Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84781/bmid_deti-z-bullerbynu-io4-84781.PNG 5 4611 4611

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara rolight i Bullerbyn , 1947

Dorothea
05.03.2012 5 z 5

Velmi roztomilá knížka mám ji velmi ráda i když je to už nějaká doba co jsem ji četla.

Mrs.Domis
22.02.2012

Knížku jsme četli ve škole na 1. stupni...docela mě to i bavilo.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Četla jsem ji jako 13ti letá holka,kdy ji babička koupila ségře a já si ji od ni pujčila,ale pořád věřim,že je fajn:o)

sidonie kermack
07.02.2012 5 z 5

Knížka mého dětství, tehdy jsem si ji půjčovala v knihovně. Pro své děti jsem ji konečně už mohla i koupit. Občas se k ní varcím i teď, je to krásné, veselé, prostě dětské a k tomu překrásné ilustrace...

ewisek22
18.01.2012 5 z 5

Děti z Bullerbynu mám přečtené snad stokrát!! Jedna z nejkrásnějších knížek v dětství:))

Radkab.
07.01.2012 5 z 5

Krásná knížka, přečetla jsem ji snad stokrát :)

bowiegirl
28.12.2011 5 z 5

Úžasná knížka, hodně autentická, často jsem se ztotožňovala s Lisou.

Indiánka
22.11.2011 5 z 5

Úžasná knížka, kterou jsem přečetla jako holka několikrát a do dneška si představuju, jak by to bylo úžasné přelízat po stromě z domu do domu. Jen kdyby bylo ke komu, když dneska všichni někam spěchají a na návštěvu k někomu jen tak už se skoro nedá jít.

canis
05.11.2011 5 z 5

Nejkrásnější kniha mého dětství, krásně ilustrovaná paní Markétou Zinnerovou.

JanaxaM
25.10.2011 5 z 5

srdcovka:o) v dětsví nejoblíbenější knížka

lalaserka
23.10.2011 5 z 5

Knížka mého dětství a hlavně moc krásná knížka

DustinMind
20.10.2011 5 z 5

Naprostá klasika prvního čtení. Nic víc nic míň :)

Kakarinka
12.10.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka, přečetla jsem ji už několikrát. :)

Oter
03.10.2011 5 z 5

Tak tu si pamatuju ještě ze školy. Tak se mi líbila, že jsem tenkrát usmluvila maminku, aby mi jí pořídila domů a četla si jí místo pohádek na dobrou noc :D

eraserhead
26.08.2011 4 z 5

"Je mi hrozně líto lidí, kteří nemají kde bydlet," řekla jsem Anně. "A mně je líto těch, kteří nebydlí v Bullerbynu," řekla Anna. Annina věta zcela trefně vystihuje celkový dojem z celé knihy. Ano, kdo by nechtěl bydlet v tomto idealistickém (nejen pro dětskou, ale i pro dospěláckou duši) bydlišti, na zřejmě nejlepší a nejlukrativnější adrese na světě, kde se odehrává tolik skvělých dobrodružství a kde všechno nakonec dobře dopadne. Kde dívky jsou dostatečně průbojné s lehkou dávkou feministického vzdoru a myšlení, kde padají všechna mediální moudra ohledně výchovy dětí, kde se i sebestarší dospělý opět stává dítětem. Výborná kniha z níž zcela zřejmě a evidentně čerpala i Stephenie Meyer, neboť již v této klasice A. Lindgren se na straně 132 se hovoří o "Belle, nejkrásnější panně". :-)

Mayanea
23.08.2011 4 z 5

Třetí třída základní školy. Kde ty dávné sněhy jsou. Nezkazilo mi to ani koktání předčítajících spolužáků, protože zážitky legendárních literárních dětí byly vážně úžasné. Bůhví proč jsem si připadala důležitě, když jsem měla půjčené přes jednu paní sousedku-knihovnici to staré vydání z roku 1974. Byl to "salát" a já na něj musela dávat hrozný pozor. Ale byl to "salát", na jehož čtení jsem hrdá ještě dnes a ráda si zavzpomínám.
K ilustracím (neodpustím si to) - Zmatlíková je Zmatlíková, tu pozná snad i slepý. Mám ji zařazenou jako nějakou paní, co kreslila hrozně veselý a okatý postavičky a tak to nejspíš i zůstane. V těch devíti letech jsem ji považovala za úžasnou. S odstupem času jsem se posunula jinam, ale její obrázky mi vždy připomenou dělání blbin na hřišti, utíkání domů v dešti a jiná dětská "zaměstnání", která už se asi nevrátí.

MartyMcFly
23.08.2011 5 z 5

-velice známá dětská kniha, provázela skoro každé dětství, i mé
-krásné ilustrace od Heleny Zmatlíkové
-ovšem jedna z mála, na které pořád rád vzpomínám, i teď v dospělosti

Dětské hry v pokoji za bouřlivého večera, tajná schovka (vždy jsem si přál mít něco podobného) v seně, ukrytý ostrůvek - tajná základna, snaha o ztechnizování celého kopce a tak dál. Nestejnoměrně rozdělené děti - 3 sourozenci, 2 sourozenci, jedináček pomáhají ztotožnit se aspoň s jedněmi z nich skoro každému a vůbec - dodává to zajímavosti. Mít to 2-2-2 by překvapivě bylo mnohem horší.

Mnoho dětských příběhů ztratí náboj, hloubku, emoce vyprchají, vzpomínky vyblednou (popřípadně zešednou), nebo se za ně člověk v dospělosti stydí. Nic takového se ale nestalo v mém případě, i když jako dítěti mi kniha přišla dlouhá několik SET stránek, ne jen nějakých 200.

Klasika, která odolala testu času. Viva Bullerbyn

pihinka
16.08.2011

Moje srdcová záležitost, jako malá jsem jí přečetla snad tisíckrát :)

Lely
15.07.2011 5 z 5

Je to kniha mého dětství. Jsem ráda že jsem jí mohla přečíst a přece jen i teď se k ní ráda vracím :)

Augi
27.05.2011

Dodnes si pamatuju jak mi máma vyprávěla o tom jak když byla malá četla tuto knihu, zaujala mě tím a taky jsem se do ni začetl...doporučuju všem :)