Dievča z Brooklynu

Dievča z Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353756/bmid_dievca-z-brooklynu-R3s-353756.jpg 4 144 41

Závratný psychologický triler s prekvapujúcim záverom! Anna bola žena môjho života. O tri týždne sme sa mali brať. Samozrejme, že by som ju miloval bez ohľadu na to, čo by urobila. Prinajmenšom som si to myslel, no ona sa horúčkovito prehŕňala v taške a podala mi fotografiu. „Toto som spravila ja.“ Pozrel som sa na jej tajomstvo, absolútne omráčený, a v tej chvíli mi bolo jasné, že naše svety sa otriasli v základoch. Šok, ktorý som utrpel, mi nedovolil premýšľať. Jednoducho som vstal a bez slova som odišiel. Keď som sa vrátil, bolo príliš neskoro: Anna zmizla.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

La fille de Brooklyn , 2016

Kakajko
14.04.2020 5 z 5

Po trochu slabší knize "Dívka a noc" opět další skvělá kniha.

LaCoccinelle
02.04.2020 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Četla se skvěle. Zajímavá zápletka, ani chvíli jsem se nenudila. Určitě si od autora přečtu další knihy.

rm
20.03.2020 5 z 5

Líbilo se mi to , jak ostatně všechny jeho romány :-) Docela mě na závěr překvapila jedna situace...

Leona333
15.03.2020 4 z 5

Dívka z Brooklynu, je další dobrá kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Byla jsem velice zvědavá, co strašného Anna udělala, že bez jakéhokoliv vysvětlení svému snoubenci zmizela. V knize je spousta zvratů, napětí a jak jinak - opět nečekaného odhalení jedné z důležitých postav.

putpuda
04.03.2020 5 z 5

Výborně napsané. Lehce napínavé. Mě se tento autor čte velice dobře. Těším se na další knihu ;)

Galaty
20.02.2020 4 z 5

Nově objevený spisovatel, který nezklamal. Thrillery mám ráda a obzvlášť ty, které jsou propracované. Čtivý příběh o tom, jak vyjde na povrch tajemství, které mělo zůstat před okolím utajeno a zapomenuto. Děsivá minulost však Annu dožene a s tím přichazí i další zvraty a komplikace. Na konci knihy čeká ještě propojení, které jsem do poslední chvíle netušila. Celkově byl vývoj příběhu nepředvídatelný a vše se odhalilo až na samém konci knihy.

blebuska
11.02.2020 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce.... Konec byl překvapivý - taková třešnička na dortu. Skvělé napsané, od autora to byla první kniha a určitě ne poslední!

PetraBery
22.01.2020 4 z 5

Další příjemná a napínavá kniha od známého francouzského autora. Spisovatel Raphaël před svatbou zjišťuje, že jeho snoubenka Anna má děsivé tajemství. Snaha o odhalení její minulosti není úplně jednoduchá, ale s pomocí přítele Marca, bývalého policisty, se to možná podaří. Jako ostatní knihy autora čtivé dílko.

Allla9
15.12.2019 4 z 5

Poznala jsem nového spisovatele, který mě zaujal.

Zuziša
06.12.2019 5 z 5

Mám všechny knihy od tohoto autora,které u nás vyšly a ani tato mě nezklamala,čtivá od začátku do konce.Mám ráda styl jeho psaní.

Šánka
27.10.2019 4 z 5

Moc dobře se mně kniha četla, není to žádný adrenalinový trhák, ale příjemně napínavý a určitě chytlavý příběh od skvělého vypravěče.
Zápletku má pan Musso, ostatně jako vždy, dobře promyšlenou a nápaditou. O co v příběhu zmizelé Anny šlo, na to jsem přišla až mi to autor sám dovolil, tedy na konci....A překvapil.
Pokud jste od autora ještě nic nečetli, Dívka z Brooklynu je dobrá volba na seznámení.

ArwenAragorn
04.10.2019 4 z 5

Každý máme svá tajemství. Mikaël chce to její po snoubence Anně vědět. Jenže ho neunese. Uteče od ní a zakrátko Anna zmizí. Mikäel ji chce vypátrat se svým přítelem Marcem, bývalým policistou. A dozví se o pohnutém životě Anny daleko víc, než čekali.
Nápaditý thriller s mnoha zvraty, plný náhod, na konci už se mi zdál příliš překombinovaný.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Správná konstelace planet hrála ve prospěch pravdy, která se surově hlásila o svoje práva. Drala se na povrch, tryskala a netrpělivě se valila ven. Stejně usilovně, jako když se ji tenkrát snažili zatajit. Šlo o nevyhnutelný proces s ničivými následky.

JustWomen
19.09.2019 4 z 5

Četlo se to skvěle, začátek avizoval láskyplný příběh autora detektivních románů a mladé lékařky, který však skončí zjištěním, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. Výborně propracované postavy, prolínání dějů, časté střídání vypravěčů, konec překvapivý...

rajcatko
04.09.2019 3 z 5

Neskutečně čtivě napsáno, moc dobrý příběh a netradiční pojetí vyprávění i ze strany osob, které nejsou hlavními hrdiny. Ale dvě hvězdičky jsem dala dolů. Jednak za nepřesné informace o teroristickém útoku v New Yorku ( autor udává do očí bijící 11. srpen- záměr, chyba?) a jednak za neustálé přirovnávání k něčemu či někomu...
- hlas Raoula Volfoniho z filmu Povedení strejcové- nemám šajn, jak ten hlas zní
- připadal jsem si jako ve filmu Spikea Leeho- neznám takové filmy
- ten kdo navrhl kancelář, se řídil principy wabi sabi- to jsem si musela najít na netu
- vzdáleně mi připomínal Ernesta Borgnineho ve filmu Tucer špinavců- nemám ponětí, neviděl jsem
A takových přirovnání je tam opravdu hodně. Osobně si myslím, že autor to se slovy umí dokonale, chtěla bych spíše číst jeho popisy než pořád hledat na netu, co tím vlastně myslí.

JakubiRa
03.09.2019 5 z 5

Třetí kniha tohoto autora a třetí čtenářský zážitek. Autor se sice drží svého zajetého schématu, přesto přináší nový příběh, který se odehrává jako vždy v několika liniích. Musso je skvělý vypravěč a mistr v udržování a stupňování napětí. Nechybí ani jemně ironický humor. Určitě nezůstanu u tří knih a hned, jak bude příležitost a čas, sáhnu po další.

JanaDor
02.09.2019 4 z 5

Knihy tohoto autora mám ráda. Vyznačují se čtivostí, zajimavým příběhem a také vím, že na mě čeká hodně překvapení. Ne jinak to bylo i v této knize, i když některé události mi připadaly málo pravděpodobné, hlavně dění kolem Anny, která zažila opravdu něco hrozného a dokázala se dle mého s tím velmi neuvěřitelně dobře vyrovnat.

valinka222
13.08.2019 4 z 5

Když pomineme, kolik šťastných náhod se tam stalo, je to velmi čtivý a napínavý příběh, kterému nechci nic vytýkat, protože mě prostě bavil.

Misspullinn
07.08.2019 5 z 5

Jedním slovem pecka! :)

Dela111
05.08.2019 5 z 5

Co všechno uděláte pro lásku svého života když vám zmizí? Hlavní hrdina tohoto příběhu je odhodlaný pohnout třeba zeměkoulí aby ji našel ;-). Ne, není to romantika, je to vážně thriller :-).
Knihy tohoto autora jsou pro mě neskutečně chytlavé a nejinak tomu bylo i u této. Dívka z Brooklynu je dobře promyšlený, hodně zamotaný příběh. Celou dobu se postupně rozplétá složitá zápletka a zároveň přibývají další tajemství. Je to typická kniha od pana Mussa, děj není nikdy jednoduchý, zato je vždy zajímavý a nápaditý.
Oceňuji citáty na začátku kapitol. Je to taková specialita tohoto autora a mně se to líbí. Příběh mě celou dobu udržel v mírném napětí, bavil mě a o to u těchto knih jde, takže dávám nejvyšší hodnocení.

Gugu
04.08.2019 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře, jen místy je to opravdu nereálné, překombinované a plné "šťastných nahod". Nicméně, i tak vás to drží v zájmu a chuti knihu dočíst s potřebou vědět, jak to dopadne. Určitě sáhnu i po další knížce autora.