Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84781/bmid_deti-z-bullerbynu-io4-84781.PNG 5 4611 4611

Kniha vypráví o 6 dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara rolight i Bullerbyn , 1947

sisi87_87
19.02.2013

Moc pěkná a čtivá kniha :-)

kattyV
15.02.2013 5 z 5

Myslím si, že toto je úplně pozoruhodná kniha. Tak naprosto obyčejná, tak naprosto nic zvláštního se tam neděje, že člověk nechápe, proč ji tolik dětí tak miluje. Nejspíš proto, že děti potřebují alespoň někdy číst o úplně obyčejných dětech, se kterými se mohou ztotožnit.
Milovala jsem ji já, milovaly ji mé děti a pevně věřím, že ji bude milovat i další generace.

haWranka
14.02.2013 5 z 5

Klasika všech klasik a zároveň jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Všechny příhody jsem prožívala jako člen Bullerbynských dětí - pila jsem malinovou šťávu slámkou, pekla jsem bábovku a utekla i z domova. A to všechno v pohodlí mojí dětské postýlky a s baterkou pod dekou, když mi rodiče přikazovali jít spát a já prostě musela číst dál.

maple34
14.02.2013 4 z 5

Už si ani nepamatuju, o čem to vlastně celé je, snad jen, že to bylo výchovné a zajímavé :)

Kleo326
08.02.2013 4 z 5

Pěkná dobrodružná knížka

Neri
05.02.2013 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, dodnes se k ní, spolu se svými dětmi a často i bez nich, ráda vracím. Některé pasáže znám i zpaměti. Tak by mělo vypadat šťastné dětství.

azraelka
30.01.2013 5 z 5

Pořád úžasná, mám ji stále raději. Moc ráda bych s Lisou a ostatními vyrazila na ostrov a do Skalistých hor...

šmudlík
24.01.2013 5 z 5

Jako malá byla jedna z mých nejoblíbenějších.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého dětství, patřila mezi mé oblíbené, byla úžasná :-)

Žanek
07.01.2013 5 z 5

Nejkrásnější kniha!
I moje děti ji milují!

xxiixxi
31.12.2012 5 z 5

Moje oblíbená knížka, jako malá jsem ji četla mnohokrát! Líbí se mi jména těch dětí, ještě dodnes si je pamatuji jako básničku Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Olle, Britta. :-)

kneznaliba
30.12.2012 5 z 5

Skvělá a nezapomenutelná kniha.

Danusshka
28.12.2012 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knihu přečetla asi tak 10x :-)

zuzlajs
10.12.2012

Je to jedna z nejkrásnějších dětských knížek. Jako malá jsem ji četla mnohokrát a i teď se k ní vracím, když předčítám svým dětem.

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá zbožnovala . : )

Veru.nka
29.11.2012 4 z 5

Kniha mého dětství.
Přečetla jsem ji snad pětkrát. Nejprve jsme ji museli číst ve škole, ve druhé třídě, po té jsem se k ní ráda vracela sama od sebe. Pamatuji, že se mi v té době strašně moc líbila.
Určitě si ji ještě někdy přečtu a pokud se k tomu nedostanu teď, tak možná až budu mít děti... :)

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

Nejkrásnější a jedinečná knížka mého dětství. Chtěla jsem mít život jako oni a Bullerbyn jsem si zamilovala. Díkybohu má ctěné místo v mé knihovně a kdykoli si ji můžu přečíst znovu. A těším se na to! :)

keselylenka
29.10.2012 5 z 5

Ač je to trochu ostuda, poprvé jsem tuto knihu četla až svému synovi. Každopádně musím říct, že se mi moc líbila a určitě si ji ještě několikrát přečteme.

ttinecka
22.10.2012 5 z 5

miluju tuhle knížku, našla jsem dokonce i staré vydání a už se těším, až ji budu moct číst svým dětem :-)

SaDiablo
21.10.2012 5 z 5

Jedna z prvních knih, co jsem sama přečetla! Zrovna nedávno jsem ji vyhrabala u babičky v mých starých věcech a zaplavila mě vlna nostalgie. Hned jsem ji lupla devítileté sestřence, ať si na Lisu zvyká. :-)