní obyvatelé hradu. Marcus přežije díky pomoci Eloisy, dcery porodní báby, a prostí vesničané ho přijmou mezi sebe. Vláda krutého nového knížete však způsobí, že v Marcusově nitru brzy začne zrát odvážný plán – chce bojovat za svobodný a spravedlivý život nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní nevolníky v knížectví. Při naplňování tohoto záměru se neustále střetává s nejtemnějšími stránkami lidské existence. Navíc hrozí, že přijde o to nejcennější, co má...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Il Sole Di Notte , 2015

Sibylla
23.02.2017 5 z 5

Krásný děj! Přidávám na svůj seznam TOP 10 :)

Jayak
21.02.2017

Hezky psaný a čtivý příběh. Určitě si přečtu i další díla tohoto autora

Ivana11
21.02.2017 5 z 5

Nádhera.

jindrusa
19.02.2017 5 z 5

Pěkný a napínavý příběh.

Kalina
17.02.2017 4 z 5

Román, u kterého od prvních stránek znáte konec. Ovšem čte se moc pěkně. Krutost té doby je popsána dost věrně. Nechybí ani vtip a poznání. K přečtení mohu doporučit.

tatruszka
16.02.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha! Ze začátku jsem se do ní nemohla moc začíst, tak jsem ji na nějakou dobu odložila, ale když jsem se k ní dostala, přečetla jsem ji během dvou dnů téměř jedním dechem. Je to moje první kniha od tohoto autoro a určitě si přečtu i jeho další knihy. Byla jsem nadšená :-)

polmari
13.02.2017 1 z 5

ze všech tří od tohoto autora nejméně uvěřitelná, nejvíc pohádková. Oproti Dívce nic moc

iris861
04.02.2017 5 z 5

Po dlouhé době,co jsem četla ,,historickou" knížku a jsem nadšená. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení.

sakalik55
03.02.2017 4 z 5

V pořadí moje už třetí kniha Lucy, se kterou jsem se setkala. Možná to je ten důvod, proč ji již nemůžu dát pět hvězdiček. Všechny knihy jsou si totiž až moc podobné a od začátku jsem věděla, jak příběh skončí. Tedy ničím mě nepřekvapila. Myslím, že proti předchozím knihám, nepřinesla nic nového. I postavy, hlavní ztroskotaná postav, která z panenského stavu spadne na kolena a tvrdou dřinou se ocitne znova na uplném vrcholu.Cestou potká silnou posatvu, která ho vychová, mladou milenku, obvykle jsou to jen děti, opravdovího pčítele atd..Příběh mi přišel jako pohádka, jen s přehnaně krutými okamžiky. Lidi a halvně jejich činy se mi zdály nereálné a fantastické. Hlavní myšlenka všch díl Di Fulvia je moc jedince dokázat všeho, po čem touží. Což se mi při čtení Dívky, která se dotkla nebe jeětš líbilo, tehdy mi bylo ale 13 a to je taky věková skupina na kterou autor cílí, nikoho bych tímto nechtěla urazit.Dnes se mi ale, už jeho kniha zdá naivní. Slyšíte zatím jen samé výtky a přesto dám 4 hvězdičky? Jako obrovskej fanda historie ocenuji vždy historickou autentitu, kort propojení s Janem Husem a dobrou čtivost. Celkově se mi kniha však líbila.Tento podzim sem měla možnost se s panem Di Fulvio setkat, což mě ještě víc k jeho knihám přitáhlo. prozradil mi, že další příběh se bude odehrávat v Jižní Americe.A já si ho rozhodně přečtu!

Teri02
28.01.2017

Tato kniha nemá chybu!!!! Opravdu skvěle čtivě napsaná a vyzívá čtenáře se zapřemýšlet a číst dál a dál. Vřele doporučuji :)

Atuin
22.01.2017 3 z 5

Výklad jakým autor píše má člověka přesvědčit jak, že je to neuvěřitelně hluboké a mistrovské , bohužel však je to i přes ten stránkový rozsah ploché. Zklámání? Ani nevím, začínám si snad už zvykat jak to dost často dnešní autoři míní. Ale jinak zklamání. Kniha klame tělem, protože i na mě udeřila svou neuvěřitelně pěknou obálkou :-). Celé je to rozvržené jako by do dvou žánrů,ale ani v jednom se to řádně neuchytí, jako kdyby se autor nebyl schopen rozhodnout 3,5/5

orinka3
22.01.2017 3 z 5

Velice heroické až pompézní. Nadnesený a vznešený až užvaněný styl dialogů. Hlavní hrdina (mladý revolucionář) mi šel velkou část knihy na nervy svou nedůvtipností, to autor přehnal. Porodní bába Agnes je příliš drsná, zbytečně hrubá. I když to dělá ve snaze o záchranu. Její dcera je jako divoženka. A to, jak chlapce oslovovali, mu na sebevědomí jistěže nepřidalo. Vůdce rebelů Volod je vůbec zvláštní. Na jedné straně chlap z ocele, na straně druhé máčka. Je to celé takové nereálné, jakoby schválně posazené do fantaskní roviny, a přitom jsou tu scény naprosto realistické. Čte se to výborně, ale pan spisovatel by neměl tolik nafukovat skutečnost. Jako vlastenku mě potěšila kapitola o návštěvě u Mistra Jana Husa v jeho kostnickém žaláři. Jinak mě kniha příliš nenadchla. Taky jsem si povšimla nepřesnosti na s. 340, kde se píše, že jedné postavě "žlutý knír zežloutl". To si představit nedovedu:) Tak dneska za 3.

Lena63
20.01.2017

Zatím jsem v polovině knihy, ale po Chlapci, který rozdával sny, je tato kniha jako pohádka pro dospělé. Hodně mě zklamala.
Konečně jsem s přemáháním dočetla. Ráda se k oblíbeným knihám vracím, ale tuhle někomu věnuji. Hrůza.

iška
17.01.2017 5 z 5

Pěkný historický román. Zase jsem se jednou zcela ponořila do příběhu. Kniha splinila vše, co od historického románu očekávám.

Marsed
16.01.2017 5 z 5

Třetí přečtená kniha tohoto autora a opět skvělá! Moc se mi líbila a všem doporučuji její přečtení.

leniess
15.01.2017 5 z 5

Po dlouhé době mě kniha dohnala k slzám, skvělý příběh.

Petbe
11.01.2017 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem za poslední dobu četla a nejlepší kniha jakou autor dosud napsal.

Skawin
09.01.2017 5 z 5

Mám ráda historické fikce ze středověku. Tento bravurně napsaný román doporučuji všem, kteří mají rádi čtivé příběhy.

stolbice
06.01.2017 5 z 5

Tak od tohoto autora si určitě ještě něco přečtu :-) krásná kniha a krásný příběh od začátku až do konce.

kytarka
05.01.2017 5 z 5

Uf... tak tohle byla nádhera. Spisovatel opět nezklamal. Moc dojemny a krásně napsaný příběh, který v sobě zkrývá něco co ve vás zůstane...

středověk Německo Jan Hus, 1370-1415 Kostnice svoboda zbojníci nevolnictví

Luca Di Fulvio
italská, 1957 - 2023
2016  88%Dítě, které v noci našlo slunce
2015  87%Chlapec, který rozdával sny
2014  81%Dívka, která se dotkla nebe
2019  88%Sen, který se naplnil
2021  83%Všechny touhy vedou do Říma

Kniha Dítě, které v noci našlo slunce je v